Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Yasminelle fogamzasgatlo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Yasminelle fogamzasgatlo tablettarol velemenyek/tapasztalatok?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok, es meg soha nem szedtem fogamzasgatlot igy eleg sok felelem van bennem. Van nemi eletem, de nem elsodlegesen emiatt irtak fel nekem a Yasminelle-t, ez csak plusz orom nekem es a paromnak. Megis forumokon valo olvasgatas utan, felmerult bennem h az ovosomnak vajon ez lehetett e a legjobb valasztasa vedelem teren, mivel tobb helyen is olvastam h a Yasminelle helyes szedese mellett nem egyszer akadt pelda terhessegre. Segitsegeteket es tanacsotokat szeretnem kerni abban h szerintetek van is okom felni ez a tabletta mellett vagy ne aggodjak? Esetleg kerdezzem e meg az orvosomat h nem e lenne mas jobb? Kinek milyen tapasztalatai vannak, vagy miket hallottatok? Elore is koszonok minden valaszt!:)

2014. nov. 6. 22:59
 1/5 anonim válasza:
61%

Ne aggódj, ha rendesen szeded, mindennap ugyanabban az órában veszed be akkor 100%osan védve vagy. Aki fogamzásgátló mellett teherbe esett az nagy valószínűséggel 1-2 bogyót kihagyott rendszeresen, össevissza szedte be nem ugyanarra az órára rakta csak ha ezt bevallják akkor nem sajnálják az emberek, hogy: ó, te szegény vigyáztál és mégis megtörtént a baj - szóval javarészt "sajnáltatás" ez a történet.

Azért nem írják rá semmilyen fogamzásgátló eszközre, hogy 100%-osan véd mert ezzel küszöbölik ki az emberi hülyeséget, hogy nem rendeltetésszerűen használják, megtörténik a baj és így nem tudnak kopogtatni a gyártó ajtaján, hogy: héj, baj történt! - erre csak azt tudják mondani, hogy mi megmondtuk h nem véd teljesen ezzel elkerülve a kivizsgálást, a pereskedést.

Én is Yasminellet szedek és teljes mértékben megvagyok vele elégedve. A pattanásaimat eltüntette, a mellem nőtt és ugyanakkora a szexuális étvágyam mint a szedés előtt szóval nincs okom panaszra. Annyi, hogy az első levél alatt pecsételő vérzésem volt és volt amikor iszonyatosan fájt a mellem de azt szerintem a növekedésének lehet betudni :)

2014. nov. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! :)
2014. nov. 7. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
3 éve szedem és nem volt eddig semmi negatívum vele kapcsolatban...!
2014. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 évig szedtem. Terhes egyszer sem lettem, és olyan 2-3 évig semmi mellékhatása nem volt, sőt még fogytam is mellette, nagyon szerettem, és ajánlottam volna bárkinek. A 4. év végén azért döntöttem az abbahagyása mellett, mert addigra a libidóm a béka feneke alatt volt, akkor meg mi értelme szedni.


Na, miután abbahagytam ki is derült, hogy PCOSom van, 1 évvel később jött csak mega menstruációm. Lehet,l hogy bármelyik másik fogamzásgátlóra így reagáltam volna, nem tudom, de az biztos, hogy többet nem fogok szedni. Ha addig szedtem volna, ameddig gyereket akarunk, akkor nézhettem volna nagyokat, hogy miért nem jön a baba.


De nem mindenki reagál rá így, van, akinek bejön. Igaz, hogy nálam is csak lassan jött ki, hogy nem jó. Olvastam én is több helyen, hogy emellett lettek terhesek. 16 évesen a közeljövőben gondolom nem tervezel babát, de majd mielőtt igen, érdemes felkészülni rá, hogy alacsony h diétára és hastáncra/aviva tornára is szükséged lehet majd. Én nem ajánlanám, de van, akinek bejön.

2014. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*alacsony ch diéta
2014. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!