Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most akkor teherbe lehet esni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor teherbe lehet esni akkor is ha valaki foggátlót szed vagy nem?

Figyelt kérdés

Elvileg 99%os biztonság.

sokan vannak akik teherbe estek így is?


2008. aug. 6. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez is olyan, minthogy óvszer használtat közben is teherbe lehet esni. Ha valaki nem megfelelően szedi a tablettát, akkor teherbe eshet. Vagy esetleg akkor, ha a doki nem megfelelő hormontartalmú készítményt ír fel, de ez már az elején kiderül. Azért írják, hogy 99%-os a védelem. Az óvszernél is ugyanennyi, mert az is kiszakadhat, lecsúszhat és a lány teherbe eshet.
2008. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szzerintem 99% az elég biztos,csak az a lényeg hogy mindigegy időben vedd be és ne késs még 10percet semé s akor tuti nem lesz baba :D
2008. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
szia. én 21 éves vagyok,és 3 hónapja kezdtem el a tabit szedni,és hát mit ne mondjak,itt ülök 6 hetes terhesen.Ennyit a 99% védelemről:S A tabi semmire való.
2008. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért az előző választ ne vegyük szentírásnak. Nem biztos, hogy megfelelően szedte a gyógyszert. Itt is láttam már olyan kérdést, hogy nem szedtem rendszeresen, ez baj??? Ha odafigyelünk arra, hogy betartsuk a tájékoztatóban leírtakat, akkor szerintem nem lehet baj. Nem kell folyton arra gondolni, hogy mi lesz ha mégis teherbe esel.
2008. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha kétségeid vannak, kérdezz meg egy nőgyógyászt.

Amúgy Jézus meg elvileg mindenféle szex nélkül született, szóval még az önmegtartóztatás sem 100% :)

2008. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3.válaszólónka üzenem, hogy bizonyára nem mindig ugyanabban az időpontban vetted be vagy nem jót írt fel a dokid.Amugy megnem hülyeség a tabi,ne hidd el kérdező,Sok jó hatása van:szabályozza a mensit meg rövideb is lehet a mensi, véd baba ellen.....
2008. aug. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

3. válaszolónak: Talán rendesen kellett volna szedned a tablettát, és odafigyelni a szabályokra, akkor most biztos nem lennél terhes!

Az óvszerre én nem mondanám, hogy 99 %, max. 50%.

2008. aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. amúgy ha nem lenne szinte 100%os védelem akkor lehet hogy ajánlana még a doki mellé óvszert is vagy valamit nem? mert úgy hallottam hoyg valami 3as funkciója van.
2008. aug. 7. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Én már féléve szedek fogamzásgátlót és bennem is voltak olyan gondolatok, hogy mi van, ha teherbe esek így 19 éves fejjel...

Viszont a 2. válaszolótól kérdezném, hogy milyen 10 percről beszél?? Nem másodpercre pontosan kell szedni a gyógyszert! Az tény, hogy mindennap kb ugyan abban az időpontban kell bevenni, de ha esetleg ne adj isten elfelejtené bevenni és nem telt el több, mint 12 óra, akkor sem lehet még gond!! Szóval erre oda kell figyelni.

Nah meg ami még fontos, hogy ha esetleg a gyógyszer bevétele 4 órával hasmenés, vagy hányás jelentkezik, akkor érdemes bevenni egy újabb szem gyógyszert. Ugyanis 4 óra kell felszívódásához. Már velem előfordult ilyen!

De valóban nagyonn agyon pici az esélye annak, hogy teherbe ess. Mivel már 3 hónapja szeded, ezért a 7 napos szünetben sem kell vigyáznid, ugyanis a gyógyszer akkor is véd!

2008. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell bevenni 2tablettát az nem jó, nincs is benne a tájékoztatóban.
2008. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!