Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért akar rábeszélni a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar rábeszélni a nőgyógyász a fogamzásgátló tabletta szedésére?

Figyelt kérdés
Amikor szóba kerül a védekezés téma, mindig ezzel jön és már az agyamra megy vele. Gumi helyett keresünk vmilyen módot a párommal, mert azt akarom, hogy neki is jó legyen, de már utálom ezt az egsézet. Aztán ha gyereket akarok, meg taccsra vágta a hormonrendszerem, éeletem végéig hozzájuk meg más dokik zsebét tömködjem? Miért eröltetik ezt?

2015. febr. 9. 20:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy úgy akartam írni, hogy nőgyógyászok, endokrinológusok meg tudom is én milyen dokikhoz rohángáljak életem végéig.
2015. febr. 9. 20:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont azért,mert érdeke hogy minél több gyógyszert írjon fel.
2015. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Én is ellene vagyok... igaz ami igaz, gumi nélkül teljesen más azért a szex. De így is annyi "szemetet" viszünk be a szervezetünkbe nap mint nap a gyógyszerekkel, sőt élelmiszerekkel is akár... kinek hiányzik még a fogamzásgátló is? Régebben én is akartam...fel is írta a nőgyógyász, mert hát akinek állandó kapcsolata van, annak bizony ezt kell szednie. Mi mégis maradtunk az óvszernél...
2015. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PearlDiver ***** válasza:
Szerintem az óvszerhasználat nem nagy áldozat a hormonjaid zavartalanságáért.
2015. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell lepontozni, nekem ez a saját véleményem.Ha meg valaki fogamzásgátlót akar szedni, szíve joga.
2015. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezen már orvostanhallgatóként is sokat gondolkodtam.

Szerintem egy részük meg van róla győződve, hogy tényleg ez a legoptimálisabb védekezés a fiatalok számára. Ebben van is valami, hiszen viszonylag jó árban van, megbízható, sokak számára megfelelő módszer. Azonban mintha néha teljesen eltekintenének az esetleges mellékhatásoktól... nem értik meg, hogy valaki nem szeretné azt a minimális kockázatot sem bevállalni. Lehet, hogy egy trombózisnak kevés az esélye még tabi mellett is, de valaki úgy van vele, hogy az is több, mint ha nem szedi.

De azt is figyelembe kell venni, hogy a fiatalok (igazából nem csak a fiatalok) jelentős része felelőtlen. A gumit nem használják rendesen, mert "jaj, kényelmetlen, inkább anélkül csináltuk", marad a megszakítás meg a hasonló hülyeségek. Aztán meg az abortusz, amit persze a dokinak kell megcsinálni. Így aztán úgy vannak vele, inkább szedje a viszonylag kis kockázatú tablettát, minthogy aztán menjen kapartatni, és esetleg egy perforáció miatt ki kelljen venni a méhét...


A másik kategória az, aki magasról szarik rá, az a lényeg, hogy neki több pénze legyen. A fogamzásgátló felírásával is előnyökhöz juthat: a cég konferenciákat fizet neki, te meg minden 3. hónapban a felírásért fizethetsz. Ráadásul ha esetleg azon kevesek közé tartozol, akinek szétcseszi a ciklusát, akkor úgy is hozzá mész vissza jó pénzért kezeltetni magad.


Szerintem ezt a fogamzásgátlás témát lehetne azért jobban, korrektebben csinálni. Nem csak a fogamzásgátlót kellene erőltetni, hanem személyre kellene egy kicsit szabni a fogamzásgátlást. Beszélni a lehetőségekről, előnyökről, hátrányokról. Figyelembe kellene venni a beteg korát, azt, hogy mennyire nem szeretne gyereket, na meg a kooperációját is.

Megértem, ha az orvos a tablettát javasolja, ha valaki 18 évesen a 3. abortuszára megy, mert nem hajlandó gumit húzni, a többi módszerrel meg más baja van.

De nem értem miért kell olyannak erőltetni, aki értelmes, tisztában van a lehetőségekkel és felelősségteljesen él nemi életet.

2015. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!