Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tönkre teszi...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tönkre teszi a szervezetet? Vagy a hormonrendszert?

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
még a szexuális életet is
2014. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp durván beleavatkozik. Én már utólag úgy gondolom, nem szedtem volna.
2014. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2: mi történt?
2014. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy konkrétan tönkre teszi-e, de mindenképpen durván bele bolygat a testedbe.


Húgom évek óta szedi. 3 vagy 4 fajtát próbált már.

Volt, amitől meghízott, volt amitől erősebbek lettek a görcsök menstruáció alatt.

Amikor "pihenő napjaid" vannak, akkor kell megjönnie. Tehát ha valakinek, mondjuk 35-40 naposak a ciklusai, a fogamzásgátló akkor is 28 naposra kényszeríti a szervezetedet.


Aztán amikor abba hagyod, várhatsz megint jó sokáig, hogy újra megismerd a testedet.


Nem is beszélve arról a pár hülye pi**áról, akik azért szedik, mert nem lesznek tőle pattanásosak.

2014. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nagyon eltérőek a vélemények arról, hogy mennyire káros a fogamzásgátló.

én 1,5 éve szedem a lindynette 20-at, eddig semmiféle negatív dolgot nem tapasztaltam, nem is híztam tőle - pedig távol állok a vékony alkattól -, az arcom előtte se volt pattanásos soha, viszont a menstruációm rendszertelen volt, ezért is láttam jobbnak, ha gyógyszerrel védekezem. mikor óvszert használtunk, akkor minden hónapban volt izgulás, hogy vajon megjön-e, mert ugye sose volt pontos.


én is félek majd, hogy mi lesz, ha abbahagyom, mert elég durva dolgokat olvastam: hajhullás, aknés bőr, teljesen rendszertelen ciklus, sőt, sokan, akik hosszab ideig szedték a gyógyszert, nehezebben is estek utána teherbe. mondjuk, azt nem értem, hogy mások meg képesek teherbe esni attól, hogy kihagynak 1-1 szemet véletlenül, megint másnak pedig még utána is nehézkes a dolog.


lehet, hogy ez is egyénfüggő, kire milyen hatással van.



23L

2014. aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

23/L


Én örülök,hogy abba hagytam a bogyót. (úgy kb. 1-1,5 éve)

Ha akkor nem is érzel semmit,utána biztos.Nekem utána nem kicsit volt összezavarodva a hormonháztartásom...és sokára jött rendbe,ráadásul nekem a gyógyszertől lett méhpolipom,amit műteni kellett.

Most itt vagyok gyógyszer nélkül,és a hormonjaim hajszál pontosan szabályozzák a menszim.(29 nap)

Inkább csak annyi a probléma,hogy már elég hamar (menszi előtt 2 héttel) fájnak a melleim,alhasi görcseim vannak elég rendesen,fáj a derekam,van mikor hányingerem van,és előtte való éjjel csurom vizesre izzadom magam...(pizsamaváltásig)

A nőgyógyászok írják és írják fel a receptet,de a mellékhatásait nem mondják el...

2014. aug. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
méghogy a mellékhatásait nem mondják el, de engem ki se vizsgált... én meg nem tudtam h ez h működik, hittem a dokinak, és bumm... ja, akkor se reagált semmit 4 orvos, amikor mondtam, h rettenetesen fáj a fejem, hümmögtek, hogy van ez így. aztán egy 5. megmondta h jaaa, nem szedhetsz semmi hormonosat(köszi h szóltál...)
2014. aug. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyit a nőgyógyászoktól.

Akad jó nőgyógyász,és hál istennek egyszer nem akart rábeszélni a tablettára mióta abba hagytam.

Jogom van eldönteni akarom-e szedni vagy sem,előtte én is tájékozódtam egy picit,de igazából a dokinak kellene.Viszont van amelyik el is mondja.

2014. aug. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon változó, nagyon megoszlanak a vélemények. Én 9 évig szedtem Yadine-t, egyelőre úgy néz ki, nem lett tőle bajom. A bőröm tényleg szép lett tőle, a görcseim egészen gyengék voltak, mindig napszakra pontosan kiszámíthatóan jött meg, a libidóm pedig az egekben volt. Amikor babát akartunk, letettem, és kb. 3 hónap alatt rendeződött a ciklusom, a negyedik ciklusban már meg is fogant a baba, aki már érezhetően mozgolódik a pocakomban. :) Sokan éppen az ellenkezőjéről számolnak be, fejfájásról, rossz közérzetről, 0 libidóról, erősebb görcsökről, utána nehéz teherbe esésről, pedig ugyanaz a készítmény. Nem fogsz itt megnyugtató választ találni erre a kérdésre.
2014. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért megnyugtató a tény, hogy lehet, hogy nehezebben esek majd teherbe. Mivel nem igazán akarok még gyereket...


Nálunk is csak tukmálják a tablettát :S Nem értem, h miért...

2014. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!