Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ugyan úgy szedjem tovább,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugyan úgy szedjem tovább, vagy se?

Figyelt kérdés
Nem egész egy hónapja kezdtem el szedni a fogamzásgátló tablettát. A nőgyógyászom azt mondta, hogy amikor elfogy egy levéllel, akkor meg fog jönni és 7 nap elteltével kezdhetem a 2. levelet. DE mi van akkor, hogyha még nem fogy el az egész levél tabletta és megjön a havi? Ugyan úgy szedni kell, ameddig el nem fogy, vagy abba kell hagyni azt a levelet?? Mivel nagyon rá voltam feszülve a dolgokra a nőgyógyásznál ( akkor voltam először )ezért semmilyen kérdés nem merült fel bennem, így ezt sem tudtam megkérdezni tőle. Kérlek segítsetek nekem.
2014. febr. 3. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Még szerencse, hogy a 21. században járunk a rendszerváltás után olyan 25 évvel, így a legtöbb orvosnak már van például egy, korábban nehezen beszerezhető eszköze, amit úgy hívnak, hogy telefon.
2014. febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hívd fel/menj el hozzá.

Ha nemésnem keresed fel a dokit, és szokatlan tüneted nincs (fájdalom, láz, akármi gyanús): akkor szerintem szedd tovább, 1-2 hónap alatt be kell állnia rendesen a ciklusnak.

De azért jobb lenne, ha dokitól kérdeznéd ugyanezt....

2014. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.

Tisztába vagyok vele, de azért köszönöm a felvilágosítást. Nagyon okos lehetsz.. :) DE mivel így a 21. században már internet is van, így gondoltam megkérdezem először itt, hátha kapok valami normális választ ami esetleg egy kicsit is segíteni tud, de ha a többi válasz is a tiédhez hasonló lesz.. akkor sokra nem mentem vele.. A semmirevaló válaszoddal pont ki tudom törölni, okoska. CSÓKOLLAK :*

2014. febr. 3. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egy "mi van ha" kérdés, vagy ténylegesen megjött előbb?
2014. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz arrogáns, ez nem változtat azon, hogy ha orvosi problémád van, akkor nem nevenincs senkik tanácsára kellene hallgatnod. Persze ha téged nem érdekel az egészséged, akkor engem miért is érdekeljen, nem vagyok az őrangyalod ugye, úgyhogy tessék a válasz: szedd tovább.
2014. febr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez egy mi van, ha.. kérdés volt. :)
2014. febr. 3. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor: MEGVONÁSOS vérzésről van szó tabletta mellett, nem menstruációról. Magyarán AKKOR jelentkezik, amikor megvonod a hormont.

Ha mégis előbb jönne, mint kellene neki, akkor "baj" van. Elképzelhető, hogy nem véd a tabletta.


A válasz pedig attól függ, hogy éltél-e nemi életet abban a hónapban, amikor ez történik. Ha nem, akkor abbahagyhatod különösebb következmény nélkül (na de nem úgy, hogy 7 nap múlva folytatod, hanem örökre).

Ha éltél, akkor nem ajánlott abba hagynod a levél végéig, mert terhesség lehet belőle.

2014. febr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ.

(( Na látod 'elsőke'.. nem is olyan nehéz ez.. :) ))

A NŐGYÓGYÁSZT PERSZE TERMÉSZETESEN FELHÍVOM, CSAK AMEDDIG VELE NEM BESZÉLEK ADDIG LEGYEN FOGALMAM RÓLA HOGY MI IS A HELYZET. EZÉRT IS ÍRTAM HOGY ELŐSZÖR ITT PRÓBÁLOK NORMÁLIS VÁLASZOKAT BEGYŰJTENI :)

2014. febr. 3. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első 3 levél szedése közben jelentkezhet rendellenes vérzés a szedés közben. Ha sokáig tart vagy túl erős (nem csak összekeni a bugyidat/tisztasági betétet) akkor kell a nőgyógyásznál jelentkezni, hogy gáz van. Amúgy meg szedni kell ahogy elő van írva. De egyébként a betegtájékoztatóban szerepel. Mindegyik gyógyszerhez egy szép méretes példányt adnak, amiben kb csak arra nincs válasz, hogy mi van ha atombomba támadás ér.
2014. febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!