Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nekem a doki Lydnette20 nevű...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem a doki Lydnette20 nevű tablettát iratott fel. Mennyire hatékony ez, illetve milyen mellékhatása van?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában a mellékhatások rávannak írva a gyógyszer mellékletén.Nekem az összes mellékhatás kijött ami rávan írva.De szerintem ez mindenkinél máshogy van.
2008. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen nem kívánt hatásai lehetnek a Lindynette 20 drazsénak és mi a teendő, ha ezek jelentkeznek?



Mint minden gyógyszernek, a Lindynette 20 drazsénak is lehetnek mellékhatásai.

Nagyon gyakran előfordul, főleg a készítmény szedésének első hónapjaiban rendszertelen vérzés (ún. áttöréses vagy pecsételő vérzés).

A következő mellékhatások fordulhatnak elő fogamzásgátló készítményeket szedőknél: hányinger, hányás, fejfájás, mellfeszülés, testsúly- és libido változás, lehangoltság, chloasma, vérzészavar, kontaktlencse viselési panaszok.

Ritkán előfordulhat vérnyomás-emelkedés, epehólyag megbetegedések, sárgaság, bőrkiütés, hajhullás, a hüvelyváladék megváltozása, hüvely gombásodás, szokatlan fáradtság, hasmenés.

Igen ritkán fordulnak elő súlyosabb mellékhatások. Ezek a következők lehetnek:

-Vérrögképződés (mélyvénás trombózis, tüdőembólia, szívinfarktus, agyvérzés).

Az erős dohányzás növeli a trombózis kialakulásának lehetőségét, különösen 35 év feletti nők esetén, ezért ha dohányzik, közölje ezt orvosával. Trombózisra hajlamosító tényező lehet továbbá a kórelőzményben szereplő véralvadási zavar, a magas vérnyomás, az érelmeszesedés, a cukorbetegség és a kóros elhízás.

-Jó-, vagy rosszindulatú májdaganat. Ezek megrepedve életveszélyes hasűri vérzést okozhatnak, melynek tünete szokatlanul erős, nem szűnő hasi fájdalom lehet, ezért ilyen esetekben azonnal orvoshoz kell fordulni.


Ezekről ill. egyéb szokatlan tünet jelentkezéséről az orvost tájékoztatni kell.


A gyógyszer szedését azonnal abba kell hagyni, és orvoshoz fordulni az alábbi esetekben:

-trombózisra utaló jelek észlelésekor (mellkasi fájdalom, mely sugározhat a bal karba, szokatlanul erős lábfájás, gyengeség vagy zsibbadás a test bármely részén, légszomj, szokatlan köhögés, különösen, ha a köpet vért tartalmaz, szédülés vagy ájulás, látás-, hallás-, beszédzavar, érzéskiesés, először fellépő vagy rosszabbodó migrén, szokatlanul erős, visszatérő vagy állandó fejfájás);

-sárgaság;

-mellben tapintható csomó;

-hirtelen fellépő, erős hasi fájdalom;

-szokatlanul erős hüvelyi vérzés, vagy ha a menstruációszerű vérzés kétszer egymás után elmarad;

-tartós ágynyugalom, tervezett műtét előtt 4 héttel;

-terhesség gyanúja;

-vérnyomás emelkedés;

-görcsroham.

2008. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem bevált! Mellékhatás nagyon kevés volt, először kicsit tovább véreztem, de nem volt vészes. Néha kicsit hányingerem van az első pár szemnél, de nem észleltem semmi rosszat. De írd be kereséshez, hogy lindynette, és nagyon sok véleményt olvashatsz még róla. Kapott itt már hideget is, meleget is. Mindenkinek más jön be, úgyhogy ne befolyásoljon, ki mit írt itt róla. Persze jó utánaérdeklődni, csak majd később ne próbáld a saját helyzetedbe belelátni mások véleményét. :)
2008. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem h milyen mellékhatásai voltak nálatok mert nekem már megvolt a mensi és még néha mindig vérzek egy kicsit és kicsit megijedtem:S
2008. aug. 21. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Képzeld el ugyaneszt a szart szedtem 4 napig s a börömön akkor piros foltok jelentek meg amik égtek viszekdtek meg nem tudom hogy azonnanl abba kellet hagynom:S:S És azóta kurvára utálom eszt a gyógyszert és nem is szedhetek semmit fasza
2008. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha mást sem szedhetsz, akkor nem gondolod, hogy mástól is bajod lett volna? Nem kell lefikázni egy bizonyos gyógyszert, ha eleve a fogamzásgátlót nem bírod.
2008. aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!