Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csajok? Ez nem is inkább...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csajok? Ez nem is inkább kérdés, inkább csak leírnám a tapasztalatomat az egyik fogamzásgátló tablettáról.

Figyelt kérdés

Szóval, mint kiderült én nem szedhetek ösztrogén tartalmú fogamzásgátlót, mert a családban több embernek volt trombózisa, és egy spéci vizsgálat során kiderült, hogy alapból mind a két szülőmtől örököltem a hajlamot. Ez persze úgy derült ki, hogy anno 18 évesen elkezdtem a Lindynette20-at (simán felírta a nőgyógyász), szedtem 4 évig, majd dokit váltottam, és az új orvosom azontúl, hogy alaposan kikérdezett minden családi betegségről, elküldött egy vérvételre...2 hónapot vártunk az eredményre, mire kiderült, hogy örököltem a hajlamot és soha nem is szedhettem volna fogamzásgátlót. Abba is hagytam, 4 évig nem is szedtem semmit...

Most viszont megismertem egy fiút, komolyra fordult köztünk a dolog, és kiderült, hogy ő latex érzékeny...így se fogamzásgátló, se a gumik többsége nem jöhetett szóba...teljes elkeseredésemben elmentem a nőgyógyászhoz, hogy mondjon már a spirálnál okosabbat, mert teljesen tanácstalan vagyok...mondta, hogy piacra dobtak egy új fogamzásgátlót, ösztrogénmentes készítmény, így azt én is szedhetem. Sőt, mivel teljesen más összetételű, mint a többi fogamzásgátló, így szedhetik szoptatós anyukák (nem választódik ki az anyatejbe), szedhetik olyanok, akik hízásra hajlamosak, mert ennek a készítménynek még kisebb a hízásért felelős anyagoknak a tartalma. Ami még jó benne, hogy azonnal véd, nem kell várni vele egy hónapot, mint a legtöbb bogyónál...én legalábbis 1,5 hónapja szedtem mikor csináltam egy tesztet...negatív lett...:)

Az a neve, hogy Cerazette...nem tudom mennyire ismert, vagy, hogy kinek milyen tapasztalata van/volt vele, de én csak jót mondhatok róla...:)


26/N



2014. júl. 8. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2014. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gondoltam rákeresek és többen is azt írták, hogy köztes vérzéseik voltak, volt aki hízott tőle stb

[link]

persze nincs mindenkinél mellékhatása, de azért ez se tökéletes

a betegtájékoztatóban is benne van

[link]

elhiszem hogy neked tökéletes és biztos sok mindenkinek jó, csak jobb a negatívumokat is tudni, mielőtt beszedünk vmit

szóval ezt nem kritikának írtam :)

2014. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm az információt,rákérdezek majd a nőgyógyászomnál.
2014. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!