Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek szerintetek?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek szerintetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

25/f vagyok, majdnem másfél éve járok a barátnőmmel, ő az első, akivel szexuális kapcsolatom volt, nagyjából 5 hónapja először. Azért is csak 5 hónapja van szex köztünk, mert előtte gumiban nem voltam képes rá, pedig nem kis étvágyam van. Sikerült megszoknom a gumit annyira, hogy együtt tudjunk lenni. Már 4-5 félét is próbáltam, de az a problémám, hogy (síkosító segítségével se) nem érzek semmit az egészből, sőt előfordul, hogy kellemetlen is. 20-25 percig így is fent tudom tartani a merevedést, de gumiban kb. 10 együttlétből, ha egyszer el tudok menni (eddig 2-szer sikerült), neki meg 3-4 orgazmusa is szokott lenni. Közben tartok tőle, hogy le ne csússzon véletlenül, vagy esetleg el ne szakadjon. Ilyen még nem volt, de szerintem figyelni kell rá. A barátnőm nagyon fél a fogamzásgátlótól, állítólag az egyik barátnője sok rosszat mesélt neki róla. Ugyanakkor sok ismerősömről tudom, hogy évek óta semmi bajuk nincs a foggátlójukkal. Az a véleményem, hogy megfelelő orvosi ellenőrzés mellett és kivizsgálás után elenyésző a rizikó. Ő mégis fél. A pharmatex-hez hasonló készítményekben annyira nem bízunk. Szerintem, ha biztosan nincs ok, amiért fogamzásgátlót ne szedhetne, meg kellene próbálni, de ellenkezik. Nagyon szeretjük egymást, a közel másfél év alatt ez az első dolog, amiben komolyan ellentétes az álláspontunk.Pedig akár el is kísérném dokihoz. Imádom, mindent megteszek érte, amit csak tudok és ő is értem, ezt leszámítva. Ugyanakkor 25 évesen nem érzem magamat felkészültnek ahhoz, hogy lemondjak arról, hogy a barátnőmbe mehessek el. Általában mindig másképp fejezi be nekem.

Ti mit gondoltok? Mit tennétek?

Lehetőleg komoly válaszokat várok, leginkább lányoktól!


2010. jan. 7. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem mondd el ugyanezeket a barátnődnek és kérdd meg rá, hogy keressen fel egy jó nőgyógyászt.Helyesen mondtad, hogy megfelelő orvosi vizsgálat mellett nagyon kevés az esélye arra, hogy gondjai legyenek a tablettával.Ilyen kapcsolatoknál amúgy is a a tabletta legjobb fogamzásgátló eszköz, és személy szerint az ismerőseim 98%ról tudom, hogy így védekezik.(és eddig senki nem panaszkodott)Mindenképpen kísérd el orvoshoz ha rá tudod venni, így is látni fgoja, hogy te mindkettőtöknek szeretnél jót.:)
2010. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sokaknál bevált tévhit az, ami a tablettákról terjed. Beszéltem erről a nőgyógyászommal, ő mindent elmondott. Készült egy összefoglaló kis füzet is, hogy mit hisznek a fogamzásgátlókról, és hogy mi az igazság.

Lehet, hogy mindent elhisz a b.nőjének, és lehet, hogy neki nem jött be, de úgy gondolom, hogy az évi egyszeri kötelező viziten a nőgyógyásznál igazán beszélhetne vele is erről! Mert Ő TUDJA!


Másrészt: én nagyon elégedett vagyok a tabimmal, de azt tudom, hogy néha váltani kell (1-2 évente), mert mindenki változik. Néha szünetet is tartok, az sem árt, és akkor sincs idő a gumira... van hogy már a kezében van a csomag, de nem tudok várni... :P :) Nem az igazi. Megszakítjuk, és nagyon jó, amikor a végén a hasamra élvez, majd magamra húzom, és... na igen. :)


Sokan mondják hülyeség, de vállalom a következményeket, ami az én dolgom.


Bocsi, kicsit eltévedtem. Tényleg beszéld meg a b.nőddel, mert neki is jobb gumi nélkül!!! Hacsak nem latex-fíbiás...

:P

2010. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a sajat tapasztalatomat tudom leirni. yaz-t szedek, 8 honapja, és nem hiztam semmit. minden rendben van, nem lettem terhes, szebb a bőröm is, kevesebb a pattanás ( habár előtte se voltam tul pattanasos ), és nem fáj annyira a hasam, amikor megjön. sztem ő is térjen át a tablettára, mert az a legbiztonságosabb. de azért sztem kicsit önzőség a részedről, h hormonokkal akarod etetni a barátnődet, csak h gumi nelkul mehess el benne. mar bocs.
2010. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak, a probléma épp az, hogy mikor megkérdezi, hogy "neked is jó volt drágám", akkor sokáig azt hazudtam neki, hogy igen. szerintem nem önzőség, hogy én is szeretnék érezni a dologból valamit... vagy az? nem az a lényeg, hogy gumi nélkül mehessek el benne, a bajom az, hogy gyakorlatilag kb. 20 együttlét alatt 2-szer tudtam elmenni.. Te csinálnád a pároddal majd félévig úgy, hogy te nem érzel semmit.. esetleg néha apró szúró érzéseket?
2010. jan. 7. 16:29
 5/16 A kérdező kommentje:
ha lennének jó szerek férfiaknak kitalálva, amiknek ekkor a kockázata, mint a női foggátlóknak... azt mondanám neki, hogy 6 hónapig én szedem, 6 hónapig szedjen ő.. de ilyen nincs tudtommal
2010. jan. 7. 16:32
 6/16 anonim ***** válasza:
ugy tudom, h vannak már férfiaknak is fogamzásgátló tabletták. gondolom, a spermiumokat blokkolják vmi módon, de az még nem elterjedt. hat, mit mondjak.. nem akarlak leszolni, de ez csak fiuhiszti, h gumiban nem érzel semmit. esetleg marad a spirál, pesszárium, de azokban nem biznék. de ha a baratnod benne van, akkor nyugodtan szedjen tablettat. vannak jó hatásai is. de előtte orvoshoz kell elmennie.
2010. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"fiúhiszti" ezzel mindent el lehet intézni.

egyszerűen tényleg nem érezni semmit, nagyon izgat a barátnőm... nem hinném, hogy 25 percig olyan simán el lennék benne, mint így..

komolyan, néha kicsit fordítottnak érzem a helyzetet, mint a szokásos... ő van felül, az első 5 perc izgalmas, de volt, hogy már unatkoztam közben. Nem érezni a puhaságot, nedvességet, csak a rátapadó gumit.. vagy nekem van magasan az ingerküszöböm??

2010. jan. 7. 19:33
 8/16 anonim ***** válasza:

:) Nyugi, lány létemre nekem sem a legjobb gumiban. Csináltátok már nélküle? Próbaképpen? Csajodnak is jobb lenne... Nem jó unatkozni közben.

A barátom általában lelankad a gumitól... :( Ő sem szereti, ahogy még sokan.

Ha a nőd tudná, mikre képes a foggátló, le sem lehetne szoktatni róla. Nekem pl. megnőtt a cickóm, jobban viselem a nehéz napokat, szebb a bőröm, és hát ragyogok, nőiesebb vagyok. Eléggé fiús gyerekkorom volt, így ez nagyon jól jött nekem!

Nem beszélve a szexről... bárhol, bármikor, és nincs olyan gond, hogy: hol a gumi? Lecsúszik, nem csúszik? Ha nem, akkor kiszakad? És hol az élvezet a nagy rettegésben??? :P :D


Beszélj a nőddel, mond, hogy szereted, de TE NEM élvezed, és eddig 2x mentél el... én tuti leléceltem volna, igaz, hogy nem csak a szexről szól, de ha a másik fél ennyire önző... no, szóval bosszantó!

2010. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
utolsó, sztem azért az nem önzőség, ha vki nem akarja magát hormonokkal bombázni :S
2010. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha nem juttok dűlőre,akkor én azt javaslom próbáljatok megbízni a pharmatexben vagy ha a bnőd esetleg hajlandó hüvelygyűrűt használni,akkor azt.Mondanám,h pesszárium,de az már elég ódivatú és macerás módszer.A legjobb,amit ajánlani tudok az pedig az újfajta spirál,amit már nem szült nőknek is feltesznek!Gondoljátok végig!


/Szmötyi/

2010. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!