Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 18 évesen fogamzásgátló?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen fogamzásgátló? Érvek/Ellenérvek?

Figyelt kérdés
3 éve van párom,és sokszor előkerül a gyógyszer témája. Mindketten nagyon elleneztük a sok negatív tapasztalat hallatán,de már rendszeres kb 2éve a mensesem,illetve úgy tudom vannak már "kímélőbb gyógyszerek" is. Az lenne a kérdésem,hogy milyen tapasztalataitok vannak,melyik gyógyszereket ajánljátok/nem ajánljátok? Egyáltalán megéri e belekezdenem? Előre is köszönöm! 18/L

2014. júl. 31. 23:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%

Én az egyik legmegbízhatóbb védekezésnek tartom, 20 évesen kezdtem el először szedni, majd abbahagytam, szültem 2 gyereket és most újra azt szedek.

Se korábban se most nincs semmiféle bajom vele, a szünetben megjön rendesen ahogy a nagykönyvben meg van írva, nem híztam tőle egy dekát se és hatalmas a szexuális étvágyam.

Korábban Tri-Regolt szedtem, most Symiciat :)

2014. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
Barátnőm 17 éves kora óta szedi, de ő főleg menzesz görcsoldásra és pattanásos bőrre. Bár védekezünk másként is, megnyugtató a használata.
2014. aug. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%

Csak annyiban félek tőle, hogy nem biztos, hogy hat. Nem felejtem el beszedni, meg semmi, csak ha egy komplikáció adódna arról nem tudnék, mert nem érzem ha "a gyógyszer nem hat", ha véletlen valami rosszul sül el.


Viszont a guminál ha ki is szakad akkor tudok róla és le tudom állítani a terhesség beindulását.

2014. aug. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%

Szia :)


Én nem ajánlom. Barátnőm 17 évesen kezdte el szedni. Ő felszedett 20 kg-t, amit sehogy sem tud leadni. Persze a hasgörcsei elmúltak, viszont roppant változékony természet lett és nem tudta megállni szex nélkül. :D

Minél kíméletesebb a gyógyszer, annál kevesebb hormont tartalmaz, és minél kevesebb hormont tartalmaz, annál nagyobb az esélye, hogy teherbe esel. Amiről pedig nem fogsz tudni, mert nem jön meg, az nem tünet és nem látod, mint amikor kiszakad az óvszer.

Egyik ismerősöm rendszeresen szedte a tablettát és sose hagyta ki, mindig nagyon vigyázott, mert nagyon nem akart terhes lenni, mert nem akarta elvetetni a babát. Teherbe esett a tabletta mellett és el kellett vetetni a babát, mert nagy valószínűséggel valamiféle rendellenességgel született volna világra, mert a tabi mellett fogant. Mondanom sem kell, hogy összetört.

Szóval nagyon egyénfüggő dolog. Lehet, hogy pont sikerül olyan fogamzásgátlót találnod, ami jó neked, mint az #1-nek, de lehet, hogy úgy jársz, mint az ismerőseim. :(

2014. aug. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
31%
Egyáltalán nem ajánlom!Minden fogamzásgátló méreg és hosszútávon rengeteg genetikai deformációt okozhat,sőt még meddőséget is.Használjon a párod óvszert az a tuti.ha mégsem tetszik az óvszer ötlet,még mindig van megoldás,ha érdekel írj privit.
2014. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

szerintem megérné. egyetértek az elsővel, szerintem az egyik legmegbízhatóbb védekezési módszer.

hátránya: figyelni kell, hogy mindig pontosan vedd be, ne felejtsd el (nekem minden nap csörög a telefonom 5 perccel a bevételi idő előtt, így nem felejtem el)

előnye: jobb érzés, spontaneitás, kényelem, (nincs ilyen, hogy "elfelejtettem" vagy "elfogyott", nincs kotonszag, sokkal gazdaságosabb (6-7 ezer körül mozog 3 hónapra, egy 12dbos koton 2-3 ezer), nekem nagyobbak lettek a melleim, csökkentek a menstruációs fájdalmaim, a vérzés mennyisége, a napok száma.

(és én egy dekát sem híztam a fogamzásgátlótól, ahogy olvastam a yangee-től még nem igen hízott senki, ezért ezt ajánlom!)

amúgy a 4# válaszára reagálnék: elvileg, ha időben észreveszed, hogy terhes vagy (ami ezért picit feltűnő általában), és abbahagyod a tablettát, akkor nem lesz baja a gyermeknek, ez benne van a betegtájékoztatóban is.

szerintem ennél jobb megoldást nem igazán tudsz találni. a koton eszméletlenül kockázatos (bármikor kiszakadhat, gyári hiba), a többi módszer nagyon bonyolult...

szerintem a tabletta az egyik legegyszerűbb módszer, mellesleg nem lenne ilyen népszerű, ha annyira szörnyű lenne, mint ahogy azt az előzők leírták...

2014. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
84%

# 6-os


Szerinted a hosszútávú következményei is ilyen"kényelmesek"lesznek?!

2014. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Én 19 évesen kezdtem el szedni, most 20 vagyok, tehát 1 éve szedem.

Szerintem felesleges érvet/ellenérvet kérdezned, ugyanis mindenkinek más a nézőpontja erről a témáról. Maximum a véleményemet, tapasztalataimat írhatom le neked. :)

Én a gyógyszert a legbiztosabb védekezési módszerek közé sorolom, ezt a Pearl Index is alátámasztja: [link] , tehát 1 év alatt 100 nőből 0.1-0.5 nő esik teherbe a fogamzásgátló tabletta mellett, amit valljunk be őszintén: elenyésző... :) Persze, mindig vannak rémtörténetek, hogy valaki mindig percre pontosan bevette, nem hányt, nem ment a hasa, blabla., aztán 2 hónap múlva kiderült, hogy terhes. Erről annyi a véleményem, hogy az ördög soha sem alszik, ott van az a 0,1-0,5%-os "hibaarány", amit mérlegelni kell és bele kell kalkulálni a dolgokba, de ez még mindig sokkal kevesebb, mint az óvszeré, ami: 3-4%... :)

Nekem semmilyen rossz tapasztalatom a tablettával kapcsolatban. A szedése előtt borzalmasan görcsöltem, állandóan jártam az ügyeletre, a falat kapartam otthon, nem bírtam felkelni az ágyból. Azóta ennek még csak nyoma sem. Mindig a WC-n veszem észre, hogy megjött, mert egy pici fájdalmat sem érzek. :) Valamennyivel kevesebb a vérzés is, ami szintén jobb "érzés". :) Nyilvánvalóan a szex is sokkal élvezetesebb, de számomra az a legjobb, hogy nem kell arra figyelnünk, mint az óvszer mellett, hogy jajj, oda most ne nyúlj olyan kézzel, na, érted mire gondolok. ;) Felszabadultabb az egész, nincs soha félnivalónk, ugyanis meg tanultam bízni a tablettában és már soha nem tartok attól, hogy vajon meg fog-e jönni. ;)

Lényeg a lényeg, én csak ajánlani tudom a szedését, de persze csak akkor, ha előtte egy tisztességes nőgyógyász rendesen és alaposan kivizsgált! :)

20 éve (drága édesanyáink korában) még tényleg nagyon magas hormontartalmú fogamzásgátlók voltak, ezért volt a sok elhízás, a szőrösödés jelentkezése, valamint az is, hogy nem volt probléma, ha 1-1 szem kimaradt. Manapság már nagyon alacsony a hormontartalma a tablettáknak, éppen ezért KELL MINDIG UGYANABBAN AZ IDŐBEN MINDEN SZEMET BEVENNI! Nincs hízás, sem szőrösödés, stb., stb... :)

Remélem segítettem valamennyire! ;)

2014. aug. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
61%

"Manapság már nagyon alacsony a hormontartalma"


Ez a baj,hogy egyáltalán van hormontartalma.Van fogalmad arról,hogy mik is a hormonok?!És,hogy mit jelent azt befolyásolni?!

2014. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még nem döntöttem :)
2014. aug. 1. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!