Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet baj? 17/l (első gyógyszer)

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet baj? 17/l (első gyógyszer)

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál aki Diamillát írt fel nekem (ösztrogén mentes fogamzásgátló tabletta) menstruáció első napján szedtem be az első szemet ahogy írta a betegtájékoztató. Mindig pontosan vettem be kivéve a 10.tablettát azt elfelejtettem és este hét helyett (másnap délután) fél1 körül vettem be.. a tájékoztatón az volt hogy a menstruáció 5.napja után védelmet nyújt.. a barátom először kb 3hét folyamatos szedés után élvezett belém. Vajon lehet baj? négy napja késik a mensim.

2015. ápr. 6. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igazat megvallva nem tudom :/ ha aggodaz menj el nogyogyaszhoz . Nem hiszem hogy baj lenne igazabol, en egy het utan abbahagytam a tabit mert tonkrevagott. 15 napig folyamatos mensim volt, ket nsp szunet es megint 1het
2015. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvoshoz menj vissza.
2015. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minimális. 4 nap késés belefér, plusz még stresszelsz is rajta, valamint a fogamzásgátló az alapvetően még 1 hét kihagyás után is hat annyira, hogy ne legyen belőle hiba. Ha előtte szedted rendesen, csak emiatt nem lesz problémád.


Ha akarsz, menj el orvoshoz, de nincs miért aggódnod.

2015. ápr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet gond.

Ha kihagysz egy szemet, ha 12 órán túl pótolod, márpedig te ezt tetted, akkor az is kihagyásnak számít, de ettől függetlenül be kell venni a kimaradt szemet is, akkor is, ha ez azt jelenti, hogy egy nap két tablettát veszel be, az előző napit és az aznapit, de mivel a mai modern fog. gátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy képesek egyetlen nap alatt kiürülni, ezért nagyon fontos, hogy egyetlen szem se maradjon ki, mert csökkenhet a hatása.

Ilyenkor az van, hogy kiegészítő védekezést kell alkalmazni 1 hétig kb és utána már megint megvan a védettség.

Gond abból van, ha ezt az első héten teszed, mert akkor már a gyógyszerszünetre sem biztos visszamenőleg a védettség.

Szóval ha nincs vérzésed, akkor mindenképpen csinálj tesztet, mert ha nem alkalmaztatok kiegészítő védekezést, akkor bizony lehetsz terhes! De nem feltétlenül vagy az.

2015. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tekintve hogy elvileg 4 nap múlva hatna, így szinte kizárt a nem kívánt terhesség, már amennyire biztonságos a tabletta, tehát ha terhes is vagy, akkor nem amiatt, hogy elfelejtetted beszedni egyik nap, és utána 3 hét szedés után feküdtetek le védekezés nélkül, hanem benne vagytok abba a pár százalékba, amikor nem használt a gyógyszer.

De az orvos a legbiztosabb.

2015. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Gond abból van, ha ezt az első héten teszed, mert akkor már a gyógyszerszünetre sem biztos visszamenőleg a védettség. "

Itt kimaradt egy szó, nagyobb gond abból van, hogy...mivel ha valaki kihagy egy szemet mondjuk a 2. héten, akkor onnantól fogva bizonytalan a hatás, ezért kell a kiegészítő védekezés, de ha valaki az első héten hagy ki szemet, akkor sajnos visszamenőlegesen a gyógyszerszünetre sem biztos a védelem.

De mindez egyébként benne van a betegtájékoztatóban.

2015. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta sem jött meg, de holnap veszek szerintem tesztet.

"Diamilla szedése során rendszertelen időközönként hüvelyi vérzés fordulhat elő. Az is előfordulhat, hogy a vérzése teljesen kimarad."

ezt szedem és ez van a betegtájékoztatóban de aj..:/

2015. ápr. 12. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!