Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tartsak szünetet? 24én megjött...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartsak szünetet? 24én megjött és elkezdtem szedni a fog. Gátlót és a menstruációm a 11edik napban jár és már csak 10 bogyó van és lassan szünetet kell tartanom. Szerintetek mit kellene tennem. (a fog. Gátló neve meliane)

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdést, hogyhogy mit kellene tenned?
2010. jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Meliane csomag 21 drazsét tartalmaz. A csomagoláson minden drazsé mellett feltüntettük bevételének esedékes napját. Igyekezzék nap mint nap hozzávetőleg ugyanabban az időpont­ban bevenni a Meliane-t; szükség esetén egy kevés vízzel megkönnyítheti a drazsé lenyelését. A csomagolásra nyomtatott nyíl irányát követve, naponta egy drazsét kell bevennie, amíg kiürül a csomag. Ezt követően 7 napon keresztül ne szedjen Meliane-t. A gyógyszerszünet rendszerint 2. vagy 3. napján menstruációs (megvonásos) vérzés jelentkezik. A legutóbbi drazsé bevétele utáni 8. napon kezdje újra a Meliane szedését, ne törődjön vele, ha vérzése ekkora még nem szűnt meg. Ily módon a hétnek mindig ugyanazon a napon kezdheti meg az újabb csomagot, és a havi vérzés is a hónapnak mindig ugyanazon napjain jelentkezik.


szünetet akkor kell tartanod, ha elfogyott a 21 db tablettád. ennyit sem tudsz?

2010. jan. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de tudom de nem ez volt a kérdésem hanem az hogyha megjött és a 12edik napban vagyok és már csak néhány nap van a szünetig akkor megtartsam-e?így érthető??
2010. jan. 4. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
:D egyáltalán nem érthető
2010. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hogy írjam le érthetően?? 24én megjött és elkezdtem szedni a bogyót és a menstruációm a 12edik napban van és a bogyóból már csak 9 van de nekem meg még mindig megvan és 9 nap múlva szünet és akkor kell majd lennie egy megvonásos vérzésnek és így h kb. 9 nap van a kettő menzesz között.így van-e értelme szünetet tartani
2010. jan. 4. 08:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, tartsd meg! Ez az első leveled ezekszerint? Mert akkor sajnos meglehet, hogy végig vérezni fogsz, a szünetbe is és a 2. levélnél majd elmúlik elvileg!
2010. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szedd végig a 21 szemet, nefoglalkozz a vérzéssel. az első 1-2 hónapban ilyenek előfordulhatnak. te csinálj mindent az utasítások szerint, 21 szemet beveszel, aztán 7 nap szünet és a 8. napon megint 21 szem. ne szakítgasd meg a szedést, szedd végig.
2010. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát már hogy a francba ne tartanád meg a szünetet basszus, úgy kell szedni hogy 21 nap tabi 7 nap szünet, akármi van. inkább azt kérdezted volna hogy normális-e hogy 11 napja menstruálsz és arra az lett volna a válasz hogy igen, kezdő gyógyszerszedőknél ez előfordul. nem értem hogy szerinted a vérzés meg a gyógyszerszedés rendje ilyen formában hogy függ össze...
2010. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!