Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Negatív vagy pozitív véleménye...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Negatív vagy pozitív vélemények a fogamzásgátlókról?

Figyelt kérdés
Alapjáraton tartok a fogamzásgátlóktól, mert hallottam már rosszakat is róla, ezért érdekelne a véleményetek.

2014. nov. 20. 20:26
 1/6 anonim válasza:
50%
De még mindig jobb,mint egy gyilkosság (abortusz)
2014. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én nemrég kezdtem el szedni, igazából, szerintem emberfüggő. Tudod, én nekem az első hónapban folyamatosan pecsételő vérzésem volt. Azóta 37.2-3 a hőemelkedésem, sokkal ingerlékenyebb vagyok, negatívabb, fáradtabb. Elkaptam egy hüvelyfertőzést ami 5hete nem múlik, mert a gyógyszer által előidézett magasabb hormontartalom miatt nem tudnak a jótékony hüvelybaktériumok megtapadni. Ami kikészít eléggé.

De emellett persze van jó tulajdonsága is, például már nem kell az aktus előtt "különválni"egy pici időre (jó az a pár centi...) amíg az óvszert felhelyezzük, hanem azonnal. Ráadásul a szeretkezés is sokkal élvezhetőbb. De.. ha nem tudok meggyógyulni sajnos abba kell hagynom. Igaz az orvosom mondta, hogy van két olyan típusú ami védi a baktériumokat.

2014. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Negatív, nem etikai okokból, hanem egészségügyi okok miatt. Elég anyaggal bombázzuk a szervezetünket nap mint nap, a fogamzásgátló ( akármilyen jó is a rekláma a gyógyszergyártó cégeknek ) még egy plusz felesleges az emberi szervezetnek.
2014. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várom továbbra is őket. :-) Két okból is vetődött fel bennem (persze még mindig úgy vagyok vele, hogy ha lehetséges, inkább mellőzném), egyrészt barátom lett, másrészt pedig mert minden egyes hónapban rettenetesen görcsölök, és néha még az sem használ, ha gyógyszert veszek be. Ha találnék valamilyen megoldást az utóbbira, szerintem sosem jutna eszembe a fogamzásgátló.
2014. nov. 20. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Számomra pozitív, mivel jobban megbízom benne, mint az óvszerben, rendszeresítette a menstruációmat, elmúltak a görcseim, egy kg-t se híztam szedés elkezdésekor, nem tapasztaltam mellékhatást.

Mellékesen barátom nem nagyon örült annak, hogy gyógyszert szedek, de ez sokkal biztonságosabb, mint a megszakításos módszer. Mivel nekem a jelenlegi barátom az első, így ő mondta, hogy ég és föld a különbség óvszerben és anélkül együtt lenni. Úgy hogy mi nem is próbáltuk az óvszeres védekezést.


Yasminellet szedek és meg vagyok vele elégedve, az orvosom írta fel.

2014. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ha van türelmed tornázni,akkor van görcsökre kifejezetten olyan mozgásforma,ami segíthet. Aviva tornának hívják!


Ha tényleg ez miatt szednél fogamzásgátlót,akkor azt tényleg nagyon gondold meg.

Egyrészt olcsóbb,mintha óvszerre költenétek mindig,havi 2-3.000 forintba kerül maximum a fog.gátló,másrészt ha élsz nemi életet,évente egyszer érdemes elmenni nőgyógyászhoz vizsgálatra.

Másrészt fog.gátló mellett is az a legjobb,ha a párod nem élvez beléd,és a tabletta szedésére nagyon oda kell figyelni.


Én 8 év alatt szedtem 5 féle tablettát,és igazából 3 fajtával meg voltam elégedve :) Nekem többnyire pozitív a véleményem róla.


nekem a jó tapasztalataim:

-arcbőröm makulátlan volt

-kevesebb volt a vérzés és a tabletta miatt pontos volt


rossz tapasztalat:

-sajnos volt amelyiknél zsibbadt a lábam,híztam,feszültek a melleim

-vizesedett a testem és a mellem is

2014. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!