Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Akinek auras migrenje van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek auras migrenje van akkor egyaltalan nem szedhet fogamzasgatlot?

Figyelt kérdés
Nekem van mar tobb eve,3 het mulva megyek neurologushoz,de kozbe szeretnek gyogyszert is iratni,viszont tobb helyen olvastam nem javasolt migren eseten a fogamzasgatlo.

2015. febr. 25. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel az aurás migrén önmagában vascularis rizikófaktor (nagyobb a stroke rizikója), emellett a fogamzásgátló (mivel szintén fokozza a kockázatot) ellenjavallt. Normális neurológus nem fogja azt mondani, hogy szedd nyugodtan.


Viszont van erről egy történetem:D

Orvostanhallgató vagyok, épp a hatodéves neurológia gyakorlatot fejeztem be. Az egyik ismerősöm meg aurával járó migrénben szenved, mellette tabit szedett (tabi szedés alatt kezdődött a migrénje), így megkértem a gyakorlatvezetőt, hogy nézze meg a leányzót, főként azért, hogy mi legyen ezzel a tabletta témával.

A neurológus pedig azt mondta neki, hogy tényleg kontraindkált a tabletta, így ő nem fogja azt mondani, hogy szedje. Viszont minden mérlegelés kérdése ugye, mindennek megvan a maga veszélye. Viszont ha a tabi mellett dönt, akkor minden más rizikótényezőt ki kell zárni (dohányzás, túlsúly stb.)


Szóval a javaslatom:

1. Ne szedj tablettát (hüvelygyűrűt se!!!)

2. Ha mégis úgy gondolod, hogy márpedig neked semmi más módszer nem felel meg, akkor:

- cigi EGY SZÁL SE

- nézesd meg a koleszterinszinted, trigliceridszinted (ha magas, akkor ne szedd)

- menj el trombophilia vizsgálatra, ha ott bármi eltérés van, pláne ne szedd (magánlaborban kb. 30 ezer forintos vizsgálat)

2015. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, és a vérnyomásod is nézd meg.

Tehát a lényeg, hogy inkább keress más megoldást, a tabi csak akkor jöhet szóba a legeslegvégső esetben, ha már rizikófaktorod nincsen.

2015. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
már=más*
2015. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!