Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik az igaz? - menses...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik az igaz? - menses eltolása tablettával

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató azt írja, ha azt szeretném, másik nap kezdődjön a vérzésem, úgy tudom eltolni, hogy nem 7 napos szünetet tartok, hanem keveebbet, de max 4 napot lehet így eltolni

Yadine-ról van szó.

Én ezt tettem, az 5. gyógyszermentes napon jelentkezett a vérzésem, de ekkor be is vettem az első szemet az új levélből, és utána folytattam a napi 1-t.

A vérzésem jóval keveebb ideig tartott, mennyiségre is kevesebb volt.

Rákérdeztem a netes dokitól, hogy attól van-e, hogy nem 7 nap szünetet tartottam, hanem kevesebbet.

Azt írta, lehet attó, de nagy hülyeséget csináltam, mert eltolni úgy lehet, hogy ahány nappal előbb yzeretném eltolni, annyival KEVESEBB tablettát vegyek be az utolsó héten, és tartsam meg a 7 nap szünetet

De sok helyen azt írják, ha elfelejtek 1 tablettát bevenni az utolsó héten, szedjem tovább a következő levéllel, mert nem bizto a védelem.

Most akkor hogy is van a 3. heti tabletta??


2010. jan. 3. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
mindkét megoldás helyes. de amúgy én yasminellet szedtem ami majdnem a yadine és ha egy szemet kifelejtessz harmadik héten akkor két lehetőséged van... az amit leírtál, hogy beszeded ami maradt és nem tartassz szünetet vagy az hogy abbahagyod a levelet ott ahol kiahygtál, tehát nem veszed már be azt ami kimaradt, tartassz 7 nap szüntetet és folytatod az újjal, így megmarad a védelem, a tiédbe is biztosan bele van ez írva....
2010. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem minden gyógyszernél kell ugyanígy csinálni a menzesz eltolást. ha a betegtájékoztató szerint cselekedtél, akkor jól tetted. logikus h kevesebb a vérzésed mivel elkezdted szedni a tablettát. nincsen semmi para, jólcsináltad ha aztírja a betegtájékoztató.

az én gyógyszeremnél pl nemlehet akármikor abbahagyni h megjöjjön a menzesz, hanem csak úgy tudok menzeszt tolni, ha beszedem rögtön a 2. levelet is, és nemtartok szünetet.

sok gyógyszernél máshogy kell menzeszt tologatni, általános szabály erre nemnagyon van. ha a betegtájékoztatód aztírta h úgy, akkor úgykellett.

2010. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!