Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A barátnőm Marfarint szed!...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm Marfarint szed! Bevehet mellette esemény utáni tablettát ha szükség van rá? Ha jól tudom akkor fogamzásgátlót nem szedhet

Figyelt kérdés

2014. márc. 27. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
esemeny utani sem tulzottan javasolt, veralvadasgatlo mellett egy eros verzest okozo gyogyszert bevenni elegge Darwin-dijas otlet...
2014. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ahha
2014. márc. 27. 21:01
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. márc. 27. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Az esemény utáni tabletta nem okoz erős vérzést. Nagy adag hormon van benne, ami megakadályozza a beágyazódást. De ha konkrétan fogamzásgátlót sem szedhet, akkor eseményutánit sem, mert a hatóanyag hasonló csak nagyon más dózisban.
2014. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az esemeny utani tablettak egy resze azonnali menstruaciot indit el. az nem verzes esetleg...?
2014. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nagy hormon adag indítja el a menstruációt. Majdnem azon az elven működik, mint a fogamzásgátlóknál a megvonásos vérzés jelentkezése.
2014. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
de konyorgom, a menstruacios verzes is verzes, ha verhigitot szed, ugyanugy elverezhet tole...
2014. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha egy plusz vérzéstől elvérzik az már régen rossz. Egyébként most utána néztem. Az egyik eseményutáni az Ellaone Ulipristal hatóanyaggal rendelkezik, aminek egy másik formája az Ulipristal acetátot például arra használják (bevezetés alatt álló gyógyszer), hogy a méhmióma során fellépő vérzés csillapítja.


Az eseményutánik nem okoznak plusz menstruációt, hanem előfordulhat, hogy a bevétel utáni egy hétben jelentkezik menstruációhoz hasonló vérzés. Nekem pl egyik alkalommal jelentkezett, másiknál meg nem. És a második alkalomnál sem azért nem volt, mert terhes maradtam. Szóval a kérdező barátnője kérdezze meg az orvosát, mert nem mindegy, hogy mire szedi. De laikusként azt mondom nem zárja ki a kettő egymást, a betegtájékoztatók alapján. (ott az asztmát, májbetegséget és epilepsziát jelölik meg, mint nem jó együtt szedni. Első kettőre veszélyes, harmadiknál a gyógyszerre csökkenti a hatékonyságot)

2014. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!