Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet hogy az orvosom fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy az orvosom fogamzásgátlót fog felírni, baj ha nem szedem be? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rendszertelen a menstruációm, van amikor kettő is kimarad. Nem élek nemi életet.

Megyek nőgyógyászhoz, és említette már hogy majd a fogamzásgátló rendbehozza a ciklusokat.

Hallottam hogy sok mellékhatása van a fogamzásgátlónak, mint például a hízás is. Így is van rajtam egy kis felesleg, hát még ha elkezdeném szedni..

Baj lenne ha nem venném be?

17/L


2014. jún. 18. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló elsődleges szerepe nyilvánvalóan a nem kívánt terhesség megelőzése, de használják arra is, hogy beállítsa a menstruációs ciklust.

Viszont ha nem élsz nemi életet, én csak ilyen célra nem szedném.

Csak ha odakerülsz és szexelni fogsz, azért ne felejts majd el védekezni, mert annak elmulasztása sokkal nagyobb problémát és kellemetlenséget okozhat mint hogy nem rendszeres a mentruációd :)

2014. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem jönnél rendbe. Ha eltalálja a gyógyszert, nem szabadna mellékhatásoknak lenni, bár abban igazad van, hogy mindenre ezt írnak fel. Ezért kapnak több pénzt. Szomorú :(
2014. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én a helyedben nem szedném be

amikor kb ennyi idős voltam, mint te, nekem is kimarad, volt hogy 3-4 is, és 20 év felett helyreállt

ha más gondod nincs, szerintem ne szedd be

fel szokták erre is írni, de alapvetően a rendezett ciklus a feltétele a fogamzásgátló szedésének, csak kevesen tudják

mert ugye úgy kell kezdeni szedni, amikor megjön, legelső napon, hogy használjon

2014. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem hozza rendbe a menstruációd, mert leállítja a peteérésed,ami eddig sem volt rendszeres. Szóval ha nem élsz nemiéletet inkább menj el pajzsimirigyvizsgálatra és vérvételre!
2014. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még ha csak a hízás lenne a legdurvább mellékhatása...


Egyik ismerősöm konkrétan azért került kórházba, mert trombózist kapott a fogamzásgátlótól és nem bírt egy hónapig lábra állni. Csoda hogy nem halt bele.

2014. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen és azt mondták hogy nincs minden rendben a pajzsmirigyemmel, de ez még nem igényel kezelést, így nem foglalkoznak vele.
2014. jún. 18. 14:17
 7/9 A kérdező kommentje:
#5: ilyen durva mellékhatásról még nem hallottam, de ezek után tényleg nem veszem be, ha kiírja az orvos..
2014. jún. 18. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz!


A fogamzásgátló nem állítja be a menstruációt, mert konkrétan LEÁLLÍTJA azt. Kikapcsolja a természetes ciklust, és művit hoz helyette létre. Azaz csak látszólag lesz minden szép, szép pontos "menzesz", de valójában nem jön rendbe semmi. Addig lesz csak rendszeres vérzésed, míg szeded.


Ezért tehát ne szedd!

2014. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 18. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!