Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 18 évesen használjak fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen használjak fogamzásgátlót? Túl sok ellenérvem van, de mellette is van bőven. Valaki segít?

Figyelt kérdés

Szóval akkor leírom, hogy mi áll mellette:

- Eltűnnek a pattanásaim állítólag

- Nem fog fájni a menstruáció (nagyon szokott!)

- 3,5 éves kapcsolatom van, kényelmesebb és biztonságosabb lenne a szeretkezés gumi nélkül

- Kicsit talán olcsóbb és kötetlenebb, mint a gumihasználat


Ellene:

- Csomóan azt írják itt, hogy amikor abbahagyják, nincs mensijük és nem lehet már gyerekük (én szeretnék)

- Valaki elhízik tőle

- Biztos néha elfelejteném bevenni, amilyen figyelmetlen vagyok

- Tönkreteszi a hormonokat, álmenstruációt csinál, és tényleg nagyon ijesztő, hogy ha abbahagyom, lehet, hogy soha többé nem lehet gyerekem.


Valakinek van valami tanácsa? Minél később kezdem el, annál biztonságosabb, vagy ez csak egy tévhit? Szerintetek nem olyan ijesztő, mint ahogy elképzelem? Vagy ijesztőbb? :(



2014. nov. 18. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szélesebb a lehetőségek skálája mint a gumi és a gyógyszer.
2014. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 RRR ***** válasza:

konzultálj a nődokiddal


nem itt kellene szavazásra feltenni ezt a kérdést

2014. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. A többi még veszélyesebb. :D


2. Arról van szó, hogy szerintetek elmenjek-e konzultálni a nődokival, vagy inkább hagyjam az egészet. Nyilván a megelőző vizsgálatokat megcsinálnám, ha úgy döntenék, hogy rávetemedem. Itt csak véleményeket kérek, nem "nem velünk kéne megbeszélned"-et!

2014. nov. 18. 20:46
 4/11 PearlDiver ***** válasza:

Én személy szerint sosem támogatnám, ha a barátnőm bogyót szedne. Sokáig kellene győzködnie (szerencsére nem akar). Jól el lehet lenni gumival is, szerintem a hormonokat ne bolygassuk.

Amíg pedig nem szeretnél gyereket, addig jobb is ha mindig tudatos a védekezés ténye.

2014. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

butaság, hogy nem lehet gyerekük. még a betegtájékoztatóban is benne van, hogy ez semmilyen mértékben nem befolyásolja a későbbi termékenységet, valamint ha nem veszed észre egyből, hogy terhes vagy és szeded, akkor sem lesz baja a gyermeknek. én speciel egy dekát se híztam, ha hízol, szólsz az orvosnak és váltasz gyógyszert. én is aggódtam, hogy el fogom felejteni, de ha valami biztos időpontot választasz, amikor van időd, és nem rohansz és a telefonod be van állítva minden napra, hogy ugyanakkor csörögjön, nem felejted el. (én is így csinálom, édesanyám is ezt használja a szemcseppje miatt) milyen álmenstruációról beszélsz? a megvonásosra gondolsz? elárulom, gyakorlatilag teljesen ugyanolyan, mint a rendes menzesz, csak nem fáj annyira. véleményem szerint sokkal jobb a tabletta. biztonságosabb (ha kihagyod, tudod, hogy kihagytad, ha a gumi kiszakadt, akkor arról nem tehetsz...), kötetlenebb, nem beszélve a spontaneitásról (bárhol, bármikor) és szerintem sokkal olcsóbb. (nem tudom hányszor éltek szexuális életet, nem is tartozik rám, de a tabletta 3 hónapra 6-7 ezer, egy 12 db-os koton 3000 Ft ...)

én leginkább a hízástól féltem, mielőtt elkezdtem. de hát, próba szerencse, legfeljebb leállok. semmi bajom nincs vele, abszolút tökéletes. 17/L

2014. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sorban a pontjaid:


-A pattanásaidra akkor lesz csak hatással, ha férfi nemi hormon áll a hátterében. Ekkor antiandrogén (speciális) fogamzásgátló tablettával valóban lehet rajta segíteni.

A normál tablettáknál csak esetlegesen jelentkező mellékhatás. Nekem pl. egy szemernyivel se lett jobb annak idején.


-Mivel megszünteti a természetes ciklust, így valóban jellemző (de ez se teljesül mindenkinél), hogy rövidebb és kevesebb görccsel jár a vérzés.


-Igen, kényelmesebb. Biztonságosabbnak viszont nem mondanám. Az óvszer megfelelően alkalmazva UGYANOLYAN megbízható.

Amit az előző válaszoló pro érvként hozott ("ha kihagyod, tudod, hogy kihagytad, ha a gumi kiszakadt, akkor arról nem tehetsz..."), azt inkább ellenérvként szokták emlegetni, ugyanis ha az óvszer kiszakad, lecsúszik, kifolyik, az szemmel látható és még mindig orvosolhatod esemény utáni tablettával,

míg ha olyan időszakban hagyod ki a tablettát, és az ELŐTTE (!) való héten éltél nemi életet, teherbe eshetsz. Ilyen rizikós időszak egyébként minden levél első hete.


-Rendszeres nemi élet mellett valóban olcsóbb, de nem is veszélytelen míg a gumi az.


-Ugyan elég kicsi az esélye, de meddőség (post pill amenorchea) valóban előfordulhat a használata után. Erre annál nagyobb az esély, minél rendszertelenebb volt a ciklusa a delikvensnek a szedés előtt. Illetve igen, ha túl fiatalon kezdi valaki, az is növeli az esélyt (=fiatal ilyen értelemben az, aki nem vár a tablettaszedéssel addig, amíg 2-3 évnyi beállt ciklussal nem rendelkezik!).


-Feledékenyeknek valóban nem ajánlott, lásd fentebb.


-Sok veszélye lehet. Okozhat trombózist (ami sokszor halálos), hüvelyszárazságot, libidócsökkenést, gombát...

Sokan nem szedhetik: dohányzók, jelentős túlsúllyal rendelkezők, vesebetegek, trombózisra hajlamosak...


-Az is tény, hogy rengeteg nő gond nélkül szedi hosszú éveken át és utána még a termékenységével sincs semmi gond.

2014. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsóval maximálisan egyetértek.


És tényleg előfordul (tankönyv szerint 2%-ban), hogy a szedése után tartós menstruáció (és ezzel együtt ovuláció) hiány alakul ki.

A legnagyobb veszélyét tényleg ez, valamint a súlyosabb szövődmények (pl. trombózis) kialakulása jelenti. A többi mellékhatás (libidócsökkenés, hüvelyszárazság, hízás) kellemetlen, de a váltás vagy a tabletta abbahagyása orvosolhatja.


Neked kell eldöntened, hogy vállalod-e a kockázatot vagy sem.


A saját személyes véleményem meg az, hogy ha normális ciklusom lenne, biztos isten, hogy semmi pénzért nem kockáztatnám, hogy elcsesződjön. Nekem a 2% esély is sok lenne.


Egyébként sem csak az óvszer és a tabletta létezik a világon, szét lehet nézni jobban:)

2014. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként (most ezt orvostanhallgatóként mondom), ha nincs valami súlyos ellenjavallatod, akkor nem sok olyan nőgyógyászt találsz, aki ellenzi a tablettát. A fogamzásgátlókban van üzlet rendesen.
2014. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem-értem :)

Hát akkor még rágódom rajta :D

Egyébként 6,5 éve van menstruációm, teljesen egyenletesen jön meg mindig, sosincs vele gond.

De lehet, hogy hagyom az egészet...

2014. nov. 20. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, ilyen esetben kisebb az esély, hogy utána gond lesz vele. Viszont ha mégis, akkor nagyobb a veszteség...
2014. nov. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!