Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Vki segítsen légyszi! Olyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vki segítsen légyszi! Olyan régen szedtem már fogamzásgátló. Most újra kell de még mindig nem értem a folyamatot?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem el az első szemet szedni mivel tegnap jött meg! Az odáig tiszta hogy első naptól kezdve 21 napig szedjem 7 napig ne Elvileg a 7 nap alatt jön meg! De ha 28 napra ön meg akkor éppen a 7 napos szünet utsó napján jön majd meg újra! Vagy most akkor mi van?Ha gyógyszert szedek nem 28 nap??, Nem értem :( lehet én vagyok a hülye :(vagy már túl bonyolítom nagyon :O. Valaki azt árulja el nekem légyszi hogy aznap mikor megjön!Nekem pl.TEGNAP!Onnantól számoljam?Az az első nap ma a 2.holnap 3.stb....???
2014. nov. 20. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Jahj Istenem.

Fogamzásgátló szedése alatt a saját ciklusodat elfelejtheted, ugyanis azt a tabletta kikapcsolja.

Nincs menzesz, csak megvonásos vérzés azért, mert megvonod a tablettát.

És értelemszerűen (mivel 21+7=28...) a ciklusod a szedés alatt 28 napos lesz. Kivéve persze az elsőt.


Beszeded mind a 21 tabit, aztán majd valamikor a 7 napos szünetben megjön. A vérzéstől FÜGGETLENÜL a 8. napon elkezded szedni a tablettát újra. És ezentúl mindig a szünet ugyanazon napján fog megjönni, így lesz 28 napos a ciklus...

2014. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen na talán világos ;).Bocsi ha ilyen érthetetlen voltam.pedig nem vok már fiatal /35/ 2 gyerekem is van de nagyon régen szedtem már.köszi mégegyszer.
2014. nov. 20. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha 28 napra jön meg,akkor is az a lényeg, hogy a szünetmentes(7nap után),a 8.napon kezd a második levelet :)


21 nap tabi,utána a 7 nap alatt valamelyik nap megjön,ha a 7. nap jön meg az is rendben van,a lényeg, h a 8.napon kezd a kövi levelet ismét 21 napig.


MA kell a 2. szemet bevenned,holnap a 3.-at és így tovább 21 napig,a levél utolsó szeméig :) utána 7 napig nem szeded,és a 8.-on kezded a kövi csomagot :)

2014. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!