Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A levél felénél hagytam abba...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A levél felénél hagytam abba a fogamzasgatlót. Nagy baj?!

Figyelt kérdés
Egy csomó negatív dolgot olvastam a tabblettakról és elegem lett.. tehat abbahagytam. A betegtájékoztatón az volt irva h bármikor abba lehet hagyni, de a többség beszedi az egész levelet. Nagy hibát követtem el? Babát tervezünk.. minnél elöbb. Köszi a válaszokat :)

2015. márc. 9. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt a levelet végig kellett volna szedned.
2015. márc. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem baj!
2015. márc. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És tudjátok h ilyenkor mekkora a teherbeesés esélye? Én úgy tudom h azért nem volt a legjobb döntés h abbahagytam a közepénél mert ha kialakul a terhesség nem tudják megállapitani az orvosok a pontos idejét. De más probléma nincs vele.
2015. márc. 9. 19:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért azt úgy illik ha babát akartok, akkor egy fél évvel a tervezett fogantatás előtt kéne abbahagyni a fogamzásgátlót és addig más (nem hormonális úton) védekezni. erre azért van szükség, hogy minden mesterséges anyag ami a hormonszintekre befolyással lehet kiűrüljön a szervezetből.

Tehát az nem gond, hogy a felénél abbahagytad (majd a szervezet korrigálja a hormonváltozásokat), de egyenlőre még ne most akarjatok azonnal gyereket, várjatok egy pár hónapot, addig meg pl. óvszerrel védekezzetek!

2015. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok dolgot olvastam ezzel kapcsolatban, és kb az esetek 90%-ában azt írták meg mondtak, hogy olyan kis mennyiségű hormon van ezekben a tablettákban, h nem muszáj várni. Hamar kiürül a szervezetből.. ezért van az h ha egy tabletta kimarad akkor már más módon is kell védekezni. Köszi a válaszokat
2015. márc. 9. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a gyerektervezés nagyon komoly dolog és nem csak azon múlik, mikor hagyod abba a fogamzásgátló szedését. Ha felelősséggel akarsz róla dönteni, akkor a nőgyógyászoddal konzultálsz és előzetesen megvizsgáltatod magadat, hogy minden rendben van-e!

Szerintem ne innen várj megerősítést ebben a témában, hogy helyesen cselekszel-e!

2015. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3hónap,mire kiürül a szervezetből a fog.gátló.. Spontán bármikor lehet peteérésed,sosem lehet tudni!


Van,aki rögtön az 1.hónapban már teherbe esik,van aki nem.

2015. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És pont egy nőgyógyász írta, hogy nem veszélytelenek ezek a tabletták,hiába a kis hormonmennyiség, félévet illik várni a baba tervezéssel, a tabi után..
2015. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért szedtek életellenes tablettát???? A láynoknak tudniuk kell, hgoy mikor vannak termékeyn időszakukban, a fiúknak meg mérsékelniük kell tudni maguakt, ha nem adott minden feltétel ahhoz, hgyo felvállalja a gyeremekáldást!!! Vannak akik szeretnének gyermeket, és nem lehet mert valami akadáylozza, ehhez képest meg ahol születik, vagy születne, ott megmérgezik??? adjátok akkor inkább máshova felnevelésre, oda, ahol örülnének a gyereknek!!!

Pécsett a Bölcső alapítvány pont ilyen helyzetekkel foglalkozik és kíván segíteni , hogy a gyerek is megmaradhasson, a nem kívánt teher oda kerüljön ahol nem teher, !!!

Ne legeyetek ellenségei a megfogant életnek illetve ha nem tudtok babát vállalni, mérsékeljétek magatokat!!!

Nézzétek mega Néma sikoly c. filmet, neten megtalálhatjá tok!!!

Azzal is számoljatok, hogy semmi sincs ingyen, csak a fizetőeszköz más és más fogamzásgátlásnak is megvan az ára, lehet, nem úgy fogtok fizetni ahogy azt várjátok és gondoljátok, hanem majd éppen meddőségetekkel!!!

És akkor ne istent hibáztassátok, ne őt okoljátok majd, hanem csakis magatokat!!!

2015. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Okosabbnál okosabb válaszok....


1. Nem baj, ha levél közepén hagyod abba, csak nem kell meglepődni, ha abbahagyás után pár nappal ismételten vérzésed fog jelentkezni. Ugyanis a megvonásos az megjön 10 szem után is, nem csak 21 után.


2. Hülyeség, hogy hónapokat kell várni. A hatóanyag pár nap alatt kiürül. De persze azt, hogy neked mikor lesz peteérésed, meg mikor áll helyre a ciklusod, azt max a jóisten tudja.

2015. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!