Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló és mellékhatások...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló és mellékhatások. Szerintetek mit tegyek? Kétségbe vagyok esve. (bővebben lent)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, körülbelül 3 és fél éve kell Diane 35 nevű fogamzásgátlót szednem, mert PCOS szindrómám van, és fogamzásgátló nélkül nem lenne normális a menstruációs ciklusom (anélkül előfordult olyan is, hogy 1-2 hónapig egyfolytában menstruáltam és nagyon szenvedtem is emiatt...). Mostanában azonban egyre több mellékhatást veszek észre magamon, amiket eddig nem tapasztaltam. Egyre többször jön ki rajtam valami fertőzés, vagy gyulladás "ott lenn" (pl. sokáig elhúzódó hüvelygyulladás, folyás, gomba stb.), amiről a doki azt mondta, hogy tablettát szedő nők körében gyakori, és nem nagyon lehet vele mit csinálni. Kipróbáltam már az intimzuhany-kúrát és egyéb javaslatokat, de nem nagyon segített. :S

Ez sajnos csak a "kisebb" probléma, mert néhány hónapja nagyon súlyos libidócsökkenést érzek, ami miatt nincs kedvem a szexhez, annak ellenére, hogy nagyon szeretjük egymást a párommal, és nem is akarok mással lenni, csak vele... De sajnos szinte egyáltalán nincs szexuális vágyam, pedig nagyon szeretnék vele lenni, de egyszerűen nem megy, pedig sok mindent próbáltam már.

Legszívesebben abbahagynám a gyógyszerszedést, de nem tehetem meg, mert akkor csak még rosszabb lenne a helyzet a betegségem miatt. Nagyon stresszes vagyok ettől a helyzettől, tehetetlennek érzem magam és teljesen kétségbe vagyok esve, nem akarom elveszíteni a több, mint 3 éves kapcsolatomat emiatt, de tőle sem várhatok végtelen türelmet. :(

Sajnos nem tudom, hogy írhat-e fel a doki más gyógyszert nekem, de ha írhat, akkor mire kellene váltanom, ami segíthet ezen a problémán? És szerintetek mit tehetnék még?

(Köszönöm, hogy elolvastad.)


2010. febr. 10. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen mindenképpen válts. Nos a Diane 35 egy elég rossz gyógyszer, nem részletezném, hogy miért, még megriadnál. Én nem javasolhatok Neked gyógyszert, mivel azt nem mindig fogadják el az orvosok, de talán a Yadine és a Yasminelle, amik ma a legkorszerűbbek. Sajnos nem tudom, hogy Policisztás ovárium szindróma mellett ez is ajánlott-e, de kérdezd meg a nődokit erről. Ami biztos, hogy a mellékhatások fognak csökkeni, ha váltasz!
2010. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem egyszerű dolog.PCOS-oknál a Diane 35-t szokták javasolni,de mindenképpen mondd el a kellemetlen mellékhatásait az orvosodnak és talán együtt ki tudtok találni egy köztes megoldást.

Remélem a diétáról és mozgásról sem feletkezel el és ha eddig még nem tetted,akkor beszélj az orvosoddal a teherbeesésről is.Ennél a betegségnél ez nem lesz olyan egyszerű menet,de nem akarlak megrémíteni.Mindenképpen nézz utána dolgoknak és kérdezd az orvosod.


(Egy szintén PCOS nő )

2010. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, volt erről szó, a Merckformint is szedem a Diane 35 mellett. Azt mondta az orvos, hogy valószínűleg csak gyógyszeres kezeléssel eshetek teherbe a későbbiekben, ami egy elég hosszú tortúra lesz.

Régebben, ha jól emlékszem, mondta pár éve azt is, hogy idővel át lehet állni valami alacsonyabb hormontartalmú gyógyszerre, de azóta nem volt erről szó... Ezt azonban nem teljesen értem, mert én is úgy tudom, hogy a Diane 35-öt szokták erre adni, a mellékhatásai nálam azonban nem tudom hova fognak vezetni. :(

2010. febr. 10. 23:22
 4/6 Futurare ***** válasza:

Belegondoltál abba, hogy mi van, ha csupán az elkeseredett harc a betegségekkel csökkenti a libidód? Én aztán nem értek a bogyókhoz, de lehet tudati alapja a szexuális vágy hiányának.


/Marton Hero/

2010. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, belegondoltam... Mint mondtam, számba vettem sokféle eshetőséget, és nyilvánvalóan ez is belejátszik, mert eléggé el vagyok keseredve emiatt egy pár hónapja, és féltem is a kapcsolatomat, ami csak rátesz egy-két lapáttal az alapproblémára.

De a kérdésem sajnos még mindig ugyanaz... mit tudnék tenni ellene? A PCOS nem egy olyan betegség, amit ki lehet feküdni otthon egy hét alatt, és minden rendbe jön, nincs több stressz... Az egyéb negatív mellékhatások pedig erősen nehezítik a pozitív hozzáállást.

2010. febr. 11. 00:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Válts nőgyógyászt. A gyakori fertőzés nem normális tabletta mellett sem (ha a nőgyógyász ezt normálisnak fogadja el, és csak megvonja a vállát, szerintem felelőtlen), ki kell vizsgálni, mitől jön vissza. Vagy nem kezelik ki rendesen (nem jó a gyógyszer), vagy a párodat nem kezelik ki és egymásnak adogatjátok, vagy nem sima gombád van, hanem Candida, amit máshogy kell kezelni.

(Amúgy az intim zuhany ajánlása is fura, a legtöbb nőgyógyász kifejezetten ellenzi, mert tönkrevágod a hüvelyedben a hasznos baktériumokat is, és még inkább jönnek a fertőzések.)


A PCOS egy speciális diétával jól kezelhető, bővebben itt:

[link]

2010. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!