Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most hogyan szedjem tovább?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most hogyan szedjem tovább? Fogamzásgátló!

Figyelt kérdés
Előző hónapban nem vettem új levél fogamzásgátlót,hanem elkezdtem szedni a tartaléknak kapott(gyógyszertárból természetesen) yasminelle-t. Ebből 6 szem hiányzott.Most viszont itt a hosszú hétvége,azt mondták,hoznak időben az itteni gyógyszertárba,de nem tették.(egy nagyon kicsi településen élek,itt mindent rendelni kell sajnos...)Az a lényeg,hogy már csak mára van. Még egy lehetőséget tudok gyógyszert beszerezni,de ha nem lesz,és én ma abbahagyom(tehát 3 hetet szedtem) akkor rendesen megfog jönni,és utána 7 nap szünet után kezdhetem az új levéllel,és utána ugyanúgy véd a gyógyszer? Kicsit bonyolult,de kérem valaki segítsen,köszönöm szépen!
2012. okt. 21. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ezt eléggé érdekes. Ha tudod, hogy úgy hozatnak mindent, akkor miért nem rendeltél belőle időben?

Amúgy ha jól tudom 21 szem van egy levélen, vagyis az pont 3 heti adag, így ha ma veszed be a 21.et, akkor nincs gond, mert a 7 napos szünet után szedheted tovább.

Ha viszont más a helyzet, akkor egy ideig kiegészítő védekezést kell alkalmaznod, míg újra nem leszel teljesen védett. (újraszedéstől 2-3 hét).

2012. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most nézem,hogy elírtam. Még egy hét hátra lenne a szedéséből,így jönne össze a 21 nap. Engem leginkább az érdekelne,hogy ugyanúgy megjön ha most vasárnap abbahagyom,és 1hónap után megint beáll a védettség? Kiegészítő védekezés az természetes ilyen esetben.
2012. okt. 21. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!