Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Létezik olyan tabletta, ami...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan tabletta, ami jobban követi a ciklusomat?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy alapvetöen 21+7=28 napos ciklushoz vannak tervezve a fogamzásgátlók. Nekem viszont évek óta 31 napos, gondolom nem véletlenül állt be így! Van valami megoldás erre?

Az is érdekel, hogy vajon újabbak jobbak? Valaki tudna esetleg linkelni egy oldalt, ahol meg tudom nézni, hogy melyik tabletta mikortól van forgalomban?

Köszönöm! :)



2014. júl. 5. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlók nem ciklusokhoz vannak tervezve, hanem ilyen ciklust állítanak be. Semmi bajod nem lesz attól, ha ezentúl két nappal korábban fog megjönni...
2014. júl. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andrea Henrietta ***** válasza:
Ezt egy nőgyógyász hamarabb meg tudja mondani. Úgyis ő kell felírja, úgyhogy tőle kell megkérdezni. Az a legbiztosabb információforrás.
2014. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 31 napos volt, de nincs más, 28-ra állít be. Annyi a különbség, hogy van, ami 21 tablettás és van, ami 28.
2014. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nem is számítottam erre.. :) Sok helyen panaszkodnak a tudatlan, pénzéhes orvosokra, ezért próbálok minden infót begyüjteni mielött döntök! Nem létezik ezek szerint, pedig biztos sokan választanák..
2014. júl. 5. 13:33
 5/7 anonim ***** válasza:

A tabletta nem követi, hanem megszünteti a ciklusod, a vérzés csak a saját magunk kábítása, hogy menstruálunk. Van olyan fogamzásgátló módszer is, ami mellett egyáltalán nem menstruálsz.

Az újabb tablettáknak általában alacsonyabb a hormontartalma, de azért nem olyan egyértelmű, hogy minél újabb, annál jobb. Főleg hogy az ember szervezetéhez, általános hormonszintjéhez kell viszonyítani a tabletta "jóságát".

2014. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tabletta nem követi a ciklusod, hanem leállítja. Nincs se peteérés, se ovuláció, se menstruáció. Azért lesz csak rendszeres vérzésed, mert szabályos időközönként megvonod a gyógyszert, és a hormon megvonására a szervezet így reagál.


Az újabb tabletták nem feltétlen jobbak. Sőt, a legtöbb új tabletta egy régebbi készítmény generikuma (értsd: ugyanaz a hatóanyag, ugyanaz a mennyiség, csak más gyártja más néven). Igazából a forgalomban lévő tabletták nagy része teljesen ugyanaz, más néven (pl. Lindynette 20, Sensonette, Dalia, Gestomix, Iamna, Meliane, Mirabella, Stodette...mind ugyanaz). A szabadalmi idő pedig tudtommal 10 év, csak azután lehet generikumot készíteni, szóval amiből van generikum, az már minimum 10 éves.

2014. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az, hogy kinek mi válik be, tök egyéni. Van, akinek a legújabb válik be, valakinek meg egy régebbi.

Amúgy meg pl. a harmadik generációs progeszteronszármazékot tartalmazó tabikrnál felmerült,hogy nagyobb eséllyel okoznak trombózist, mint a régebbi 2. generációsok...

2014. júl. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!