Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 4 hete szedek cypromax fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 hete szedek cypromax fogamzásgátlót, szerdán kell elkezdenem a 2. levelet, de azóta még nem jött meg a menzeszem, pedig elvileg mindig az egyhetes szünetben kell, nem?

Figyelt kérdés
van rá esély, h terhes legyek? mert most folydogál vmi barna, de ez nem a normális menzesz...
2010. febr. 16. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
lehetséges hogy pár hónapig még nem áll be gyógyszerrel sem..nálam is ez volt 3 hónapig össezvissza menzeszeltem...barna folyás pedig valószívüleg fretőzés, hüvelygomba..vagy elmulik ha szerencsés vagy..vagy irány doki:) szal ha azt kérdezed hogy a barna folyás utal e arra hogy terhes vagy a válasz nem!!!:D
2010. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előtte szedtél más fogamzásgátlót?

Ha nem, és mostanában szeretkeztél, védekeztetek máshogy is? (mondjuk óvszer).

Ugyanis a fogamzásgátlóknak kell kb 1-2 hónap amíg "hatni kezdenek". Addig mindenképpen javasolt a kiegészítő fogamzásgátlás. Viszont ha nagyon nem vagy biztos magadban, menj el nőgyógyászhoz, hogy biztos megnyugtasd magad :)

2010. febr. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A mostani fogamzásgátlók már 7 nap alatt hatnak, sőt a mellékelt tájékoztatók azt írják, hogy ha a menszesz első napjától szedi az ember, akkor egyből hatásos. De én úgy tudom, hogy a cypromixet azt kifejezetten arra találták ki, hogy a hormonzavarokat, meg az aknés bőrt helyrehozza, nem is szabad pár hónapnál tovább szedni.
2010. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezt mondta a doki, de attól még kivédi a terhességet, nem? főleg egy hét után...
2010. febr. 18. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg is találtam:


1. MI A CYPROMIX ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZZÁK?


A Cypromix egy hormon készítmény.

A ciproteronacetát kivédi a férfi nemi hormonok (androgének) hatását. Ezek a férfi hormonok fokozzák a bőr, ezen belül a faggyúmirigyek működését és a szőr növekedését.

Az etinilösztradiol a női nemi hormonok csoportjába tartozik.

A ciproteronacetát és etinilösztradio kombinációja szabályos menstruációs ciklust biztosít és kivédi a terhességet, és mint minden kombinált fogamzásgátló, hatását akkor fejti ki megfelelően, ha a betegtájékoztatóban leírtak szerint alkalmazzák.

A kombinált fogamzásgátló kifejezés azt jelenti, hogy a fogamzásgátló tabletta ösztrogén és progesztogén hormont tartalmaz.

Terápiás javallatok

Nők kezelésére alkalmazható, kizárólag az alábbi esetekben:

súlyos aknés (pattanásos), zsíros vagy nem zsíros, pikkelyes bőr, amennyiben a tartós szájon át szedett antibiotikum kezelés nem volt kielégítő,

az arcon és testen közepes mértékű szőrnövekedés (enyhe hirzutizmus).

A Cypromix fogamzásgátló hatással is rendelkezik, azonban csak akkor alkalmazható, ha a fenti tünetek miatt hormonkezelés szükséges. A Cypromix nem adható csak fogamzásgátlás céljából.

2010. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
fasza mert másfél éve ezt szedem holott tökéletes a bőröm..na megyek intézkedni..ezt nemis tudtam:O
2010. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ezt a gyógyszert szedem már több mint 7 hónapja, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem igaz az h csak pár hónapig lehet szedni, én ismerek olyan aki már több mint 2 éve szedi, és semmi baja. Ja és nyugodj meg mert nekem is az egyhetes szünet legvégén szokott megjönni, előtte 2 nappal mielőtt elkezdeném szedni a következő levéllel. Nekem fogamzásgátlóként írta fel a doki, és erre is tökéletesen jó :) Pattanásaim is eltűntek (nagyjából :D) szóval csak nyugi, nem vagy terhes és nem is leszel mellette ha rendesen szeded és időben beveszed. 18/L
2010. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én fél éve szedem. Semmi bajom vele.
2010. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit bemásoltam nem vicc ám, ez tényleg jó fogamzásgátlónak is, de főleg azokra a dolgokra való amit a betegtájékoztatóból másoltam ki. Nem hiszem, hogy jót tesz, ha olyan hormonproblémákra szedtek gyógyszert, ami nincs is!
2010. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!