Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha abba hagytam a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha abba hagytam a fogamzásgátló szedését, akkor mennyi idő múlva kellene hogy megjöjjön?

Figyelt kérdés
2014. febr. 16. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg végigszedted az utolsó levelet, mert ha csak pár szemet vettél be, akkor azért az elég jól bekavarhatja a szervezetet.

Egyébként ha abbahagyja valaki, akkor utána ugyanúgy megjelenik még a megvonásos vérzés, majd pedig, ha beindulnak a természetes folyamatok, a rendes ciklus, amire már nincs hatással a fogamzásgátló, akkor pedig jelentkezik majd a rendes vérzés is a következő hónapban.

Nekem a gyógyszer abbahagyása után egyből jelentkezett a megvonásos vérzésem, következő hónapban 28 napra megint jelentkezett a vérzésem, aztán viszont a régi rendszer szerint állt be, ami szerint nekem alapból rövidebb ciklusaim vannak és nem napra pontosak, tehát 22-25 nap közt jön meg.

De van, akinek a szervezete nem tud egyből újra visszaállni a gyógyszer előtti állapotra és meg sem jön a vérzése egyáltalán. Ilyenkor orvoshoz kell fordulni (persze ha nem jön meg, akkor biztos, ami biztos alapon terhességi tesztet nem árt csinálni) és ott majd meghozzák általában gyógyszerrel a vérzést és utána beáll.

2014. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél :)
2014. febr. 16. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

néhány napon belül, mintha normálisan szünetet tartanál



első...miért kellett volna az utolsó levelet végigszednie? egyáltalán nem muszáj...vannak olyan helyzetek, amikor azonnal abba kell hagyni, pl. migrén miatt

2014. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"első...miért kellett volna az utolsó levelet végigszednie? egyáltalán nem muszáj...vannak olyan helyzetek, amikor azonnal abba kell hagyni, pl. migrén miatt"

Az egy dolog, ha valakinek sürgősen abba kell hagynia, mert valami probléma jelentkezik. De ha valaki abba akarja hagyni, mert pl. babát szeretne, vagy mert más módon szeretne védekezni, akkor ha nem akarja felborítani esetlegesen a szervezete működését, akkor célszerű az utolsó levéllel végigszedni és akkor lesz neki a levél után egy megvonásos vérzése, majd pedig a következő hónapban rendes vérzése.

Mert ha valaki levél közben hagyja abba, akkor egyből lehet hogy jelentkezik neki a megvonásos vérzése és éppen ki tudja mikor jelentkezik a következő...

Ezért célszerű és érdemes végigszedni a levéllel.

Nem azt mondtam, hogy muszáj, csak ha valaki nem szedi végig, akkor nem kell csodálkozni, ha nem tudja, mikor is kell vérzésnek lennie vagy meglepődni, ha többször van vérzés, mint havi 1.

2014. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végig szedtem az utolsó levelet, és a megvonásos vérzés is jelentkezett és most kellene meg lennie vagyis nem tudtam hogy 28. napra fog most is mint tabival vagy mint mielőtt szedni kezdtem volna 32. körül, ami ma van és elkezdtem aggódni hogy most mi lehet, de akkor csak nem állt még vissza valószínűleg a ciklusom

Köszi a válaszokat (:

2014. febr. 16. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!