Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta szedésé...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta szedéséhez milyen vizsgálatot végeznek? Több dolog érdekelne.

Figyelt kérdés

Szeretném felíratni a fogamzásgátló tablettát, de ahhoz nőgyógyászhoz kell mennem. Még soha nem voltam nőgyógyásznál, de annyit tudok róla, hogy nem kell tőle félni, mert nem fájdalmas a vizsgálat, de azért önmagában már kellemetlen az, hogy menni kell ehhez. De olyat is olvastam, hogy kell vérvétel.. Pontosan akkor milyen esetben kell vért venni? Az elbeszélgetés után pontosan mit csinál? Milyen műszerekkel?


A másik pedig: A családomban volt örökölhető betegség (méhnyakrák) és nagyon jó lenne, ha csinálnának egy ilyen vizsgálatot is, ha már ott vagyok. Ez már fájdalmas? Itt pontosan mit csinálnának?



Az értelmes válaszokat előre köszönöm!!


2015. jan. 25. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

1. A tabletta felírása előtt nem kötelezően előírt vizsgálat a vérvétel, de a dokik egy része el szokta küldeni a páciens. Ilyenkor csak azt nézik meg, hogy rendben van-e a májad és a veséd, ugyanis ha ezekkel probléma van, semmilyen tabletta nem ajánlott.

A tévhitekkel ellentétben az orvos egy vérkép alapján, sőt hormonvizsgálat alapján sem tudja megmondani, hogy neked milyen tabletta lesz jó, melyik nem okoz kellemetlen mellékhatást.

Emellett ha volt a családban trombózis, akkor esetleg elküldhetnek olyan tesztre, hogy nálad fennáll-e genetikai hajlam. Ha igen, akkor tilos a szedése.


2. Kézzel megvizsgál, citológiai kenetet vesz, esetleg UH.


3. A méhnyakrák nem öröklődő betegség. Jellemzően HPV fertőzés okozza, ami szexuális úton terjed.

Létezik olyan vizsgálat, ami kimutatja a fertőzést, de első körben elég egy citológia. Ha az normális, akkor felesleges a vizsgálat, ha azon látnak HPV gyanút, akkor esetleg meg lehet csináltatni, hogy megnézzék, melyik típusát hordozod a vírusnak. Ilyen esetben gyakrabban kell szűrésre járni a baj megelőzésére.

2015. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tabletta felíratása előtt nekem volt egy hüvelyi vizsgálat, ahol mondjuk kb megnézte a doki, hogy minden szerv megvan-e normális méretű-e...stb. Ezután elküldött egy vérvételre. Vannak olyan tényezők, amik miatt nem tanácsos szedni tablettát. Gondolom ezt is kiszűrik ezzel.


A vizsgálat nem fáj. Egy fura eszközt bedugnak a hüvelyedbe, ami olyan, mint egy kacsacsőr. Ez hideg, de nem fáj. Aztán valami műszerrel bekuksolnak. Ha szeretnél rákszűrést ekkor meg tudják csinálni, csak egy hosszú fülcucával végig simítja a- gondolom- méhnyakat. Nem fáj. Olyasmi érzés, mintha a szádban csinálnád ugyanezt.


Vérvétel pedig elvileg minden esetben kéne. Ha a családodban volt trombózisos beteg azt jelezd mindenképp a nőgyógyásznak!

2015. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem először vérvétel volt, annak az eredményével visszamentem és akkor megultrahangozott a doki (mivel kis termetű és szűk vagyok, nem nyúlt belém kézzel, csak hüvelytükörrel megtekintette a méhszájat).

Én kértem, hogy vegyen kenetet is, nem tudom, hogy alapból vett volna-e. Azóta évente megyek kenetvételre, megkérdezi hogy van-e probléma, nincs-e gáz a gyógyszerrel és annyi.


A kenetvétel nem fáj, nekem az fájt kicsit, amikor behelyezte a kacsát, mivel nagyon szűk a hüvelyem és a tampon felhelyezése is gyakran fáj.

2015. jan. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is most voltam pár napja elöször és szintén fogamzásgátló felírásának céljából. Engem úgy vizsgált h az egyik ujjával..+ a hasamat nyomkodta közben, ez kb 1percig tartott. Ja és vérvételre is elküldött. 18l
2015. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!