Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Befolyásolható a megszakításos közösülés hatékonysága?
A megszakításos fogamzásgátlás kap hideget-meleget, nagyrészt az előváladék spermium tartalma miatt. De ez honnan származik? Olvastam, hogy korábbi ejakulációtól marad a húgycsőben. Feltételezem, a spermium élettartama ott eléggé korlátolt, és (akár egyszeri?) vizeléssel a húgycső kitisztul. A spermiumok a herének valamely részében tárolódnak és csak ejakulációkor ürülnek? Az ondóvezeték elég hosszú, így nehezen tudom elképzelni, hogy véletlenül kerülhet a húgycsőbe hímivarsejt. Az előváladékot pedig más mirigy termeli. A húgyvezeték, az előváladék és az ondóvezeték a prosztatánál találkozik, itt történhet a keveredésük?
Tehát a megszakításos módszer működőképes, ha előtte már egy ideje nem volt ejakuláció, (és mennyi ideje?) illetve a húgycsövet a vizelet "kimosta", vagy ez ettől független?
Tekintsünk el attól, mi van ha "nem húzza ki időben", illetve más fogamzásgátló módszerek javaslatától, konkrétan erre vagyok kíváncsi.
Személyes vélemények és komolyabb fejtegetések között is olvastam jót-rosszat, bejátszik a szerencse és a résztvevők termékenysége is, de mégis, odafigyeléssel biztonságossá tehető?
"Tehát a megszakításos módszer működőképes, ha előtte már egy ideje nem volt ejakuláció, (és mennyi ideje?)"
Na ez az, ami vitatott. Ők arra jutottak, hogy többszöri vizelés és napokkal az utolsó ejakuláció után is tartalmazHAT életképes spermiumot az előváladék. Nyilván nem mindenkinél és nem mindig, na de honnan tudhatod, hogy te hova tartozol?
Orosz rulett ez akárhogy is vizsgálgatod. Csak annak való, akinek nem baj egy gyerek.
Ha körülnézel, itt az oldalon is találsz arra rengeteg példát, hogy valaki "sikeres" megszakítás mellett is úgy maradt.
Nekünk belefér ez a kockázat, mert már nem is olyan soká "élesben" is szeretnénk próbálkozni, de aki még nem akar gyereket, annak véletlenül se ezt a módszert kellene választania.
A gond ott kezdődik már az írásodban, hogy nem létezik ilyen, hogy megszakításos védekezés vagy megszakításos fogamzásgátlás! Ugyanis azt pontosan úgy hívják, hogy megszakításos közösülés. Mivel ez nem védekezés! Nem egy példa van rá, hogy teherbe esnek így. Tehát ergo nincs miről a továbbiakban beszélni.
Nem a megszakítást kell biztonságossá tenni, hanem aki nem akar gyereket, annak védekezni kell! Vagyis fogamzásgátló gyógyszer, óvszer, spirál, stb. használata! És pont.
Nem kell vizsgálgatni az okát, hogy mi hogy játszódik vagy nem játszódik le a férfiakban.
Tudod ez pontosan olyan dolog, mint nagyon jól tudjuk, hogy a nőknek általában 28 napos ciklusnál középidőben van peteérése, tehát elviekben a menzesz után, alatt, menzeszt megelőzően nincs peteérésük, vagyis nem lehetnek terhesek. A gyakorlatban pedig ez úgy néz ki, hogy a nők nem gépek, hogy minden hónapban pontosan ugyanakkor legyen a peteérésük és az sem biztos, hogy csak egyszer van egy hónapban peteérésük, mert bármikor lehet egy extra peteérés. Tehát a nők az egész ciklusuk alatt tulajdonképpen bármikor teherbe eshetnek.
Tehát a megszakításos közösülésnél, ha valaki így sakkozik, hogy nem akar gyereket, az legalább akkora hibát követ el, mint aki a naptármódszer alapján közösül és nem védekezik.
Szóval tényleg, kár ezzel magyaráznod azt, hogy nem szeretitek a gumit használni vagy nem akarsz te vagy a barátnőd gyógyszert szedni...
Nem túl biztonságos. De nem is csak az előváladék miatt.
Sokan nem képesek ennyire kontrollálni magukat. A nő részéről is nagyon nagy bizalmat feltételez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!