Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Antibiotikum hatása a fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Antibiotikum hatása a fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés

Már 1 éve szedek fogamzásgátlót(Belara) a héten viszont begyulladt a mandulám és antibiotikumot kaptam rá(Augmentin). Az orvos azt mondta h 1 hónapig használjak óvszert is a biztonság érdekében. De mennyire gyengíti le a gyógyszert az antibiotikum?


Tapasztalatokra lennék kíváncsi és mellőzzétek a bunkó beszólogatásokat, h az orvos megmondta, erre nincs szükségem! köszi! :)

még annyit hogy 1 hónapig kihagyom a szexet mert én nem bírom az óvszert.


2010. jan. 24. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt,hogy mennyire gyengíti a tabi hatását az antibiotikum nem tudom. Tedd azt, hogy kihagyod a szexet abban a hónapban ha az óvszert nem bírod. De a dokinak is igaza van.
2010. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos ki kell hagynom mert nem szeretnék belőle bajt, de kíváncsi vagyok a 2 gyógyszer kapcsolatára.
2010. jan. 24. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, így a pontos kapcsolatot nem tudom leírni neked. De a lényeg az, hogy a fogamzásgátlók hatékonyságát csökkenti az antibiotikum szedése. Nem egy nő esett már így teherbe. Te még szerencsésnek is mondhatod magadat, hogy az orvos figyelmeztetett. Nagyon sok lány/nő nem említi meg a háziorvosának, hogy milyen egyéb gyógyszert szed (jelen esetben fogigátlót), az orvos felírja neki az antibiotikumot, ő beszedi, aztán csodálkozik, hogy teherbe esett...


Szóval jól teszed, hogy vigyázol.

2010. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én nem ezt szedtem, hanem sumetrolim-ot, felfázásra. Csak nekem akkor nem orvos írta fel, úgyhogy utnanéztem kicsit, hogy ki mit mond erről a dologról. (direkt orvosi oldalakat)


Van aki azt mondta, hogy ez nem is igazán antibiotikum, és hogy nem kell védekezni.

Van aki azt mondta, hogy 1-2-3 hétig kell kiegészítő védekezést használni és volt aki egy hónapot.


Én a fogamzásgátlós betegtájékoztatóban azt olvastam, hogy 1 hétig kell kiegészítő védekezés, de már komolyan nem tudom mit higyjek.


Volt olyan is, aki azt mondta (orvos), hogy nem egy hetes antibiotikumos kezelésnél áll fenn a probléma, hanem több hetes vagy akár hónapos gyógyszeres kezelésnél.


Szóval nem tudom, holnap lesz egy hete, hogy kiegészítő védekezést használunk a párommal, mert azért nem szeretnék kockáztatni. De én az egy hetet, az normális időintervallumnak érzem.


1,5 éve szedek bogyót..nem gondolnám, hogy az egész havi védettségemnek annyi.. ^o)

2010. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább hagyd ki, én is ezt mondom laikusként.


De érdekes ez az antibiotikum-dolog. Egyszer kaptam antibiotikumot a bogyó mellett, méghozzá jó erőset, igaz egy alkalommal kellett bevennem, viszont 1 gramm volt a hatóanyaga. Valami húgyúti fertőzésre kaptam, és az orvos azt mondta, hogy két hétig még óvszerrel sem szabad szeretkeznünk. Amikor a kontrollon rákérdeztem a védekezésre, azt mondta, hogy nem kell más, elég lesz a tabletta. Kicsit aggódtam, de nem lett semmi gond belőle.

2010. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én esetemre kb 1 héttel barátnőmnek is antibiotikumot írt fel a háziorvosa és ő meg azt állította h nincs rá hatással (az orvos mondta):S mondjuk barátnőm is inkább elővigyázatos volt és máshogy is védekezett.
2010. márc. 10. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!