Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tabletta/ Abbahagyás? Kérlek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tabletta/ Abbahagyás? Kérlek Titeket akinek van hasonló tapasztalata ezekről a dolgokról segítsen. :/

Figyelt kérdés
2éve kezdtem el fogamzágátló tablettát szedni... főként azért mert tabletta nélkül volt h 1 hónap is kimaradt menstruáció nélkül. Kaptam rá gyógyszereket de hiába. Így elkezdtem a tabikat. 4 fajtát próbáltam ki ( a menzeszem beállt, pattanásaim csökkentek) de mindegyikkel akadt valami nagyobb probléma ( pl. Dalia- hízás, Lindynette-görcsök harmadikra nevére nem emlékszem de attól erős fejfájásom volt.) Most kezdtem el az Iamna nevű gyógyszert... fél éve szedem lassan. semmi problémám nem volt vele de most az utóbbi 2 hónapban egyre jobban görcsölök, sokszor tör rám hányinger, szédülés(TERHES NEM VAGYOK) és csúnya barna folyás... Most kezdtem el az utolsó levelet és tanácstalan vagyok h hagyjam abba vagy csak keressek tovább számomra megfelelőt. Az a baj h már eléggé kezd elegem lenni a sok mellékhatásból, és h nem tudom megtalálni a számomra megfelelőt. A nőgyógyászom meg mindig azzal biztat h majd a következő... blaa bla...hiába tartalmaznak egyre kevesebb hormont fél évnél tovább nem bírja a szervezetem... :/ El vagyok keseredve. Szeretném biztonságban érezni magam mikor együtt vagyok a párommal. De nem szeretném h ez az egészségembe kerüljön. Szerintetek próbálkozzak tovább vagy hagyjam abba????

2014. febr. 18. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is elsősorban azért kezdtem el szedni, hogy beállítsa a menszeszemet (18 éves voltam). Lindynette 20-at szedtem 4 évig. Semmi problémám nem volt vele, de tudod azt szokták ajánlani a nőgyógyászok, hogy x időnként érdemes gyógyszert váltani. Győrben tanultam már, mikor ott elmentem egy másik nőgyógyászhoz, elmondtam neki, hogy váltanék, erre kérdezte, hogy a családban volt e már valakinek trombózisa? Mondtam, hogy mind a két nagymamámnak volt...erre gyógyszer felírása helyett elküldött egy komplex vérvételre és kiderült, hogy mind a két szülőmtől örököltem a trombózisságra való hajlamot. Azonnal abba kellett hagynom a szedését, hisz a fogamzásgátló növeli az esélyeket. Én abbahagytam, és szerencsére semmilyen negatív "elvonási tüneteket" nem tapasztaltam, 3 hónapig még ugyanakkor jött meg, mint a gyógyszer szedésének idején, aztán kicsit összekutyulódott, de kb 3 hónap után máshogy ugyan, de teljesen magától beállt rendesen. 4 éve nem szedem és semmi gondom nincs a menszeszemmel, teljesen pontosan jön meg.

Tanács: Nem tudom hány éves vagy, de ha kicsit azért idősebb és más módon szeretnél védekezni (hormon mentesen) akkor ajánlom figyelmedbe, a mini spirált, amit kifejezetten azoknak fejlesztettek ki, akik még nem szültek! 3-4 évig van fent, és nem sok vizet zavar. :)

Egyébként pedig ha ezt nem szeretnéd még mindig ott van az óvszer. Tudom, hogy nem a legjobb, de számomra az derül ki az írásodból, hogy a szervezeted nem nagyon csípi ezt a gyógyszer témát, lehet nem is kéne erőltetni, vagy ha továbbra is ezt szeretnéd, menj el te is egy komplex vizsgálatra (sztk-án keresztül voltam én is, és úgy ingyenes) hátha kiderül, hogy mi okozza ezt a sok panaszt. Ja, és szerintem érdemes lenne felkeresni egy másik nődokit, mert a mostani orvosod elég furán látja ezt a gyógyszer kérdést...:/ 26/L

2014. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Én készítetettem vérképet meg minden. Kórelőzmény is rendben volt. szóval ez nekem nem kizáró ok a tablettára. de a gyűrűnek utána nézek. Köszönöm h elolvastad és leírtad történetedet. :)
2014. febr. 19. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tablettával kellene elfedi egy hormonális problémát, hanem kivizsgálni a rendszertelen ciklus okát, és megfelelően kezelni.
2014. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ez is igaz,köszönöm.
2014. febr. 23. 14:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is először össze-vissza jött meg. 1 èvig szedtem trinoldion tablettát. Abbahagytam, mert nem volt igènyem a szexre. 3 ève nem szedek tablettát, be állt a menzeszem, csak a felfázás vagy a túl sok együtt lèt hozza előrèbb. Mi megszakítással vèdekezünk, eddig mèg nem voltam terhes, de mostmár szeretnèk. Ha te nem szeretnèl, szerintem is spirált tetes fel vagy van egy fogamzásgátló injekció amit csak 3 havonta vagy 6 havonta kell beadass.
2014. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!