Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett miért érzem a peteérést?

Figyelt kérdés
Legalábbis most vagyok a 12-13.napon és szúr a petefészkem néha jobb, néha bal oldalon de inkább a jobbon.. mi ennek az oka?
2014. márc. 5. 18:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az Iamna bevont tabletta kombinált orális fogamzásgátló ("kombinált fogamzásgátló készítmény", röviden "COC"). Minden bevont tabletta kétféle női nemi hormont gesztodént (progesztint) és etinlösztradiolt (ösztrogént) tartalmaz kis mennyiségben.


A napjainkban forgalomban lévő kombinált fogamzásgátló tabletták - bár csak igen kis mennyiségben - ösztrogént és progeszteront tartalmaznak, amelyek gátolják a havonta ismétlődő peteérést, ezáltal előzve meg egy nem kívánt terhesség létrejöttét.

2014. márc. 5. 18:52
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi baromságot egy helyen már régen olvastam. Hihetetlen, hogy mekkora a homály.


1. Kombinált fogamzásgátló (gyakorlatilag a szájon át szedhető fogamzásgátlót 90%-a) pontosan úgy hat, hogy a peteérést és az ovulációt akadályozza meg.

A szünetben jelentkező vérzés pedig NEM menstruáció, hanem ún. megvonásos vérzés, amit a hormonmegvonás idéz elő.

(Ezért van az is, hogy ha mondjuk az ember a levél felénél abbahagyja a szedését, akkor pár nap után újból megjön.)

Ennek a mechanizmusába most nem mennék bele...


2. Azok a tabletták, amik nem akadályozzák a peteérést, azok az ún. minipillek, de ezeket gyakorlatilag csak szoptatós kismamáknak írják fel. Ezek sem "elszappanosítják" (WTF?????) a méhnyálkahártyát, hanem úgy változtatják meg a méhnyakban termelődő nyák minőségét, hogy a spermiumok nehezebben tudjanak feljutni a méhbe.


3. Attól, hogy szúr a petefészked, még nem biztos, hogy van ovulációd.

De azért utána járni nem ártana.

Ennek kiderítésére a legjobb az lenne, ha elmennél az orvoshoz a 12-13. nap körül, mikor érzed a fájdalmat, mert ha van érett tüsző, azt az orvosnak látnia kell UH-n, ha még a megrepedése előtt sikerül eljutnod.

Addig meg mondjuk javaslom a gumióvszer használatát.

2014. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Moszuke ***** válasza:
azt hiszem akkor ideje frissítenem a tudásom e téren. totál el vagyok tévedve:)
2014. márc. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! minnél hamarabb kiderítem mi van a dologban:)
2014. márc. 5. 19:01
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát elég durván el vagy tévedve, igen.

Ha fiú vagy, akkor azért baromi gáz, mert úgy etetsz (ha etetsz) tablettát a nőddel, hogy halvány lila fingos sincs a működési elvéről (és ha arról nincs, akkor nyilván fingod sincs pl. a mellékhatásairól és lehetséges szövődményeiről se.)

Ha nő vagy, és tablettát szedsz, akkor azért baromi gáz, mert fingos sincs róla, hogy mit szedsz be.

Ha meg nő vagy és nem szedsz tablettát, ráadásul fingos sincs az egészről, akkor nem értem minek szólsz hozzá.

2014. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

a tabi XXL-es papírján minden rajtavan.

Az én gyógyszerem pl 3 féle képpen véd, a legfőbb kedves okosak,hogy NINCS PETEÉRÉS, tehát mensi SINCS, hanem megvonásos vérzés,amit a gyogyszer hatása produkál...


Kedves kérdező, egyébként új gyógyszerre váltottam, és én is a 2.levélnél vagyok.

Ezek a tünetek nekemis előjöttek, a dokim aztmondta normális, első 3 hó ilyen.

Persze csak akkor normális,ha rendesen egy időben veszed be mindet.

2014. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!