Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Abortusz-ellenesek, mi a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abortusz-ellenesek, mi a véleményetek az alábbi okfejtésről?

Figyelt kérdés

Sokak szerint bűn az abortusz, mert egy életet oltunk ki. Viszont ha más irányból közelítem: ha a leendő anya teljesen tisztában van vele, hogy alkalmatlan lenne az anyaságra, mert ismeri már magát annyira, hogy tudja, nem lenne türelme a gyerekhez, nyűgnek érezné, sőt, kifejezetten tehernek. Ebben az esetben nem lenne-e bűn külső ráhatás miatt megszülni a gyereket, miközben 110%-ig tudja a nő, hogy nem fogja tudni (akarni) megadni a gyereknek a stabil érzelmi hátteret, nem nyújtaná neki azt a figyelmet, és szeretetet, amit egy gyerek megérdemel?


Kérdésem nem indulatkeltés, csupán a véleményekre vagyok kíváncsi.


28N



2015. márc. 23. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sok szülő így is alkalmatlan rá, még az is aki akart gyereket, vagy csak úgy jött és megtartották.


Én nem ellenzem az abortuszt de jó dolognak se tartom. Egyszerűen meg kéne tanulni az embereknek normálisan szexuális életet élni, és nem teherbe esni mert gyökerek a védekezéshez is, ha nem akarnak gyereket.

2015. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Aha. Szóval tekintsük úgy a gyerekre, mint a "szex nem kívánatos végtermékére", aminek jobb, ha nem születik meg, mert blablabla...


Tudod, az lenen ilyenkor az alap, hogy aki felelőtlen, az ne szexeljen. Ja, hogy ez nem valósul meg, ok. Akkor védekezzen. Ja, ez se megy mindig, hm...

No, ezek az elsődleges bajok. AAz, hogy bárkinek lehet szexelnie - voltaképp -, nem jelenti azt ,hogy minden buta, felleőtlen embernek muszáj.


Ilyen esetben viszont szülje meg, és adja árvaházba, hagyja az inkubátorban.


Miért nevezhetjük "bűnnek" az abortuszt? Mert egy gyermeket KIKAPARNAK az emberből. Mert egy felelőtlen ididóta nem gondolt bele a kvöetkezményekbe, és hopp, most tenni kéne valamit, emrt én fle nem nevelem. Az iyle nelmehet a francba. (és most nem azokra értme, akiket megerőszakolnak, meghal a gyerekük az anyaméhben...)

2015. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es, teljesen egyet értek veled. Azt elfelejtettem beleírni a kérdésbe, hogy most a tényleg véletlenül besikerült gyerek elvetetésére/megtartására gondolok.
2015. márc. 23. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Természetesen az lenne. Viszont(!) ha valaki nem akar gyereket, akkor neki annál inkább fontosabb a megelőzés, védekezés kérdése. Így elkerülhető a felesleges abortusz és nem egy ártatlan élet látja kárát a felelőtlenségnek. 29/F
2015. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Azért az se mindegy ám, hogy hány évesen történik, hogyan, és milyen körülmények között.


Nyilván egy éjszakás kalandból teherbe esett 14 éves csitriről nem várható el, hogy megszülje.. és nevelje.


Viszont más esetben ha érettebbek a felek és netán párkapcsolatba vannak, akkor még mindig van eshetőség arra, hogy mondjuk örökbe adják, mert sok párnak nem lehet gyereke de attól még normálisabb szülők lennének mint azok akiknek lehet.


Ez nagyon sok mindentől függ.

Kifejezetten idiótaságra vall aki tüntet abortusz ellen, mert van olyan helyzet amikor sajnos muszáj.


Erre egy egyszerű példa, akit megerőszakolnak és teherbe esik, milyen élete lenne majd annak a gyereknek ??



De amit már írtam, ezt mindenesetre meg kellene tanulni elkerülni, és előre nem utólag gondolkozni. Persze az utolsót példát sajnos nem lehet "elkerülni".

2015. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Vannak alternatívák, a gyereket örökbe is lehet adni... Lehet olyan helyzet, amire azt mondanám, hogy jobb híján elfogadhatónak tartanám az abortuszt, de a fent leírt eset nem tartozik oda. Rengeteg módon lehet manapság védekezni, nem csak önmegtartóztatással, úgyhogy aki nem akar gyereket, az ne csináljon. Felnőtt emberek ne keressenek kifogást, hanem gondolkodjanak időben.
2015. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmi értelme az ilyen magyarázkodásra. Az abortusz gyilkosság. Lehet kifogásokat keresni, hogy nem lenne alkalmas anyának valaki, de attól még gyilkosság. Ami számomra nem elfogadható.
2015. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Jól mondták az előttem szólók, örökbe is lehet adni a gyereket, nem kell megölni. Az abortuszt két esetben tudom elfogadni: ha erőszakból származik a magzat, illetve ha az anya életét veszélyezteti a terhesség.
2015. márc. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha csak meg nem erőszakolják a nőt, szerintem aki gyermekellenes, az pontosan tudja, hogy VÉDEKEZNI kell, illetve ismernie kell a védekezési módszereket,esetleges "morning after"/esemény utáni tablettákat.
2015. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezen gondolatmenet szerint az ember fejlődésképtelen.
2015. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!