Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Más nőket hogy nem készítenek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más nőket hogy nem készítenek ki a fogamzásgátlás nehézségei?

Figyelt kérdés

Rég voltam már tini, gyerekem is van, mégsem sikerült az elmúlt másfél évtizedben megtalálni a számomra megfelelő fogamzásgátló módszert. Mások hogy csinálják?

Hormonális fogamzásgátlók (pl. tabletta): a libidómat teljesen a padlóra küldi (amikor egy időre abbahagyom a szedését, óriási szexuális éhség lobban fel mindig), hangulatingadozásokat okoz nálam, ráadásul folyton elfelejtem bevenni, és mindig az az érzésem, hogy épp valami nagyon káros dolgot művelek a testemmel, úgyhogy félek hogy egyszer csak csúnya következménye lesz ennek a sok évi tablettaszedésnek.

Spirál: túl sokan estek teherbe spirál mellett a környezetemben ahhoz, hogy megbízzak benne, ráadásul riaszt a tény, hogy nem a petesejt és a hímivarsejt egyesülését, hanem a beágyazódást akadályozza meg, vagyis tulajdonképpen abortív eszköz.

Óvszer: a legtöbb pasim nem bírta, lelankad benne, és az én érzetemen is sokat ront, úgyhogy akkor már egyáltalán minek szexelni, ha egyikünknek se jó.

Spermicidek: nem biztonságosak, és égetnek. Amelyik engem nem, az rendszerint a partneremet.

Pesszárium: ezt még nem próbáltam, lenne benne némi bizodalmam, de állítólag nem túl biztonságos.

Egyéb alternatív módszerek, amik az időzítésre épülnek: nem biztonságosak, sose tudnék megbízni bennük.

Lassacskán már oda jutok, hogy nem szexelek többet, csak akkor és azzal, amikor és akivel belefér egy becsúszott gyerek is, ami csak azért kínos mert jelenleg egyedülálló vagyok, úgyhogy nehéz így kapcsolatot kialakítani. Ha lesz partnerem, nyilván eleinte óvszerrel szexelünk, na de aztán, ha már megbízunk egymásban (mert mondjuk túl vagyunk egy std vizsgálaton)? Miért ekkora szívás a fogamzásgátlás? Miért kell mindenképp valamit beáldozni: élményt, egészséget, biztonságot, vagy hormonális egyensúlyt? Nekem mindegyik túl fontos ahhoz, hogy csak úgy lemondjak róla. De gyereket se akarnék mindenkivel, akivel lefekszem. Komolyan nincs megoldás? (A gyerekem amúgy megszakításos együttlétből született.)


2015. jan. 27. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyanítom, a félelmeid rátesznek egy lapáttal... akár pszichoszomatikusan is lehet reagálni a fogamzásgátlóra, ha tartasz tőle, produkálod is a kellemetlen tüneteket.

Amit javaslok:

Ha meg tudsz barátkozni a hormonális fogamzásgátlással, akkor próbáld ki a Nuvaringet. Ugyanaz a hatóanyag, mint a tabletta, de helyben hat, tehát kevésbé károsítja a teljes szervezetet, és nagyon biztonságos - jelenleg az egyik legbiztonságosabb fogamzásgátlási mód. Nekem nemhogy csökkent volna tőle a libidóm, hanem még nőtt is. :)


Ha nem tudsz megbarátkozni a hormonális fogamzásgátlással, akkor marad a pesszárium. Egyáltalán nem kevésbé biztonságos, mint az óvszer, pláne spermiciddel kombinálva.


Ha pedig egész biztosan nem akarsz már gyereket, akkor még mindig ott van az elköttetés.


Az meg amúgy sem hülyeség, hogy nem szexelsz bárkivel, csak olyannal, akivel nem lenne gond, ha becsúszna a gyerek. :)

2015. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, igen, simán lehet pszichoszomatikus is, ha majd valami egyéb mellékhatásom lesz a hormonoktól, de egyszerűen nem tudok másképp gondolni a tabira, ha mindenhonnan azt lökik, hogy mennyire nem jó a szervezetnek.

Elköttetni nem fogom magam, mert még nagyon is szeretnék gyerekeket, de nem feltétlenül egy friss kapcsolatban.

És persze hogy nem szexelek bárkivel, de azért nem gondolom, hogy mostantól csak egy férfi lesz az életemben, nevezetesen életem párja, akinek majd mellékesen egy focicsapatnyi gyereket szülök :)

2015. jan. 27. 14:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad az óvszer (ami lazább kapcsolatban amúgy is indokolt, nem csak a terhesség elleni védekezés miatt), és ha valami tartósabb alakul, akkor meg valami kevésbé "biztonságos" módszer is belefér. :)
2015. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen kivizsgáltatod magad, akkor nem lesz nagy bajod a fogamzásgátlótól.


Az ijesztgetésekről meg annyit, hogy manapság már mindenre azt mondják, hogy káros. Ne egyél ezt, mert rontja az egészségedet, ne egyél azt, mert abban is van valami, ami ront az egészségeden. Ne csináld ezt, mert belehalhatsz, ne csináld azt, mert majd ilyen-olyan bajod lesz tőle.

2015. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sokszor emlegetem, hogy azért van ez a nagy hiszti a fogamzásgátló körül, mert akiknek gondjuk van, azok mindig hangosabbak, akiknek meg nincs gondjuk, csendben szedik.

Tudjátok: az a hír, ha egy repülő lezuhan, az nem, ha fennmarad. Pedig nagyságrendekkel több repülő ér célt rendben, mint ahány lezuhan.

Ez van a fogamzásgátlással is... a nők többségénél semmilyen problémát nem okoz, de ha mégis, akkor az publicitást kap.

2015. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szuri párti vagyok 3havonta beadja az orvos és nem fáj a fejem
2015. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs bajunk az óvszerrel... Maximum annyi, hogy gyorsan fogy mert szexelünk mint a nyulak. De nekem nem von le különösebben az élvezeti faktorból, meg állítása szerint a barátomnak sem...
2015. jan. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen is lenne egy tökéletes fogamzásgátló módszer?

- ingyenes

- nem kényelmetlen a használata

- 100%-ban megbízható

- abbahagyás után azonnal visszatér a fertilitás

- nincs mellékhatása sem a szedés alatt, sem utána


Láthatod, hogy ez kicsit túl sok dolog ahhoz, hogy egyszerre teljesüljön. A fogamzásgátlás bizony valamilyen szinten kompromisszum, valamit be kell vállalni, be kell áldozni.


Én speciel óvszerrel védekezek. Igazából nem is értem, hogy miért sírnak rajta ennyit az emberek. Mondjuk szerencsém van, mert a páromnak nem lankad le tőle (sőt, egyik partneremnél se volt ilyen gond, na nem mintha olyan sok lett volna..)

Szerintem az élményt nem igazán rontja, max. a tudat más. Úgy gondolom, nagyobb a hiszti körülötte, mint amennyire kellemetlen védekezési mód...

Ha nem folyna a csapból is az, hogy a gumi szar meg kényelmetlen, fele ennyi embernek se lenne vele baja...


Az meg csak ráadás, hogy gumival szexelni még mindig százezerszer jobb, mint szex nélkül élni.

2015. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!