Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A minipill jobb, mint a többi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A minipill jobb, mint a többi fogamzásgátló tabletta? Milyen mellékhatások voltak nálad?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az Azalia és a Cerazette minipillek. Tudtok még mást is?
2010. dec. 20. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A minipill nem jobb, és nem rosszabb,csak más. Más hatásmechanizmusa van. A kombinált tablettáknál nincs peteérés és ezért terhesség nem jöhet létre. A minipillnél van peteérésed, de egy nyálkadugó mechanikusan megakadályozza, hogy a spermiumok találkozzanak vele.

A minipillnek rosszabb a cikluskontrollja, tehát lehet hogy mondjuk 4 hétig nem vérzel, aztán meg utána 2 hétig is.

A minipillnek a nagy "előnye", hogy nincs benne ösztrogén. Így a szoptatós anyák, és az az ösztrogénre túlérzékenyek (pl. én :D) is szedhetik. (Szerintem aki szedheti a kombinált tablettát, annak nincs okat minipillt szedni). Magyarországon tudtommal csak a Cerazett van forgalomban. Itt, ahol én élek még van a Micronovum is. Másról még nem hallottam.

2010. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
A minipilleknek rosszabb a hatásfoka, mint a kombinált tablettáknak.
2010. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Így van, a minipillnek rosszabb a hatásfoka mint a kombinált fogamzásgátlóknak. Ezért írják szoptatós nőknek, mert a szoptatás önmagában ad némi védelmet és ezt egészítik ki a minipillel. De még így is rosszabb a hatásfoka mint a rendes tabinak! Ha nem szoptatsz, nem fogják szerintem felírni neked.
2010. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!