Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A második levél fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A második levél fogamzásgátlót az utolsó 5 szemnél abbahagytam a szedését. Nagyon felfogja borítani a menstruációs ciklusom?

Figyelt kérdés

Sajnos nagy valószínűséggel a fogamzásgátlótól lettem rosszul.Vagyis az orvosomnál voltam még korábban azt mondta szedjem és majd ha fenn állnak a tünetek menjek vissza.Na,de olyan rosszul lettem,hogy nem mertem bevenni úgy érzem be kellett volna azt az 5 szemet még,mert igaz már nincsenek meg a tünetek,de most nem tudom,hogy fog megjönni. Vissza fogok menni a dokimhoz csak időpontos rendszere lett a nőgyógyászatnak és ilyen jövő hónapokra adnak időpontot :/


Válaszokat előre is köszönöm!



2015. márc. 13. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak korábban fog megjönni, egyéb 'rendellenességet' nem fog okozni, nem kell aggódnod. Körülbelül annyi nap múlva számíts rá, ahány napra az első levél utolsó szemétől jött meg legutóbb. Ha tovább akarod szedni, akkor tartsd meg a 7 napos szünetet az utolsó szemtől számítva, mintha végigszedted volna és az lett volna az utolsó, és folytasd tovább. Ha nem folytatod, és ha rosszul vagy tőle NE is tedd, akkor semmi teendőd.
2015. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem hiszem,hogy belekezdek az új levélbe előbb konzultálok a dokimmal,bár utoljára azt mondta,hogy ha fennállnak a tünetek eltilt a hormonális fogamzásgátlótól.


Eddig nem szedtem most kezdtem el életembe először,a családomba senki nem volt rosszul eddig. Semmi vizsgálat és egyből azt mondja eltilt. Ezért szeretnék most másik dokit keresni,hátha csak gyógyszert kell váltani és minden jó lesz.


Sajnos én nagyon görcsölök és nagyon vérzek is ezért kezdtem el szedni,nem szeretném ha újra szenvednem kéne.Csak nehéz normális orvost találni. :(

2015. márc. 13. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha érzékenyen reagálsz, akkor pedig lehet, hogy nem lesz más megoldás. Mindazonáltal érdemes több orvossal is konzultálni, hátha valakit érdekel is a bajod, nem csak 'praxis'ból lát el.
2015. márc. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Dokit váltok mindenképp mert nekem az is fura volt,hogy úgy írta fel a gyógyszert,hogy még a teljes vér illetve vizelet vizsgálat eredményét még vissza se vittem akkor adta ki a beutalót.Aztán nem tudom,hogy a gyógyszer okozza vagy sem,a házi dokim szerint pánik beteg vagyok és pszichológussal kén " kezeltetnem " magam.Ezért van mellkas fájdalmam,voltam belgyógyászaton is semmi bajom szívem,tüdőm rendbe.Viszont bal oldalon még mindig beszúr a szívemnél.Nem kezelnek mert szerintük ez pszichés. Elmondtam a nődokinak,hogy hát erős fejfájás és mellkas fájdalom nem tudom van-e hozzá köze... azt mondta el kéne végezni egy trombózis vizsgálatot,persze beutalót valamiért nem tudott rá adni... a házi orvosom meg lekezel mert szerinte minden pszichés,hasi ultrahangra se adott beutalót mikor a belgyógyász javasolta. Konkrétan lenéz a dokim mert szerinte mindent beképzelek. Aztán ugye 5 napja annyira begörcsöltem alhasnál és úgy beszúrt a szívem,hogy kb majdnem elájultam akkor mondtam azt,hogy nem veszem be az aznapi gyógyszerem. :/ Lehet én pánikoltam be túlságosan,de magamnak kárt nem szeretnék okozni.


Sajnos a mellkasi fájdalom még mindig fenn áll. :/ úgy,hogy kénytelen leszek elmenni a pszichológushoz.Viszont inkább mielőtt elkezdem a tablettát újra beszélek egy másik dokival erről az egészről. Bajt nem szeretnék.


Csak most azon agyalok mi van ha nem a hormon tett be hanem tényleg valami pszichés dolog akkor most magammal csesztem ki,hogy abbahagytam a gyógyszert. :/

2015. márc. 14. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!