Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Még szűz vagyok, de ha eljön...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még szűz vagyok, de ha eljön az ideje, fog. Gátlóval szeretnék védekezni. Lányok, hozzászólnátok?

Figyelt kérdés

Mindig is jobban izgatott a gondolat, hogy a páromat érezzem magamban, illetve hogy bennem menjen el, hogy érezzem (persze stabil párkapcsolatban). Úgy tudom, ezek a mai fogamzásgátlók már alacsony hormontartalommal rendelkeznek, mégis sok lány ellenzi ezt a fajta védekezést. Milyen mellékhatásai lehetnek egy mai, korszerű fogamzásgátlónak?

Igen, korom ellenére szégyenletesen keveset tudok az ilyesfajta dolgokról, de tapasztalatlan vagyok.

20/L



2015. ápr. 9. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A pároddal beszéljétek meg majd, mi legyen a védekezési mód. Ha látod, hogy a párod bénázik majd az óvszerrel,kényelmetlen neki és picsogni fog miatta,akkor nem ő a megfelelő partner számodra.


A tabletta kényelmesebb,ám nem veszélytelen a hormontartalma miatt. Jobb az óvszer.


Ha tökéletes menstruációs ciklusod van,akkor én személy szerint nem ajánlom a fog.gátló tablettát.

Csak akkor,ha nincs más védekezési módszer.

2015. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a váladzt!


Azért írtam, jogy stabil párkapcsolatban (nyilván nem az első alkalomtól kezdve, pár hónapig gumival védekeznénk mindenkèppen), mert akkor remélhetőleg tudom kivel volt előttem (mármint velem) :)


Igazából a menzeszem elég rendszertelen (vagyis inkább nagyon, de a doki csak annyit mondott, hogy majd szülés után beáll). Több volt az ellenérv a fogamzásgátlóval kapcsolatban, mint a mellette szóló, úgyhogy azt hiszem, maradok a legutóbbi véleményemnél, és a guminál :D

2015. ápr. 10. 17:48
 13/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok elírásért, telefonról vagyok:/
2015. ápr. 10. 17:48
 14/18 anonim ***** válasza:
20%
Úristen, nehogy már egy gumi miatt hagyd el a barátodat... jézusom... Senki se szereti a gumit. Kényelmetlen, macerás és mindig pótolni kell. A tabit megveszitek felesbe és 3 hónapig ott szexelhettek, ahol éppen rátok jön, azonnal elkaphat, nem kell vacakolni a gumival! Nem kell megijedni a dolgoktól, rengeteg barátnőm szedi évek óta. Van, aki utána gyereket is szült (nyilván abbahagyta, mert szerettek volna babát) és semmi baja, lett gyereke. Én is több éve szedem, azóta rendszeres a mensim, a mai hormontartalmú fogamzásgátlóktól meg nem kell félni. Annyi mérget eszel meg nap mint nap, hogy szerinted ez a hormontartalom fog még ártani valamit? Sok zöldségben, gyümölcsben amiket a boltban megveszel, mik vannak benne? És Te azt mind megeszed, bele se gondolsz.... A hormontartalom meg éppen beállítja a hormonjaidat a megfelelő szintre. Vérrög pedig nagyon ritka esetben képződik, annak vannak TÖBB NAPOS tünetei, amiket észre lehet venni időben és kigyógyítanak! Hja és főleg elhízottaknál jellemző. Vérvizsgálat szükséges és meg van oldva. Az én barátom is utálta mindig a gumit, ahogy én is. A lényeg, hogy mindig pontosan vedd be, pár óra eltérés nem okoz bajt, el nem fogsz ezektől már hízni, a pateszokat csökkenti, nem lesz babád :D Csak a hasmenésre meg a hányásra kell odafigyelni, hogy tabibevétel után pár órával ne történjen meg :) Azért ellenzik sokan, mert régebben a sok hormontartalmú, károsabb gyógyszereknek voltak mellékhatásai, gyakoribb volt a vérrögképződés és szinte kivétel nélkül mindenki elhízott tőle, ennek okán felmerül a kérdés, hogy jaaaajjjj ugyan mi van benne? Sok lány ellenzi: Mert a szülők még a régieket szedték és nekik nem biztos, hogy sok jó tapasztalatik vannak ezzel. Ezt hallották, meg azt hallották... Utána kell olvasni, nézni, nem a szóbeszédnek hinni! Természetesen nem mindenki szervezete bírja a hormontartalmú gyógyszereket, lehet tőle pecsételő vérzés és egyebek. Azok, akik azt mondják, hogy káros, nem tudják leírni miért, meg miért rossz, csak mondják, hogy félnek tőle, rossz a szervezetnek... De miért? Szedünk annyiféle gyógyszert, azokat bezzeg bevesszük... Ez a "kis" adalék már nem oszt, nem szoroz :)
2015. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Már bocsánat minden gyógyszer ami bele avatkozik a szervezet normális működéseben nem jó. Rossz! Igen mérgezzük magunkat sok műkajával ha megveszed. Amit eltudsz kerülni kerüld el! Én személy szerint gyógyszer ellenes vagyok, mert trombózist okozhat és sokszor csak azt vizsgálják meg akinek volt a családjában, de aki nem tudja hogy volt azzal nem is foglalkoznak csak szedjed! Másik a hormonrendszer igen törékeny dolog ami ha felborul basszhatod, mert utána helyre hozni nem tudják csak megint azt mondják tüneti kezelésként szedje megint fogamzásgátlót. Másik nem véd a nemibetegségektől, elfelejted bevenni. lássuk be egy fiatal nőnek nincs mindig a fejében jaj be kell venni. A melyik pasi meg nem képes felhúzni egy óvszert, mert nem szereti az akkor hordozhat valamilyen betegséget. Ők mindig azzal takaróznak szedjél gyógyszert, mert az neki tök kényelmes. De ha nekik is lenne bogyó egyiknek sem vakarózna szedni.

Hiába alacsonyabb a hormon tartalmúak a gyógyszereknek az egy mesterséges bele avatkozás a szervezetedbe és az orvosoknak fogalmuk nincs h 10-30 év múlva milyen betegségeket okozhat az új gyógyszerek, mert ugye új és csak egy rövid ideig vizsgálták. Mindenki maga dönti el mit eszik, mit szed. Ami nem szükséges és mással megoldható akkor miért mérgezzük magunkat?

de ha vlki csak gyógyszer szed akkor is érdemes apasit elküldeni vizsgálatra, lehet h hordozza például a humán papiloma vírust v mást. Inkább legyen az ember óvatos és megfontolt. ha megtörtént a baj utána már sopánkodhatsz!

2015. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
34%
A hormonális gyógyszer éppen azért van, hogy beállítsa a menstruációt! Én azért kezdtem el szedni, mert 2-3 évig össze-vissza jött meg, volt. Engem cakkon púder, oda-vissza átvizsgáltak, semmit nem találtak. Vékony vagyok, vékony nőknél pedig ez előfordul gyakran, ha híznak, akkor beáll. De hogy addig is ne történjen ilyen (én hízni nem tudok), hiába sok maszlag meg tanács, beállított étrend, a szervezetem nem tudja ezt :D Írta a lány, hogy megbízik a srácban, nemi beteg nem lehet. És bocsi, de egy friss kapcsolatban én nem azzal fogok beállítani szex előtt, hogy: bocsi, holnap ugorj már le és vizsgáltasd már ki magad :D Ezzel az erővel senki ne szeretkezzen gumi nélkül, mert jajj mi lesz ha... Nincs mindig a fejében: Létezik telefon, ahol beállítja a jelzést, probléma megoldva. Az én barátomnak semmilyen nemi betegsége nem volt, még se szerette. Sőt én sem. Ezek szerint minden férfi és nő nemibetegséget hordoz, mert nem szereti a gumit? Nem feltétlen kellett elettünk szexelniük "beteg" emberrel... Ez egy kényelmes, nem túl veszélyes módszer, éppen csak annyira, mint repülőn utazni vagy kocsiban vezetni, mégis mindenki ezt teszi :D Így, hogy mindent cáfoltam, nyugodt lehetsz afelől, hogy semmi vészes nincs a gyógyszerben :)
2015. ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Első körben vérvétel kell hozzá, illetve alaposan tájékozódj, hogy a családban volt-e mélyvénás trombózis, vérrög okozta probléma, ha igen, akkor nem fog neked írni bogyót senki, mivel a foggátló vérrögképző hatású. Valóban elég durva beavatkozás a hormonrendszerbe, emiatt sokaknak okoz pl pattanásos bőrt, hangulatingadozásokat, hízást, emiatt kerülik sokan.

De van olyan is, hogy valaki csak simán nem bírja, ezzel is számolj, nálunk pl a család nő tagjai közül senki se bírta, én sem, beveszem és fél óra múlva elájulok, bármilyen fajtát is íratok fel.

23N

2015. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

57%-os: Te mondod, hogy nézzünk utána rendesen a dolgoknak, pedig szerintem neked kellene. Én elég alaposan utánanéztem, tekintve, hogy orvosira járok. Valószínűleg kicsit hitelesebb forrásokat ismerek, mint a legtöbb ember.


Az első dolog, amiben tévedsz, hogy a tabletta beállítja a vérzést.

Természetesen amíg szeded, rendszeres lesz, de ez a tabletta hatásmechanizmusából adódik. Nem a saját, rendszertelenül működő ciklusodat rakja rendbe! A tabletta gyakorlatilag úgy működik, hogy a te ciklusodat leállítja. Nincs peteérés, nincs ovuláció, nincs menzesz. Helyette a rendszeres hormonadagolás megvonása az, ami vérzést idéz elő. Ezért is hívják "megvonásos vérzésnek", nem menstruációnak. És ezért van az is, hogy a tablettával lehet tologatni a vérzést. Ha kevesebbet szedsz be, akkor hamarabb vérzel, ha többet, akkor meg később.

Ha abbahagyod egyszer, akkor újra a saját ciklusodnak kell beindulnia. Szerencsés esetben csak ugyanolyan lesz, mint előtte volt, de az is megesik, hogy még rosszabb lesz, mint előtte volt.

Szóval ha majd gyereket szeretnél, ezzel számolj, és időben hagyd abba...


"Vérrög pedig nagyon ritka esetben képződik, annak vannak TÖBB NAPOS tünetei"

Attól függ, mi számít ritkának. Tabletta nélkül 10 ezer nőből 2 kap trombózist, tablettával 6-12.

A trombózisnak pedig nem mindig vannak tünetei. Van, amikor már csak a tüdőembóliát diagnosztizálják, szerencsétlen esetben csak a patológián.


"Hja és főleg elhízottaknál jellemző."

Az elhízás hajlamosítótényező. De a dohányzás, a magas koleszterinszint és bizonyos genetikai eltérések is, amelyek bizony nem csak kövérekre jellemzőek.


"Vérvizsgálat szükséges és meg van oldva."

Egy rutin vérvétel során nem néznek sem alvadási értékeket, sem pedig genetikai hajlamot a trombózisra. Ahhoz speciális vizsgálat kell, ami igen drága, így csak indokolt esetben végzik el. Az pedig nem elég indok, hogy vki tabit akar szedni. Magánlaborban meg lehet csináltatni jó pénzért. De még a negatív leletek sem jelentik azt, hogy nem kaphat az ember trombózist, csak annyit, hogy kisebb rá az esély.


"Azért ellenzik sokan, mert régebben a sok hormontartalmú, károsabb gyógyszereknek voltak mellékhatásai, gyakoribb volt a vérrögképződés"

A vérrögképződés esélye speciel a legújabb típusú tablettáknál a legmagasabb, ha gondolod, szívesen linkelek róla tanulmányt, bár ha nincs egészségügyi végzettséged, valószínűleg nem fogod érteni.


"Írta a lány, hogy megbízik a srácban, nemi beteg nem lehet. És bocsi, de egy friss kapcsolatban én nem azzal fogok beállítani szex előtt, hogy: bocsi, holnap ugorj már le és vizsgáltasd már ki magad :D"

A HPV-nek férfiaknál sokszor nincs tünete. Nem csak úgy lehet nemi beteg valaki, hogy tudja magáról.

Nem feltétlen direkt hazudik, hanem azt hiszi, hogy semmi baja, közben meg ott a HPV.


"Ezek szerint minden férfi és nő nemibetegséget hordoz, mert nem szereti a gumit? "

Nyilván nem. Viszont nem véletlen, hogy a fogamzásgátlót a méhnyakrákot elősegítő tényezők közé sorolják a tankönyvekben. Nyilván nem direkt hatásról van szó, tehát nem maga a tabletta okoz rákot. Hanem a tabletta mellett az ember szabadabb szexuális életet él, kevésbé használ gumit, ez pedig elősegíti a HPV terjedését, ami mint tudjuk, a méhnyakrák okozója.

2015. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!