Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az antibiotikum mennyi szedési...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az antibiotikum mennyi szedési idő múlva hat (esetleg) negatívan a fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés
Tehát teszem azt, ha valaki 7 hónapja szed fogamzágátlót(ugyan azt, rendszeresen ,kihagyás, csúszás nélkül) és egy szexuális együtlét után 1 nappal kezd el szedni a lány antibiotikumot, akkor nem eshet teherbe az előző napi szextől, igaz? Értem ez alatt, hogy egy szem antibiotikum igaz nem redukálja azonnal nullára a védelmet?(orvos azt mondta, nem hat rá egyáltalán sehogy, de akkor van az emberben egy kis félsz...) Tehát konkrétan az érdekelne, hogy 7 hónap fogamzásgátlás után igaz 5 nap antibiotikum nem vágja nullára a védelmet?(pecsételő vérzés nem volt, az óta szex sem, és a ciklus utolsó hetében történt)
2010. szept. 8. 16:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Csak normális, komoly választ kérnék!
2010. szept. 8. 16:25
 2/7 A kérdező kommentje:
Pontosítva, az utolsó tablettával megegyező napon lett bevéve az első antibio
2010. szept. 8. 16:31
 3/7 anonim válasza:
Az antibiotikum nem nullázza a fogamzásgátló hatását, de csökkenti azt. Miután abbahagytad az antibio-t, minimum 2 hétig csak kiegészítő fogamzásgátló módszerrel szabad szexelni (pl óvszer). Kb két hét kell ahhoz hogy az antibio kiürüljön a szervezetből és a fogamzásgátló újra kifejtse a hatását annyira, hogy ne kelljen gumit használni!
2010. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lényeg a lényeg, teljesen mind1 mióta szedsz tablettát, az antibiotikum semlegesítHETi a hatását. Azért írtam kiemelten feltételes módban mert nem biztos. Én pl amikor még csak fél éve szedtem, és nem tudtam h hat rá az antibio, védekezés nélkül szexeltem, nem lett belőle baj. De azért jobb rá odafigyelni. Addig kell gumizni, amíg szeded elvileg :)
2010. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolag lermészetesen volt gumi, de az antibio szedése előtt 1 nappal szexeltünk.. Az akkor bejutott spermiumok akkor igaz nem sok vizet zavanak?
2010. szept. 8. 20:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a doki azt mondta, hogy ez az antibiotikum nem befolyásolja, akkor hidd el neki, hogy nem. BIZONYOS antibiotikumok, BIZONYOS gyógyszerek befolyásolHATják (ahogy mondta is valaki), de nem mind. HA befolyásolja, akkor rá van írva az antibiotikum papírjára. Ha nincs ráírva, nem befolyásolja.
2010. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam a múlt hónapban.Dienille-t szedek és nekem az van a tájékoztatóban h a fogamzásgátló szedés emellet kiegészítő fogamzásgátlást kell alkalmazni a gyógyszer szedése alatt ,illetve a gyógyszer elhagyását követően 7 napig!

A hímivarselytek elhalnak 2-3 nap után és de ha a 3.héten történt ez akkor szinte biztos h nem lesz belőle kisbaba.De lehet nekem szerencsém volt

18/L

2010. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!