Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tablettától...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tablettától tényleg meddő lehetek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,a barátom 16, 7 hónapja vagyunk együtt. Szeretnénk végre gumi nélkül csinálni tablettával. Mindketten tiszták vagyunk. Anyám nem akar elvinni nőgyógyászhoz és tablettát feliratni mert azt mondja hogy ha korán kezdem el szedni akkor meddő leszek,mert neki van olyan ismerőse. Ez tényleg így van? Ti mit javasoltok?

2014. jún. 8. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
meg nem is tudsz majd önállóan fogalmazást írni
2014. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Ha abbahagyod, flborula hormonrendszer, ösztrogéndominancia alakul ki, mivel ez nehezebben ürül ki, mint a progeszteron, az viszont ürül. Ez a hormon felelős a terhesség fenntartásáért is....és ugye mivel nincs, mert leáll petefészek működése gyógyszerszedés alatt, ez a hormon pedig a ciklus második felében termelődne...így nehezebb lehet teherbe esni, de nem lehetetlen, többen estek etherbe, amint abbahagyták, míg másnak kezelés kel.

Hormon. Ezt a hormont pótolják.

Tehát elvileg ez csak hormon, nagyon durva valami kell, hogy valakinek ne lehessen gyereke, hogy ne lehessen megoldani, akár lombikkal...


Kevésbé árt, mint egy esetleges abortusz, ami szöveteket roncsolhat konkrétan...

2014. jún. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ritka esetben előfordulhat. Egyéb esetben más súlyos vagy kevésbé súlyos mellékhatása is lehet.
2014. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is ismerek olyan nőt, aki sokáig szedte a tablettát és később évekig próbálkoztak, mire sikerült teherbe esnie...

azért a meddőséghez sztem is valami durvább dolog kell, de nem csak ez a kockázata a tablettának... bár tablettától függ talán, ezért nem akarok hülyeséget írni, az enyém pl. véralvadási zavarokat, így trombózist is okozhat hosszútávon. nem feltétlenül most, de később, tíz év múlva pl...

nn ettől jobban félek, mert ehhez elég "ennyi" is, meddő viszont nem ettől leszek, ha leszek, és remélem, hogy nem is leszek az.

ha hallgatsz egy idegenre, akkor nem most kezded el szedni a tablettát. (ill., döntsd el magadban, hogy mikor látsz az életedben gyereket... ha csak kb 30 évesen, akkor gondolj bele, 10, neadjisten 20 év tablettaszedés után mire számíthasz? ezek tényleg hormonok, és a szervezeted ehhez szokik hozzá hosszú évekig.)

20 évesen kezdtem el szedni, egészségügyi okok miatt, tehát a mellékhatása miatt írta fel az orvos, és nem azért, hogy gumi nélkül élhessek nemi életet. dicséretes, hogy mindenféleképpen gondoltok a védekezésre, de amíg lehet, inkább az óvszer mellett szavaznék.

persze mindenki azt csinál az életével amit akar, ez csak egy jó tanács akart lenni, lényege: még ráértek. :) (és bocsi a hosszú válaszért, a sok válaszolóval ellentétben tényleg érdekel mások sorsa, főleg ha ilyen komoly dolgokról van szó. mindenesetre a nőgyógyásszal meg tudod beszélni, ha anyukád nem is vevő rá :S)

2014. jún. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

trombózis-bármelyik tabletta, főleg cigivel.


Egyébént igazad van, én is egészségügyi okok miatt kezdtem szedni, igaz hamarabb.

A mai tabik 10-15 évig szedhetőek nyugodtan.

Ha tehetném, és ez nem kellett volna, én is inkább gumival védekeznék, bár az nem ad ekkora védettséget, ott van az esmény utáni. Ennyi idősen nem kezdeném, de sok orvos felírja.

2014. jún. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!