Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mitől lehet más a Mistral...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet más a Mistral nevű fogamzásgátló, mint a Dienille, mikor mind a kettőben 2 mg dienogeszt és 0, 03 etinilösztradiol van?

Figyelt kérdés
A nevén meg a gyártóján kívül?Ja,meg hogy a Mistral jóval drágább... :/ Gondolom az hogy a Dienille-ben az etinil-ösztradiol kötőjelellel van írva nem számít.
2013. márc. 1. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha érteném miket írsz...
2013. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor mi a fenének kommentelsz??
2013. márc. 1. 20:11
 3/12 anonim ***** válasza:

Semmi. A gyártó más, meg a név. Esetleg a vivőanyag, de az nem számít semmit (hacsak nem vagy érzékeny vmelyikre).

Igazából a piacon lévő vagy 20 féle gyógyszerből egy csomó ugyanaz.....

2013. márc. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért kaptam ezt ,mert a Dienille szedése alatt kicsit megemelkedett a vérnyomásom..Nem ment 140/90 felé,csak én a 100-110/60-70-hez vagyok szokva és volt pl.135/88 is..De megyek laborba,belgyógyászhoz is.A nőgyógyászom ennyi emelkedésnél még nem indokolja,hogy abbahagyjam a gyógyszerszedését.Köszi a választ! Majd kiderül ez hogy válik be.
2013. márc. 1. 20:17
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
A Dienille szedése alatt megemelkedett a vérnyomásod, ezért a dokid felírt egy ugyanolyan hatóanyagú szert?:D Bocs, de ez kissé gáz. A piacon vette a diplomáját? Vagy mi a franc ütött bele??
2013. márc. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,én sem értem az egészet! :/ Pedig már vagy 40 éve praktizál..szóval passz. :/
2013. márc. 1. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Ehhez nem a tájékoztatót, hanem a gyógyszerészeknek készült gyógyszerkönyvet kellene látni, ami az összes "alkatrészt" tartalmazza. Alapjában a legtöbb fogigátló ugyanaz az összetételű, de van pl olyan, ami minimális mennyiségű vízhajtót is tartalmaz. Tehát lehet olyan is, amelyik vérnyomás problémák esetén kedvezőbb.
2013. márc. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyébként lehet ilyen oka van,mert amúgy a Dienille-vel más bajom nem volt már most a 3.hónapban és hogy ne egy teljesen új gyógyszert kelljen megint megszoknom.Az sem kizárt,hogy nem a gyógyszer okozza a magasabb vérnyomást,hanem egyéb oka van,ezért megyek laborba,belgyógyászatra és kardiológiára is.
2013. márc. 2. 10:11
 9/12 anonim ***** válasza:

"Alapjában a legtöbb fogigátló ugyanaz az összetételű, de van pl olyan, ami minimális mennyiségű vízhajtót is tartalmaz. Tehát lehet olyan is, amelyik vérnyomás problémák esetén kedvezőbb."


Amelyikben "vízhajtó" van, abban a progeszteron komponens vízhajtó hatású....

Ha a vivőanyagnak lenne vmi hatása, akkor nem vivőanyagnak, hanem hatóanyagnak neveznék.

2013. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocs, a szakszerűtlen fogalmazásért, nem vagyok gyógyszerész:)) Csak eszembe jutott, hogy amikor a lányom váltott gyógyszert, az orvos egyebek között azzal indokolta az újabb fajta felírását, hogy van egy enyhe vízhajtó hatása. Ő hízás miatt akart gyógyszert cserélni, és amit most szed az tényleg bevált.
2013. márc. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!