Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Tri-Regol fogamzásgátlóról mi a véleményetek? Híztatok tőle? Mellékhatások?
Minden szervezet más, így teljesen egyéni, hogy kinek melyik tabi válik be. Valakinek pont az ultramodern, hiperszuper alacsony hormontartalmúak nem válnak be.
Egyébként mindennek megvan a maga előnye: a Tri-regolban lévő hatóanyag pl. kisebb eséllyel okoz trombózist, mint a legújabb generációs tabikban lévők...
Az előttem írónál a pont. Mellesleg a Tri-Regol miért is lenne magasabb hormontartalmú, mint a modernebb, újabb generációs tabik? Lehet, hogy ez utóbbiak korszerűbbek, de ha jobban megfigyelitek, akkor magasabb hormontartalmuk van, mint pl. a Tri-Regolnak. A betegtájékoztatóban ugyanis ott áll fehéren-feketén, hogy 80-155 mikro(!)grammnyi hormont tartalmaz. Ugyanakkor másik oldalról a Yadine például 0,030 mg etinilösztradiolt és 3 mg drospirenont, azaz összesen 3,03 mg-nyi hormont tartalmaz tablettánként. Ez elsőre nyilván klasszisokkal kevesebbnek tűnik, mint a Tri-Regolé. Igen ám, csakhogy a kulcs a mértékegységek ravasz használatában rejlik. A Tri-Regolnál ki van írva, hogy "mikrogramm", addig az imént említett Yadine esetében "mg", vagyis milligramm a megadott mértékegység, ami, mint tudjuk nagyobb, mint a mikrogramm. Itt, nem túl jó matekos lévén, egy internetes mértékegység átváltóhoz nyúltam segítségül, ahol kiszámoltam, hogy a 3.03 mg, az 3030 µg, vagyis 3030 mikrogrammnyi hormon TABLETTÁNKÉNT, szemben a Tri-Regol 80-155 mikrogrammnyi hormonjával. Nem akartam hinni a saját szememnek, hiszen voltaképp egy teljes szemléletmód mondott csődöt bennem az újabb generációs fogamzásgátló tablettákkal kapcsolatban. Átszámoltam, hát újra és újra több soron. Aztán átszámoltattam másokkal is. Változatlan eredmény... Ekkor döntöttem úgy, hogy SZTK-s nőgyógyász véleményére többet nem adok.
Azt persze gondolom említenem sem kell, hogy a nődoki (aki immáron a harmadik volt, amióta oda járok és össz-vissz háromszor voltam eddig a nőgyógyászaton, ergo mindig más orvos szolgált ki) konkrétan meg volt sértődve, amiért nem akartam meghallgatni a javaslatait a korszerűbb tablettákat/módszereket illetően. Persze, mert az orvos (aki nem magándoki), tisztelet a kivételnek, nyilván azok után a készítmények után kapna jutalékot, amiket ajánl és nem azt tartja szem előtt, hogy nekem, mint páciensnek mi lenne a jó.
Hangsúlyoznám, hogy nem az ára miatt esett a választásom eme készítményre, elvégre az egészségemen én ugyan nem akarok spórolni (nem véletlenül merült fel másik oldalról az egyik legdrágább készítmény, a Yadine), hanem mert interneten, illetve az ismertségi körömben, egy-két szélsőséges esetet leszámítva (amelyek bármelyik tabi esetén előfordulnak) a nők alapvetően meg vannak elégedve a Tri-Regollal.
Ugyanakkor meglepően sok topicban olvastam arról, hogy a nőgyógyász javaslatára váltottak gyógyszert, mondván, hogy az említett készítmény nem elég korszerű, elavult, stb. , mire ők váltottak, holott alapvetően semmilyen problémájuk sem volt a szóban forgó fogamzásgátlóval, csak hát ugyebár jóhiszeműen hallgatak az orvos tanácsára, mert hát mégiscsak ő a szakember, meg minden, aztán az új bogyó meg sok esetben mellékhatásokat okozott, vagy éppen eddig nem létező problémákat hozott a felszínre. És sokan persze értetlenül álltak a helyzet előtt, hogy mégis hogy történhetett mindez, ha immár egy elméletileg modernebb, "alacsonyabb hormontartalmú" készítményt szednek? Hát történetesen úgy, hogy az agyonistenített Yadine-ban potom 20-40-szer annyi hormon van, mint a Tri-Regolban, csak hát azok a fránya mértékegységek...
Mellesleg nincs semmi konkrét problémám a Yadine-nal, mert ennyi erővel említhettem volna tulajdonképpen bármely másik modern készítményt. Az ok mindössze annyi, hogy a Tri-Regol és a Yadine között vacilláltam, amikor fogamzásgátló tabletták szedésére adtam a fejemet, ezért részletesebben e kettőnek jártam utána. A megállapítás pedig, azt kell mondjam tanulságos volt...
A fenti irományomat alátámasztandó, íme az említett tabik hivatalos, bárki által hozzáférhető betegtájékoztatója (a hatóanyagok részletezése mindkét esetbe na tájékoztató alján található):
Tri-Regol
Mértékegység átváltó:
Utolsó:
A logikád helyes LENNE, DE:
Két teljesen különböző hatóanyagot nem lehet szimplán a tömegük alapján átváltani!!!!
Mondok egy példát: a gyakran használt fájdalomcsillapító paracetamol egyszeri adagja 500 mg. Ezzel szemben mondjuk a diclofenac dózisa 50 mg!!!
Szóval az egész levezetés, amit leírtál, butaság.
Fogamzásgátló tablettáknál az ösztrogén mennyiségét kell nézni (az ugyanis majdnem az összes tablettában ugyanaz). Ha megnézed, láthatod, hogy a Tri-Regol 30-40-30 mikrogramm etinil-ösztradiolt, míg az újabb tabletták 20 mikrogramm etinil-ösztradiolt tartalmaznak.
Na EZÉRT mondják azt, hogy az újabbak alacsonyabb hormontartalmúak. A gesztagén dózisát nem lehet így átváltogatni! Van, amelyik típusból 75 mikrogramm a megfelelő dózis, valamelyik típusból meg a 2 mg!
A yadine-ra pont azt mondják hogy az egyik legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszer, eleve, hogy lenne magasabb mint a tri-regolé ami 30-40-30 mikrogramm etinil-ösztradiolt tartalmaz az újabbak viszont 20at
és miért gyártanának 20-40x annyi hormont tartalmazó fogamzásgátlót mikor az a cél hogy minél kevesebb hormon legyen benne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!