Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit tegyek, Soha nem szedtem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, Soha nem szedtem tabit, most kezdjem el?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, van már egy gyermekem. Soha nem szedtem fogamzásgátló tabikat, a menzeszem mindig napra pontosan megjön (vagy 1 napos eltéréssel). Nem görcsölök, nem fáj, általában 5 napig tart. Minden rendben velem. Eddig a megszakításos módszert válaszottuk és nem is volt mellette terhesség. Viszont túl vagyok egy vetélésen, ami miatt egyelőre MÉG nem szeretnék belevágni újra. Szeretném lelkileg kiheverni. A doki felírt Mirabella-t, de annyira kétes érzéseim vannak, félek, hogy megbontja a szervezetem rendjét. (nem konkértan ez a fajta, hanem maga az, hogy fog.gátlót kezdek szedni) A doki szerint nem kell aggódnom.

Te mit tennél? Itt van már nálam a 3 havi adag receptje. Elkezdenéd szedni, vagy más védekezés (akár óvszer) után keresnél? Nagyon tanácstalan vagyok! :(



2014. jan. 31. 14:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el, különös tekintettel a mellékhatásokra!

[link]


A két hét vagy akár egy hónap (ennyit is szoktak ajánlani), csak erős bebiztosítás arra az esetre, ha komolyabb mellékhatás lépne fel nálad, és emiatt abba kellene hagynod, mivel ebben az esetben ha szexeltél közben, van esély a terhességre.


Egyébként a vérzés első napján elkezdve azonnal véd, de megvonásos vérzés alatt sem ajánlott szexelni a nyitott méhszáj miatt. Nem az első napon kezdve 7 napot kell várni.


DE semmiféleképpen nem cukorka, vagy vitamin, akkor se ha egyesek úgy eszik. Kikapcsolja a természetes ciklusod, és nincs garancia rá, hogy majd ugyanúgy helyreáll.

2014. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!