Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta mennyi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta mennyi idő után váltja ki maximálisan a hatását?

Figyelt kérdés
Barátnőm íratni akar fel a dokival. Én lehetőség szerint inkább lebeszélném róla, nagyon féltem a mellékhatásaitól. Inkább az óvszer, nem baj ha picit ront az érzésen, nekem csak az számít hogy Neki ne legyen semmi baja a hülye tablettától. Persze rá bízom a döntést, bárhogy dönt elfogadom. Ezért kérdem, hogy ha a tabletta mellett marad, akkor mennyi idő után alakul ki a "védettség"?
2015. ápr. 15. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elvezni akarja az eletet, egy szemet se egyen belole. Nekem tonkretette az egesz fiatal eveim. A mellekhatasok kijonnek es meg egy csomo mas rossz, amirol senki se mer beszelni. Mostmar abbahagytam es boldogan hasznalunk gumit az elettarsammal. N
2015. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megis a tabletta mellett dont akkor az masodik leveltol es az elso level mellett vegig hadznaljatok gumit es a szunetekben is :)
2015. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gumi 90%-ban biztosítja, hogy nem jut be sperma a hüvelybe. Bármikor kiszakadhat, lehet lyukas, lecsúszhat, sőt szivároghat is. Az abortusz meg az esemény utáni tabletta pedig komoly és veszélyes beavatkozások. Ha valaki tartós kapcsolatban védekezni akar, és az orvosa szerint alkalmas rá, akkor igenis szedjen fogamzásgátlót. Nem okoz trombózist és az enyhébb mellékhatások is csak nagyon kevés nőnél jelentkeznek. Egy alapvetően egészséges felnőtt nőnek az égvilágon semmi baja nem lesz tőle. A nem kívánt terhességtől azért jobban kéne félni, életre szóló következményei vannak ugyanis...
2015. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha rendesen szedi a tablettát, nem kell a második levélig várni. ha óvatosak vagytok, addig használjatok kiegészítő védekezést, én 10 nap után mondjuk már nem tettem, és nincs semmi baj.

nem kell félni annyira a mellékhatásoktól, nagyon kevés embernél jelentkeznek, és az orvos jobb esetben tudja, kinek milyet írjon fel. nálam egyetlen "mellékhatás" a bőröm kitisztulása volt, és hogy feljött rám úgy 1-2 kiló.

20L

2015. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az első levél végeztével már védett lesz,amennyiben nem hagyja abba és még hónapokig szedi utána
2015. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat. én leginkább attól féltem, hogy nagyon megbolygatja a hormonháztartását, és majd az okoz valami problémát. nagyon szeretem a lányt, épp ezért nem kívánom hogy bármi veszélynek tegye ki magát miattam. a nemkívánt terhességtől pedig legalább annyira féltem, bár megmondom őszintén, én nem biztos hogy megijednék egy babától. persze egy ilyen "véletlen" baba nyilván tönkretenné az ő életét, ezt pedig semmiképp nem akarom.
2015. ápr. 15. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:
attól félhetsz is :)))) dehát mindenki saját maga felel a testéért, és a későbbi egészségi állapotáért.
2015. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!