Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Újra rossz lesz a májfunkcióm...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újra rossz lesz a májfunkcióm vagy csak ha nem tartok szünetet? Vajon ha egy évet szedném, aztán mondjuk fél évet kihagynék az nem lenne megterhelő a májamnak, nem? Mennyi szünetet kell tartani?

Figyelt kérdés

3 és fél éve abba kellett hagynom a fogamzásgátló szedését, mert a májfunkcióm nem volt jó. Előtte ugyan legalább 5 évig szedtem egyfolytában, majd 1-et kihagytam. Még előtte 3 évig szedtem szünet nélkül. A laborom az 5 éves szedést követően nem volt csak jó.

Utálom a gumizást, kiesek a témából, de az egészségemre is jó lenne odafigyelni.


2014. máj. 12. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha ezt egy orvossal beszélnéd meg? Hogy milyen lehetőségeid vannak? Nem hinném, hogy GYK-sok között túl sok nőgyógyász vagy orvos lenne, aki erre hitelt érdemlő választ tudna adni...

Vagy, ha idejön egy 15 éves kissrác, és mond neked valamit, akkor annak hitelt is adsz?


30/n

2014. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nem, de gondolom akadnak olyan emberek rajtam kívül, akik hasonlóan jártak és jó lenne hallani, velük hogyan volt...mintha ezért lenne ez az oldal.:)


Nem akartam odaírni, hogy csak komoly válaszok érdekelnek, mert számomra ez magától értetődik.

2014. máj. 12. 09:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Én férfiként nem szeretném, ha a kedvesem tablettát szedne és ezzel az egészségét komolyan veszélyeztetné.

Vannak más fogamzásgátló módszerek, mi sem gumizunk.

2014. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És mi a rosszabb szerinted, utálni a gumizást vagy májelégtelenségben meghalni mondjuk?

Én is évekig szedtem fogamzásgátlót, soha semmi gondom nem volt vele, aztán szültem egy gyereket és a terhesség olyannyira kihatott a hormonjaimra, hogy szülés után újra elkezdtem szedni és hónapokig szenvedtem hüvelyi fertőzésektől és irritációtól, ami baromi kellemetlen volt, pedig mindig orvos kezelt ki, megfogadtam egy csomó tanácsot, hogy mit tegyek, hogy ne alakuljon újra meg újra ki, persze mindig benne volt a pakliban, hogy a fogamzásgátlótól is lehet, de előbb megpróbáltam minden mást, hogy azt ne kelljen letenni, mert nekem az volt a legjobb módszer, de aztán sajnos semmi nem használt, abbahagytam több, mint fél éve és köszönöm szépen, azóta nem kellett fertőzések és irritáció miatt orvoshoz mennem. Tehát visszatértünk a gumira, ami nyilván rosszabb használat szempontjából, mint a gyógyszer, de őszintén, a fenét érdekli, ha legalább így rendben vagyok. És a páromnak ugyanez a véleménye.

Szóval inkább tedd le a fogamzásgátlót, mert az, hogy előtte nem volt gondod, az nem jelenti azt, hogy később sem lehet. De a legbiztosabb persze mindig az, amit az orvos mond!

2014. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!