Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi jogon dönt helyettem,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi jogon dönt helyettem, magyarázat nélkül egy orvos?

Figyelt kérdés

Szerettem volna feliratni magamnak valamit, mert az óvszertől kidörzsölődök. Tavaly szedtem már 2féle gyógyszert, mind a kettőnek volt mellékhatása, így azok nem váltak be.

Ma fel akartam gyűrűt iratni, mire az orvos közölte, hogy ő bizony nem ír fel, csak tablettát, és pont azokat, amiket én nem akarok, mert állítása szerint azok a legjobbak. De ő honnan tudja, hogy nekem melyik a legjobb? És se szó, se magyarázat nélkül (esetleg keresni egy 3.félét vagy más megoldást) kérte a következő beteget én meg mehettem, amerre láttam.

Miért van ennyi bunkó nőgyógyász? Miért nem lehet kikérni a véleményét, és mondjuk 10percig beszélni erről?

Egyszer megtaláltam a tökéletes orvost, de sajnos elhunyt.


2014. máj. 19. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvizsgált korábban, akkor igen is tudhatja, milyen gyógyszer jobb neked. Ha nem így van, akkor meg egyszerűen ne törődj vele, keress másik orvost. Minden területen vannak ilyen bunkó szakemberek.
2014. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost. Tőlem a dokim mindig megkérdezte, hogy mit szeretnék, mivel van jó és rossz tapasztalatom, és figyelembe vette az elképzeléseimet a választásnál.

Amikor mondtam, hogy kipróbálnám a gyűrűt, kimondottan támogatta. Elmondta, hogy mire kell figyelni.

Szerintem az adott doki kimondottan azok után kap jutalékot a gyógyszergyártóktól. Messzire kerülném az ilyet!

2014. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress egy másik orvost!
2014. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is úgy gondoltam, hogy keresek mást. Legalább ha elmondta volna, hogy szerinte miért csak az a 2 gyógyszer a jó, és figyelembe vette volna, hogy nekem miért nem jó, azt mondanám, hogy oké. De nem fogok feliratni egy gyógyszert, amiről korábban már kiderült, hogy nekem nem válik be. Nem lehet úgy élni, hogy az egyiktől mindennap migrénem van, menstruációkor földön fekszek, úgy görcsölők, a másiktól meg 2hetente megjön. De persze nem várta meg amíg elmondom, nem érdekelte. Már értem, hogy a 4 orvos közül miért hozzá volt leghamarabb időpont, a többihez pedig 2héttel később..:-(
2014. máj. 19. 19:12
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszerektől volt migréned, ez biztos. Ez esetben keresni kell másik gyógyszert, többféle van. Valamelyik biztosan be fog válni, törekedj a minél kevesebb hormontartalmúra +felár ellenében. :)


Ez az orvos szerintem is kapcsolatban áll ezen gyógyszercégekkel és jutalékot kap értük. Járj magán rendelésre, vagy minimum SZTK-ra! Hidd el, megéri. :)

2014. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyűrűt én nagyon ajánlom, alacsony hormontartalmú, kényelmes, biztonságos. (Bár az első hónapban volt tőle némi pecsételő vérzésem, de a következő ciklusra teljesen beállt.)
2014. máj. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!