Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek terhes?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2 napja lefekudtem a barátommal és ugyan használtunk gumit, de már csak a vége felé húzta fel. Nem élvezett belém és az előváladék sem ment belém elméletileg. Utánaolvastam a terhesség korai jeleinek és volt egy enyhe vérzésem tegnap este, épp hogy a fehérneműmön kis nyoma volt,és annyi, meg ma reggel székrekedésem volt, ezek fel voltak sorolva a tünetek közt.Kérlek nyugtassatok meg hogy nem lehetek terhes :(

2014. júl. 2. 05:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatod, hogy ment e beléd előváladék vagy sem. Termékeny időszakban voltál/vagy? Az előjeleket most hiába olvasod, az idegességtől azt is beképzeled, ami nincs is...egyébként a terhesség tüneteit nem két nap után érzi az ember szerintem...székrekedésed mástól volt. 26/N
2014. júl. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, az előváladékot nem érzed, hogy beléd megy e, vagy sem, így szerintem érdemesebb gumit húzni, nemcsak a vége felé.

Reménykedj, hogy nem vagy terhes, a korai jeleket meg ne olvasgasd, én személy szerint nagyon parázós vagyok ilyen téren, akkor is csináltam tesztet, amikor teljességgel lehetetlen volt a terhesség (nem éltem nemi életet egy hosszú ideig), ráadásul egyszer már a hasam is "elkezdett nőni", annyira beleéltem magam a dologba. Persze ezt csak én láttam így és csak a pszichés dolog miatt, de nagyon megijedtem.


21/L

2014. júl. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"az előváladék sem ment belém elméletileg"


Elméletileg és gyakorlagilag is kerülhetett a hüvelyedbe előváladék, amitől teherbe lehet esni, még ha nagyon kis eséllyel is.


A tüneteid viszont nem lehetnének egy esetleges terhességtől. Az enyhe vérzés, időnként csak rózsaszínes-piros váladékozás már a méhnyálkahártyába való beágyazódás tünete, ami csak napokkal később kezdődne meg abban az esetben, ha megtermékenyült volna egy petesejt.


A többi tipikus koraterhességi tünet szintén később jelenik meg, mivel azokat olyan hormonális változások idézik elő, amik szintén a beágyazódás után kezdődnek meg. (Elkezd HCG hormon termelődni - ez az a hormon, aminek a jelenlétét már kimutatják az otthoni terhességi tesztek is).


Próbálj megnyugodni, és máskor legyetek megfontoltabbak, ha azt a nem túl magas, de létező kockázatot sem akarjátok felvállalni.


Ha megírnád, hogy a ciklusod melyik napján történt, ami történt, akkor könnyebb lenne megmondani, hogy mennyire van izgulnivalód - bár a naptárra azért soha ne hagyatkozz ilyen szempontból, mert egy nőnek bármikor lehet egy spontán ovulációja is az egyébként szabályos cikluson belül is.

2014. júl. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!