Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Drospirenon és etinilösztradio...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mafuyu kérdése:

Drospirenon és etinilösztradiol tartalmú kombinált fogamzásgátló? (lent)

Figyelt kérdés
Próbáltam utána olvasgatni, annyira jutottam, hogy a drospirenon/etinilösztradiol tartalmú fogamzásgátlók szebbé teszik a bőrt. Ezt jól tudom? Ha igen, akkor kb mennyi időt kell várni mire rendbe rakja?

2015. febr. 24. 23:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok az első kettőnek, ha magas akkor ne írj ;) értelmes választ kérek, köszönöm
2015. febr. 24. 23:19
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezek értelmes válaszok, és köszi a gratulációt. És most ki a fogad...
2015. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

18 év alatt: késő van már, inkább aludj.

18 felett: barátnő.


Egyébként nem látom értelmét ennek a "jópofaságnak" feltettem egy kérdést, amire ez az oldal való. Sem neked, sem a másik kedves válaszolónak nem ártottam, vagy bunkóztam a kérdésemmel... Ellenben veletek... Semmit és senkit nem bántott a kérdésem, és mielőtt nagy hőbölgésekbe kezdene bármelyik nagy okos, csak abban a szellemben válaszoltam, amiben ti...

2015. febr. 24. 23:27
 4/18 anonim ***** válasza:
Sokat javít a bőr állapotán. Nekem kb. 3hónap kellett. Nem lett tőle tökéletes, de javult. Aztán amikor abba akartam hagyni a tablettát, akkor jött az igazi meglepetés....
2015. febr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen, a drospirenonnak antiandrogén hatása van, így az androgénfüggő tünetek (pattanásos bőr, szűrösödés) javíthat.

Amire viszont szerintem az utolsó is utalni akart: előfordul, hogy az abbahagyás után még rosszabb lesz a helyzet, mint előtte volt. Sokan még akkor is kipattognak a tabi abbahagyása után, akik sosem voltak pattanásosak.

2015. febr. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Pontosan erről van szó. Kb. 10 éve szedek fogamzásgátlót. 5 éve drospirenon tartalmút. Tavaly abba akartam hagyni, de 10 év összes pattanása megjelent rajtam egyszerre. A derekamtól a fejem tetejéig. Nem ám apró pöttyök, hanem hatalmas gyulladt csomók. És alig elmúlt 1, a helyére 3 másik nőtt, pedig már rég kinőttem a serdülőkorból. Régen nem volt bőrproblémám, 1-2 pattanás néha volt, de ennyi. A gyógyszer után volt, hogy szabadnapot kellett kivennem, mert annyira ronda volt az arcom, hogy nem voltam hajlandó emberek közé menni. És az arcomból szinte csöpögött a zsír, zsepivel törölgettem egész nap. A hajam mosás után fél nappal már úgy nézett ki, mintha 2 hete mostam volna utoljára. Egyetlen pozitívum az abbahagyás után, hogy a szexuális igényem a sokszorosára nőtt. Ahogy elkezdtem újra szedni, a bőröm már pár szem tabletta után jelentősen javult.

Most próbálom rávenni magam, hogy bőrgyógyászhoz menjek, mert ez nem állapot így.

2015. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Utolsó: De örökre sem szedheted. Szerintem ennél a "nyomjuk el tabival a problémát" dolognál még a roacuttan és társai is jobbak. Tény, hogy baromi erős gyógyszerek, rengeteg mellékhatásuk lehet stb., de az legalább megszünteti a problémát, nem csak elodázza. Szerintem fordulj bőrgyógyászhoz.
2015. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én gracialt és diane35-öt szedtem és nekem 1 hónap után rendbetették az arcom


(annak most nem nézek utána, hogy milyen hatóanyagok voltak benne,de nekem 1-1,5centis átmérőjű óriási aknés gócaim voltak...)

2015. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
még annyit, hogy nekem voltak félév-1éves szünetek,mikor nem szedtem de nem jöttek ki a pattanások
2015. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A Diane35-öt eredetileg nem fogamzásgátlónak tervezték.


A Roaccutan mellé kötelező a fogamzásgátló szedése. Máshogy nem írják fel. És van kb. másfél oldalnyi lehetséges mellékhatása, amik jóval durvábbak, mint a fogamzásgátló mellékhatásai.

2015. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!