Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pharmatex kúp + megszakítás?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pharmatex kúp + megszakítás? Ha valaki az utasításoknak megfelelően használja a kúpot, akkor nem igen lehet terhes.

Figyelt kérdés

Ha valaki nem élvez bele, akkor maximum csak előváladék lehet egy kicsi, azzal pedig simán elbánik a spermicid.

Tapasztalatok?



2014. nov. 1. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esély van rá, ezek a módszerek még nem 100%-os védelmet adnak (még az óvszer sem). Olvasd el a betegtájékoztatót, ott leírják szerintem a valószínűségét. L
2014. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan vannak a Pharmatex ellen, mert sokan maradtak terhesek mellette. A nőgyógyászok véleménye is megoszlik a kérdésről. Az ismertségi körömben 2 nőgyógyász van, az egyik (nő) előnyben részesíti a Pharmatexet, ő is azt használta (ecetes irrigálással utána), de belé viszont belé élveztek. A másik ismerősöm (férfi) viszont zsigerből elutasítja, de azt mondja, hogy megszakítással már elmegy.


Így kérdezném azokat, akik, vagy akiknek az ismerőse terhes lett a Pharmatex mellett, hogy volt-e megszakítás, vagy nem?


Köszi.

2014. nov. 1. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
a pharmatexet nem is lehetne fogamzásgátlóként eladni ha rajtam múlna. nem fogamzásgátló. ha nem akarsz terhes lenni, ne ezt használd. ez azoknak jó akiknél nem baj ha becsúszik a baba.
2014. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3:

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a kijelentést mire alapozod? Sokan nem tartáj be az utasításokat, így jelentékenyen csökkentik a hatását, természetszerű, hogy ebben az esetben jobban becsúszhat a terhesség.

Azonban ha valaki mindent betart és kombinálja megszakítással, akkor van olyan biztonságos mint az óvszer vagy a tabletta.


Sőt, a Barátnőmmel még ily módon a közpidőt is kerülni fogjuk és csak ovuláció után használjuk ezt a módszert. Úgy vélem, ebbe nagyon kevesen tudnának belekötni.

2014. nov. 1. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Nem tudpm, hogy mennyire esedemes meg a kerdes, de en a parommal ugy hasznaltam ahogy te, tehat megszakitassal es ovu ido elott 1-2nap es utana is 1-2ig nem voltunk egyutt. Viszont nekem mar beallt, nagyon ritkan volt 1-1 nap csuszasom, en ezert mertem ezt igy. Nem lettem terhes, az utasitasokat mindig betartottam(10-15p varakozas, bem hasznaltam szappant, es a mosakodasra is figyeltem. En ugy erzem hogy ez nem a szerencsen mulik, oda kell figyelni. Teny, hogy gyengebb mint a gumi, vagy a tabi, de semmi sem 100%, szoval errol ennyit. Egyebkent igy kombinalva en ugy erzem hovy van olyan jo mint egy ovszer, hisz az ondoban levo sok 1000spermat lehet hogy nem oli meg mind, de azt a par darabot ami az elovaladekban van, azt biztos. Egyebkent volt hogy belem elvezett, de azt ugy is idozitettuk hogy ne legyen baj.

Nekem ez a velemenyem, aki ellene van mert terhes, azert megkerdeznem hogy mindenre oda figyelt e es hogya. Us hasznalta!;)

Biztos, hogy van olyan eset is aki rendesen hasznalja, megis teherbe esik, de konyorgom, ez az ovszernel es a tablettanal is megtortenik.

En fel ev utan valtottam tablettara, azert mert paromat csipte, kimarta a pharmatex egyik pillanatrol a masikra.. egy honapig huztuk igy, es inkabb azt mondtam hogy valtok, akkor mar masfel eve egyutt voltunk.

2014. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Köszönöm a válaszod. Elkezdtük végül használni, az elején kicsit féltem, hogy allergiás lesz rá vagy csípni fogja, ezért az alkarját kicsit bedörzsöltem vele. Nem volt semmi reakció, úgyhogy csináltuk élesben is. Egyikőnknek sem volt smemi gondja -egyelőre. A naptár szerint vasárnap lesz ovulációja, de pénteken szombaton együtt töltjük a hétvégét, így még óvatosabbnak kell lenni.

Próbálom rábeszélni a pesszáriumra, mert az mellett nem is lenne szükség a megszakításra. De olyan szűk, hogy el sem tudom képzelni, hogyan lehetne pesszáriumot neki felrakni.

2014. nov. 18. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolso vagyok!

En nem ajanlanam, azt mondjak nagyon megbizhatatlan.. huvelygyurun nem gondolkoztatok? Vagy tablettan? Esetleg nem szedhet vagy nem szeretne hormond tartalmu dolgot?

2014. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Most fog elmenni egy nagyon jó nőgyógyászhoz, ahol átbeszélik a fogamzásgátlást. Én tanulmányaim okán ismerek pár nőgyógyászt, ők eléggé tabletta ellenesek (én is az vagyok). A pesszáriumról azt mondják, hogy nagyon megbízható, és nyugatabbra ez az elsődleges fogamzásgátlási módszer, míg Hazánkban nem is lehet már kapni. Régebben lehetett, így ha valaki egy fiatal nőgyógyászhoz megy el, akkor az csuklóból felírja a tablettát, mert ők nem igen tapasztaltak a pesszárium ügyében, azt nem ismerik a gyakorlatban, így a méretben sem biztos, hogy jót ajánlanak. Nem szült nőknél a 60-as méret a standard, de Barátnőmbe alig ha férne bele egy 60-as átmérőjű "kupak".

Egyébként a sok tablettás fogamzásgátlónak a felírása egyre jobban előidéz egy olyan globális problémát, amit nem igazán tudunk orvosolni, ez pedig a csapvízben található magas ösztrogén koncentráció, ami nem egészséges pl egy férfinak, ha megissza.

Na de elkanyarodtam. Szóval vannak a Te környezetedben olyanok, akiknek a pesszárium nem vált be, mint fogamzásgátló?

Ha az orvosi vizsgálat kontraindikációt állapít meg a pesszárium használatot illetően a szűkösség miatt, akkor a megfelelő vér- és genetikai vizsgálatok után a tablettára rá fog(unk) állni. Én nem szeretném, hogy szedjen, mert néhány éven belül Babát szeretnénk, és igaz, hogy sokan mondják hogy nincs rá hatással, de a gyakorlat néha nem ezt mutatja. A huzamosabb tablettaszedés okozhat meddőséget oly módon, hogy annyira elvékonyodik szedése alatt a méhfal, hogy a megtermékenyített pete képtelen lesz beágyazódni abba a későbbiek folyamán. Persze ez nem általános, de fordult már elő.

Ezért nem szabad olyan nőgyógyászhoz menni, aki nem végez el minden vizsgálatot a megfelelő tabletta felírása előtt, mert egy nem jól megválasztott tabletta következményét az ember élete végéig a hátán cipelheti. És sok nőgyógyász nem végzi el a szükséges vizsgálatokat, mint ahogy azt olvasom itt is az egészség kategóriában.

2014. nov. 24. 01:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Hu, eleg jartas vagy a temaban!:D

A lenyegre terve, en mielott elmentem volna nogyogyaszhoz ezzel a kerdessel korbejartam a temat. Ismerosom nincs, de interneten nagyon sokat olvastam, lattam. (Pl. Mar ha egy kicsit elmozdul js problema lehet.)

Nem tudom hogy jelentos ez a nezet a fiatal es idosebb orvosok kozott, de engem egy lenyegesen idos orvos vizsgalt, es irta fel aki mar 45-50kozott van, es raadasul nala szulettem, akkor volt olyan 10eve a prakszisban.:):D (17 vagyok)

Szerintem embere valogatja, sok orvos ellene van a Pharmatexnek is, nem tudom, amint irtam nalunk az is bevallt, es ezek szerint nalatok is.:)

En ugy erzem veled egyetertesben hogy a megfelelo kivizsgalas mellett biztonsagos a tabletta.. a baba minden modszerben bennevan, egyenlore meg egyik sem tokeletes.

Hal istennek nekem egyenlorre se mellekhatas, se problema nem merult fel 8honap szedes utan, de evente, felevente biztos elmegyek orvoshoz. Kello oda figyelessel megoldhato.

2014. nov. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!