Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ettől lehet hogy kimarad a havi?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ettől lehet hogy kimarad a havi?

Figyelt kérdés
Együtt élek a párommal , 3 éves kapcsolat. 18 éves vagyok, sosem jött még meg napra pontosan, mindig össze vissza volt, de azért havonta megvolt, bár kimaradni már maradt ki. Jelenleg pszichiátriára járok, 2 hangulatjavítót és 2 nyugtatót szedek súlyos depresszióra. Múlt hónap végén kellett volna kb megjönnie, meg most de mind kettőször kimaradt. Nagyon aggaszt. A gyógyszerektől lehet? Eleve mielőtt kimaradt kb 2x voltunk együtt az elősző havi végétől, és akkor is úgy hogy óvszerrel és mielőtt elmegy kihúzza mindig!!

2014. aug. 27. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerek befolyásolhatnak, meg bizonyos betegségek is nyilván. Én azért a helyedben már elmennék nőgyógyászhoz és rákérdeznék fogamzásgátlóra. Nekem anno nagyon rendszertelen volt, 21 éves koromra se állt be, amikor lett egy párom. Egyértelmű volt, hogy tablettázni fogok, és nem csak a teherbeesés kockázatát csökkentette, de a rendszertelen havimat is beállította.
2014. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Azt ugye tudod, hogy a fog. gátló semmit nem állított be a ciklusodon? Ugyanis fog. gátló mellett nincs rendes ciklus! Az egy mesterséges ciklust hoz létre, a vérzést pedig a gyógyszer szünetre történő abbahagyása vált ki. Tehát ha neked valamilyen egészségügyi, szervi problémád van, ami miatt rendszertelen volt a vérzésed, az ugyanúgy megmaradt, csak jelenleg a gyógyszer elfedi. De ilyenkor ha abbahagyod a fog. gátlót, ez a probléma ugyanúgy nagy valószínűséggel vissza is jön. Szóval ez nem old meg semmit!

És kedves kérdező! Bizonyos betegségek, élethelyzetek, kihathatnak a szervezet működésére, ami miatt akár előbb megjöhet valakinek a vérzése, vagy késhet, vagy szimplán ki is maradhat.

Viszont nem ártana ellátogatni nőgyógyászhoz sem, évente egyszer legalább, illetve ebből a problémából adódóan, pláne, hogy már élsz nemi életet.

2014. aug. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves Második, ugye tudod, hogy mivel nem ismersz, nem tudod, mi a helyzet velem, és semmi közöd hozzá? A kérdésre legyél szíves válaszolni.
2014. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ugye tudod, hogy mivel nem ismersz, nem tudod, mi a helyzet velem, és semmi közöd hozzá? "

Kedves válaszoló!

Kit érdekel, hogy mi van veled? Csak feltettem egy kérdést, hogy ugye tudod, hogy hülyeséget javasolsz a kérdezőnek a ciklus beállítását illetően? Mert hülyeség, mert a fog. gátló semmit nem állít be! És gondolom jogom van hozzá, hogy felvilágosítsak erről bárkit. Ha téged nem is érdekel, attól még a kérdező ha elolvassa, akkor nem megy bele hülyeségekbe, amit te javasoltál neki.

A másik meg, hogy a kérdésére is válaszoltam!

2014. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!