Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tanácsoltok, mi legyen?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsoltok, mi legyen?

Figyelt kérdés

Ma voltam életemben először nőgyógyásznál, fogamzásgátlót feliratni (másfél éve vagyok együtt a barátommal, mindketten egymással veszítettük el a szüzességünket, gumival védekeztünk minden alkalommal, de volt, hogy kiszakadt és jött a stressz, ami nem hiányzik.) Szóval ma voltam, minden rendben van a szerveimmel stb, Másfél éve menstruálok, ezt kifogásolta az orvos (amit megértek, és számítottam is erre a reakcióra). Elég későn érő típus vagyok, és alacsony (156cm). Mondta, hogy nem a legjobb szedni, mert nem régóta menstruálok, és leállítja a növekedésemet a tabi. Emiatt hezitálok, mert ugyan nagyon szeretem a barátomat de nem úgy tervezek, hogy egy életre vele maradok, és az egészségem ilyen szempontból fontosabb.

Ajánlott Pharmatex készítményeket, amiket aktus előtt x idővel kell felhelyezni a hüvelybe, de én meg pont ezt nem szeretem, hogy rákészülök. Szerintem spontán jó, ezért akartam tabit szedni.

Tehát a kérdés: kockáztassam az egészségem a tabival vagy inkább használjak Pharmatexet (amikor pedig elvész a spontaneitás)?

Én inkább hajlok a Pharmatexre, de nem tudom, hogy ez a rákészüléses dolog milyen lenne...

Bocsánat, ha hosszú lett.

16L


2010. jan. 28. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:

hát ha az orvos ezt tanácsolta nyilván meg kéne fogadni, elvégre ő a szakember!

elhiszem hogy hiányzik a spontaneitás, de attól, hogy ezt a készítményt használod a kondom sincs kizárva, ugyhogy ha hirtelen jön rátok a hév azt még mindig elő lehet venni.

2010. jan. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A helyedben keresnék egy másik orvost is és kikérném ezzel kapcsolatban a véleményét. Unokahúgom így volt mint te és neki simán felírtak fogamzásgátlót. A mai készítmények annyira alacsony hormontartalmúak. Ja és nem állt meg a növekedése. Mi van azokkal a lányokkal akiknek a bőrgyógyász írja ki a fog.gátlót, hogy ne hulljon a hajuk és ne legyenek annyira pattanásosak? Csak egy kérdés. Azok sem idősebbek némelyike tőled. Szóval inkább keress fel még egy orvost és kérj szakmai véleményt erről.
2010. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkodtam. Hiszen már rengeteg 14 éves is szedi.Elég sokat utánaolvastam a témának, de erről a növekedés megállásáról soha nem hallottam. Köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 28. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:
csak a pharmatex-ben nem biznék. gumi + pharmatex a tökéletes, sztem. bocs, de 16 évesen én nem szednék tabit. egy 16 évesnek igenis, legyen jó a gumi, és kombinalja vmi mással is, pl. pharmatex, naptarmodszer. mi 3-4 honapig gumi + naptarmodszert hasznaltunk, meg a baratom kivette, mielott elment, h ne folyjon ki a sperma a gumibol. aztan valtottam tabira, de en akkor mar 18 voltam.
2010. jan. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, és azzal nem értek egyet, h rengeteg 14 éves szedi. ha igy van, akkor elég baj. :S
2010. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a suliban így van. Lehet nálatok nem. Nem fogok szedni tabit (legalábbis most még nem), marad a gumi és szerintem Pharmatex-szel kombinálva. Köszi mindenkinek.
2010. jan. 29. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!