Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes elkezdeni fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes elkezdeni fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és a nőgyógyászom a múlt hónapban felírta nekem a Jangee nevű fogamzásgátlót, és rám bízta, hogy kiváltom-e vagy sem. Azonban hezitálok, mert sok jót, ugyanakkor rosszat is hallottam az efféle készítményekről. Tudom, hogy szebb lesz tőle a bőröm(ami nem ártana, mert pattanásos a bőröm), beáll normálisra a menstruációm, és a személyes probléma, az örökös hasfájás,amire nem talált az orvos semmi indokot, szintén megszűnne. Ugyanakkor ott van az a dolog, ami nagyon de nagyon zavar akárhányszor átfutom a betegtájékoztatót: mellrák. Szóval várom a véleményeket, tapasztalatokat, elég kezdő vagyok még a fogamzásgátló témában. Köszönöm! :)

2014. aug. 28. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm szintén menstruációs hasfájásra iratott fogamzásgátlót. Ugyanúgy fájt neki továbbra is a hasa, csak mellette még a ciklusa is bezavarodott.

Továbbá azért ne titkoljuk, ez elég durva beavatkozás a szervezetbe, oké, hogy már a mostani szerek hormontartalma alacsonyabb, de azért csak megpiszkáljuk a szervezet hormonháztartását, ami nem a legjobb. Mondjuk a mellrákot szerintem csak azért írták bele, hogy semmikpp ne legyenek perelhetőek, de a folyamatos fejfájástól az elhízáson át az izületi problémáig minden volt, amire fog.gátlót szedő hölgyismerőseim panaszkodtak. És ezek csak a rövid távú mellékhatások, ki tudja, mit fog okozni majd 20-30 év múlva a szervezetedben az, hogy évekig-évtizedekig durva behatásnak volt kitéve?

Én ki is akadnék, ha a barátnőm ilyesmiket szedne.

2014. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne rombold le a szervezetedet! A hasfájásra meg van ezernyi szer, ami közül választhatsz!
2014. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jézusom, na most totál elment a kedvem ettől. Köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 28. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szedem már néhány éve, és semmi mellékhatást nem tapasztalok. Nekem is fájt a hasam előtte nagyon, most már nem. Valamint sokkal rövidebb ideig tart a menstruációm és napra pontosan jön (eddig volt, hogy kimaradt 1-2 hónapot is).
2014. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1) egyáltalán nem fix, hogy szebb lenne a bőröd. Ez csak azokra igaz, akiknek férfi nemi hormon túltengésük van, és arra kapnak kifejezetten antiandrogén típusú fogamzásgátlót. A Jangee nem az, pattanást pedig ezer meg egy dolog okozhat, amikre a hormon nem orvosság.


2) ezerszer is: nem beállítja, hanem LEÁLLÍTJA! Művi ciklust hoz létre. Az okot, amiért nem rendszeres a ciklusod, nem szünteti meg. Ha leállsz, ugyanúgy visszajön.


3) ha "ok nélküli" a hasfájás, akkor miért is oldaná meg a tabletta?

2014. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire aktív a nemi életed. Havi pár alkalomért nem éri meg. De heti többért már igen.

Sok előnye van, pl a kiszámítható megvonásos vérzés, kevesebb és rövidebb vérzés. A fájdalomra és pattanásokra nem garantált megoldás. Nekem a fájdalom nem múlt el, csak kevesebb a fájós napok száma. Nekem Diane volt,pont a pattanás miatt, de sokáig nem segített, sok sok idő kellett, mire segített, de azóta nincs gond, miután leváltottam se, de azért enyhén antiandrogén a mostanim is. A nővérem nem antiandrogént szed és vannak pattanása.

De van mellékhatása is és nagyon kell figyelni a szedésre. Hányás, hasmenés, más gyógyszerek, pontosság.

A mellrákról annyit, hogy évente úgyis kell menni dokihoz, megvizsgálja melled és ennyi. Ha a családban volt mellrákos, akkor ezt meg kell beszélni a dokival.

Van olyan ismerősünk aki nem szedett gyógyszert, egyszer ráesett a mellére és rákos lett. Időben kezelték és felépült.

Idősebb nő rokonok erőseket szedtek és semmi gondjuk nem volt, gyerekek után se.

Szóval figyelni kell magadra mellette, tudni kell, hogy mire vagy hajlamos (pl magas vérnyomás, megemeli kicsit - de pl nekem így normál). Ezért szoktak vérvételt kérni. De bármilyen aggályt megbeszélhetsz a dokival. :)

Ha még van kérdésed esetleg, írj nyugodtan. 4 éve szedek.

2014. aug. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is folyton fájt a hasam. Arrol nem is beszélve, hogy rettegés volt minden hónap, hogy megjön-e és ezért persze mindig késett. Elkezdtem szedni a mostanit, nem fáj a hasam és teljesen jó minden. Ennyi erővel levegőt se szabad venni, mert káros...
2014. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!