Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ismertek olyan nőt aki a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismertek olyan nőt aki a fogamzásgátló tablettától lett meddő vagy életveszélyes állapotba került?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor elmesélnéd? Nekem az egyik barátnőm kapott szívinfarktust, mikor bele ment a hideg Balatonba, később kiderült, hogy azért, mert a tabletta tönkretett a keringési rendszerét és sokkal érzékenyebb lett a hőingadozásra.
2015. jan. 3. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, csoporttársam meghalt tüdőembóliában a tabletta miatt. Csak az az egy kockázati tényező volt nála, egyébként teljesen egészséges, fitt, sportos lány volt.
2015. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( hány éves volt és meddig szedte a tablettát?
2015. jan. 3. 16:07
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Bár sajnálatos tragédiák, de egészen kivételes esetek. Alapvetően biztonságosak a ma kapható hormonális fogamzásgátló tabletták!
2015. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt mond az elhunyt lányok szüleinek. Amíg van rá esély, hogy megtörténjen, addig nem jelenthető ki, hogy biztonságos, szerintem.
2015. jan. 3. 16:10
 5/9 Jázi :) ***** válasza:
Hírekben is nem rég volt egy 23 éves lány aki szintén embóliát kapott. Csak ő szerencsésen megúszta.
2015. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20 volt, fél éve szedte. :( Volt egyébként APC rezisztencia vizsgálaton is előtte, negatív lett, beszélgettünk erről.
2015. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok! Attól tartok, olyan, hogy 100%-osan biztonságos gyógyszer nem létezik. Sajnos minden gyógyszernek, aminek van hatása, van mellékhatása is és bizonyos kockázatot vállal a fogyasztója.
2015. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyat ismerek "személyesen", akinek a tabletta szedése előtt tökéletesen pontos, 28 napos ciklusa volt, majd 4 év szedés után, mikor letette, összevissza jött meg neki elég sok időn keresztül. Mikor beszéltem vele, akkor kb. másfél éve próbálkozott babával, de nem jött össze neki, és a menzesze sem rendeződött az idő alatt. Plusz elkezdett tej folyni a melléből.


Csoporttársam unokatesója tüdőembóliát kapott, de túlélte. Bár hozzáteszem, cigizett is, plusz utólag kiderült, hogy protrombin mutációja is volt.


Évfolyamtársam neurológián is találkozott olyan fiatal lánnyal, aki sinustrombózissal feküdt benn.


Rémhíreket mindig lehet találni. Bármilyen gyógyszer lehet veszélyes, okozhat akár nagyon súlyos mellékhatásokat is.

Mondjuk a saját véleményem az, hogy a fogamzásgátló az esetek jelentős részében csak kényelmi eszköz, simán helyettesíthető más, teljesen veszélytelen módszerrel (pl. óvszerrel).

Így nekem azt a minimális kockázatot sem éri meg, hiszen azt a picike rizikót is ki tudom kerülni.


Viszont hozzáteszem azt is, hogy a terhesség, gyermekágy, abortusz szintén fokozott trombóziskockázattal jár. És sajnos sok ember képtelen arra, hogy más, odafigyelést igénylő módszert (pl. óvszert) körültekintően, pontosan használjon, így az esetleges teherbeesés megint csak kockázatos.


Mérlegelni kell. Na meg nem ártana a megfelelő felvilágosítás sem az orvosok részéről, úgy veszem észre, az nem elég, hogy le van írva a papírjában. Arra sem ártana felhívni a figyelmet, hogy bizonyos vizsgálatokat érdemes lenne szedés előtt elvégeztetni. Néhány havi tabletta áráért jelentősen csökkenthető a kockázat.

2015. jan. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az gond ha valakinek csak úgy tej folyik a melléből. Érdemes odafigyelni, a mellrák jele is lehet.
2015. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!