Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szeretnék szedni leírnátok hogy működik az egész?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék szedni,viszont nem tudom hogy kell elkezdeni,orvosnál sem voltam még,leírnátok hogy pontosan mit hogy kell ?
2014. szept. 10. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz.
2014. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orvos el fogja mondani.
2014. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Hány éves vagy? nagyon fiataloknak nem írják fel, ez beavatkozás a hormonháztartásba. Többféle létezik, és személyre szabottan írják fel.
2014. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok:)
2014. szept. 10. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérsz időpontot nőgyógyászhoz, ott elmondod hogy szeretnél tabit szedni, majd fog kérdezni egy két dolgot hogy számodra a legmegfelelőbbet írhassa föl. Megvisgál, elküld laborba. Vér és vizelet mintára. Ha minden nehgatív akkor elkezdheted szedni. Csinál rákszűrést is, az eredményért kb egy hónap múlva mehetsz. A vizsgálatot minden évbem meg kell ismételni, de egy éven belűl ha meg van a kezelőlapod akkor háziorvos is felirja a gyógyszert.
2014. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha könnyíteni szeretnéd a dolgot, előbb elmész a háziorvoshoz, kérsz beutalót vérvételre. A vérvételi leleteddel (1 hét kb mire kész van) elsétálsz a nőgyógyászhoz, lehet időpontot is kell kérni és a miért jöttél, mi a panasz kérdésre elmondod, hogy szeretnél fogamzásgátló tablettát szedni és sose voltál még nőgyógyásznál illetve oda adod neki a vérvételi leleted. Ekkor megvizsgál. Felfekszel bugyi nélkül arra a jó kis lábtartós asztalra és kézzel megvizsgál (kitapintja a hüvelyen keresztül a hasadat nyomkodva a méhed) valamint vagy hasi (zselé a hasadra és a műszerrel ott szétkenegeti) vagy hüvelyi ultrahanggal (fémrúdon óvszer) megnézi a méhed, petefészkeid, hogy mi a helyzet. Kacsával (egy olyan eszköz, amit behelyez a hüvelyedbe majd kinyitja bent, ezzel kicsit "szétfeszíti" a hüvelyed és megnézi a méhszájadat mi a helyzet. Ha a ciklusod második felében (28-35 napos ciklus esetén 14 nap felett) mész vagy nem foglalkozik vele az orvos, akkor leveszi a méhnyakrákszűrést is, ekkor egy vattapálcikával megkapargatja a méhszájad. Nem egy kellemes élmény, kicsit szúró érzés, de nem para, lehet egy-két napig pecsételő vérzést tapasztalsz utána, ne ijedj meg, előfordul.


Ezek után ha kézben a vérvételi lelet és kikérdez arról, hogy a családban mi a helyzet. Trombózis mennyire jellemző, magasvérnyomás és társai, utána vagy felírja vagy sajnos azt mondja neked nem ajánlja. Viszont olyan orvostól ne fogadj el receptet aki vérvételi lelet nélkül ír fel neked tablettát! Még a hormonvizsgálatra azt mondom nem mindegyik küld el, de a vérvétel nagyon fontos. (a májfunkciót nézik, és ez az elsődlegesen legfontosabb adat a felíráshoz)

2014. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl a vervetelt meg aznap megcsináltak (sztk). A szűrés 1 hét múlva lett kész meg a vér, akkor visszamentem, kiertekelte es felírta a tabit. Ezek után nem kell 3 havonta visszajarni, a háziorvos is felirja, csak vidd a papírokat hátha kéri.

Egyébként ha állandó a partnered, elég 2 évente rákszűrésre menni.

2014. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)
2014. szept. 10. 22:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, elég 2 évente ha 1. nincs tudott hpv-d és 2. nem jellemző a daganatos, rákos megbetegedés a családban. Nálunk nagyszülő, édesapám, több közelebbi rokon is valamilyen daganatos betegségben hunyt el így én évente járok. Még sose zavartak el, hogy túlaggódom. Csak arra kell figyelnem, hogy a két időpont ne legyen 1 éven belüli, mert azt nem támogatja a TB. Vagyis ha tavaly október 2-án voltam, akkor idén október 2-a előtt nem veszik le csak fizetősen.
2014. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!